reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to na pewno puste jajo płodowe

Dołączył(a)
21 Czerwiec 2019
Postów
2
Według USG jestem w 6t6d ciąży czyli prawie 7 tydzień. Pęcherzyk 23mm bez zarodka. Ginekolog twierdzi że może to być puste jajo. Zrobiłam bete Hcg wyniosło 70000 a po 48h 81500. Czyli wzrost mały. Czy to już na pewno puste jajo? Chcę już wiedzieć a lekarz za kilka dni. Lekarz dał małe szanse.
 
reklama
Rozwiązanie
Właśnie wróciłam do domu.

Sama nie wierzę w to co piszę, ale dzisiaj był pęcherzyk ciążowy, pęcherzyk żółtkowy i maluteńki zarodek....z bijącym serduszkiem!!!!

Wiem, że jeszcze wszystko może się zdarzyć, ale na razie mogę odetchnąć.

Bardzo, bardzo Wam dziękuję za wsparcie!! :*

Kamień z serca . Mówiłam ze na tym etapie to może się wszystko zdarzyć. Tak jak koleżanka napisała , ja bym poszła do tamtego barana i powiedziała co myśle . Dbaj o siebie i maleństwo
reklama
Nigdy nie robiłam bety, ale wczoraj robiłam porządek w papierach i na moim pierwszym usg 5t2d jest pęcherzyk 13mm całkiem pusty. Lekarz nic nie mówił, że coś nie tak, kazał na spokojnie przyjść za 2 tygodnie. To było 2 lata temu, teraz córka już broi [emoji6]. Moim zdaniem to za wcześnie na takie wyroki.
Dziewczyny, dopiszę już tutaj, bo nie chcę zakładać nowego wątku.
Zaraz oszaleję. W tym roku miałam ciążę pozamaciczną, pozostał ogromny strach, że to się powtórzy, bałam się próbować, ale powiedziałam sobie, że OK, ostatni raz spróbuję. I... udało się.

Ostatnią miesiączkę miałam 14.10, do zapłodnienia mogło dojść najwcześniej 10 dnia cyklu. Cykle mam ok. 25 dniowe, ale po tej ciąży pozamacicznej miałam różne, czasem też 21dniowe.

Beta HCG 4t2d (30dc) - 1229, 4t4d (32dc)- 2814.

USG wykonane 4t5d pokazało pęcherzyk w macicy ok. 8mm. Lekarz zalecił powtórzenie USG po 3 dniach.
Wczoraj 5t0d byłam na USG, u innego lekarza, powiedział, że pęcherzyk jest za duży i pusty i żeby iść do szpitala na łyżeczkowanie. Nie dostałam żadnego zdj z USG, tylko przy wyjściu zapytałam ile ma pecherzyk to powiedział, że ok 14 mm i nie ma pęcherzyka żółtkowego.

Czy jest jeszcze szansa czekać? Czy iść na zabieg? Pomóżcie mi bo zwariuję ;(
Zrobiłam też dziś betę i wynosi 13 814.
 
Dziewczyny, dopiszę już tutaj, bo nie chcę zakładać nowego wątku.
Zaraz oszaleję. W tym roku miałam ciążę pozamaciczną, pozostał ogromny strach, że to się powtórzy, bałam się próbować, ale powiedziałam sobie, że OK, ostatni raz spróbuję. I... udało się.

Ostatnią miesiączkę miałam 14.10, do zapłodnienia mogło dojść najwcześniej 10 dnia cyklu. Cykle mam ok. 25 dniowe, ale po tej ciąży pozamacicznej miałam różne, czasem też 21dniowe.

Beta HCG 4t2d (30dc) - 1229, 4t4d (32dc)- 2814.

USG wykonane 4t5d pokazało pęcherzyk w macicy ok. 8mm. Lekarz zalecił powtórzenie USG po 3 dniach.
Wczoraj 5t0d byłam na USG, u innego lekarza, powiedział, że pęcherzyk jest za duży i pusty i żeby iść do szpitala na łyżeczkowanie. Nie dostałam żadnego zdj z USG, tylko przy wyjściu zapytałam ile ma pecherzyk to powiedział, że ok 14 mm i nie ma pęcherzyka żółtkowego.

Czy jest jeszcze szansa czekać? Czy iść na zabieg? Pomóżcie mi bo zwariuję ;(
Zrobiłam też dziś betę i wynosi 13 814.
Lekarz grubo przesadził! Dopiero jeśli pecherzyk ciążowy ma powyżej 25 mm i nie ma pęcherzyka żółtkowego, można mówić o pustym jaju.

Idź do innego ginekologa. Ale poczekaj jeszcze z tydzień.

Polecam dokładnie zapoznać się z tekstem mamy ginekolog o USG wczesnej ciąży. Otwiera oczy na wiele spraw i oszczędzić Ci nerwów u ginekologów konowałów.

Screenshot_20191119_202928_com.android.chrome.jpeg
 
Dziewczyny, dopiszę już tutaj, bo nie chcę zakładać nowego wątku.
Zaraz oszaleję. W tym roku miałam ciążę pozamaciczną, pozostał ogromny strach, że to się powtórzy, bałam się próbować, ale powiedziałam sobie, że OK, ostatni raz spróbuję. I... udało się.

Ostatnią miesiączkę miałam 14.10, do zapłodnienia mogło dojść najwcześniej 10 dnia cyklu. Cykle mam ok. 25 dniowe, ale po tej ciąży pozamacicznej miałam różne, czasem też 21dniowe.

Beta HCG 4t2d (30dc) - 1229, 4t4d (32dc)- 2814.

USG wykonane 4t5d pokazało pęcherzyk w macicy ok. 8mm. Lekarz zalecił powtórzenie USG po 3 dniach.
Wczoraj 5t0d byłam na USG, u innego lekarza, powiedział, że pęcherzyk jest za duży i pusty i żeby iść do szpitala na łyżeczkowanie. Nie dostałam żadnego zdj z USG, tylko przy wyjściu zapytałam ile ma pecherzyk to powiedział, że ok 14 mm i nie ma pęcherzyka żółtkowego.

Czy jest jeszcze szansa czekać? Czy iść na zabieg? Pomóżcie mi bo zwariuję ;(
Zrobiłam też dziś betę i wynosi 13 814.
Mi przy becie ok 25 tyś pojawił się pęcherzyka bez zarodka i to był 5+6. W 6+3juz ładnie bilo serduszko. Obecnie jestem w 19tc
 
Ja nadzieje miałam aż do samego zabiegu . Są różne przypadki . Nie poddawaj się . Nie masz dzieci ?

Nie mam dzieci, pierwsza moja ciąża była pozamaciczna, później badanie drożności podczas, którego udało się przepchać jeden jajowód, ale lekarze kazali nastawiać się na in vitro lub kolejną ciążę pozamaciczną. Teraz gdy tak bardzo się cieszyłam, że ciąża w macicy, to taka diagnoza :(
 
Hej, byłam w podobnej sytuacji, tylko u mnie pęcherzyk był na prawdę spory , bo miał już 2 cm i był pusty, lekarz powiedział,że musi zdarzyć się cud żeby pojawił się tam zarodek i dał wszystkie instrukcje jakbym zaczęła krwawići nastawił w sumie na czekanie na poronienie. Przepłakałam cały weekend i nastawiałam się na wizytę w szpitalu. Mimo wszystko umówiłam się do innego lekarza (wizyta 5 dni później) i zobaczyłam na USG serduszko.

Także głową do góry [emoji8] jeszcze zdecydowanie za wcześnie na takie osądy . Trzymamy kciuki [emoji846] i polecam jeszcze konsultacje u innego lekarza [emoji846]
Dziewczyny, dopiszę już tutaj, bo nie chcę zakładać nowego wątku.
Zaraz oszaleję. W tym roku miałam ciążę pozamaciczną, pozostał ogromny strach, że to się powtórzy, bałam się próbować, ale powiedziałam sobie, że OK, ostatni raz spróbuję. I... udało się.

Ostatnią miesiączkę miałam 14.10, do zapłodnienia mogło dojść najwcześniej 10 dnia cyklu. Cykle mam ok. 25 dniowe, ale po tej ciąży pozamacicznej miałam różne, czasem też 21dniowe.

Beta HCG 4t2d (30dc) - 1229, 4t4d (32dc)- 2814.

USG wykonane 4t5d pokazało pęcherzyk w macicy ok. 8mm. Lekarz zalecił powtórzenie USG po 3 dniach.
Wczoraj 5t0d byłam na USG, u innego lekarza, powiedział, że pęcherzyk jest za duży i pusty i żeby iść do szpitala na łyżeczkowanie. Nie dostałam żadnego zdj z USG, tylko przy wyjściu zapytałam ile ma pecherzyk to powiedział, że ok 14 mm i nie ma pęcherzyka żółtkowego.

Czy jest jeszcze szansa czekać? Czy iść na zabieg? Pomóżcie mi bo zwariuję ;(
Zrobiłam też dziś betę i wynosi 13 814.
 
Hej, byłam w podobnej sytuacji, tylko u mnie pęcherzyk był na prawdę spory , bo miał już 2 cm i był pusty, lekarz powiedział,że musi zdarzyć się cud żeby pojawił się tam zarodek i dał wszystkie instrukcje jakbym zaczęła krwawići nastawił w sumie na czekanie na poronienie. Przepłakałam cały weekend i nastawiałam się na wizytę w szpitalu. Mimo wszystko umówiłam się do innego lekarza (wizyta 5 dni później) i zobaczyłam na USG serduszko.

Także głową do góry [emoji8] jeszcze zdecydowanie za wcześnie na takie osądy . Trzymamy kciuki [emoji846] i polecam jeszcze konsultacje u innego lekarza [emoji846]

Który to był tydzień ?
 
Nie mam dzieci, pierwsza moja ciąża była pozamaciczna, później badanie drożności podczas, którego udało się przepchać jeden jajowód, ale lekarze kazali nastawiać się na in vitro lub kolejną ciążę pozamaciczną. Teraz gdy tak bardzo się cieszyłam, że ciąża w macicy, to taka diagnoza :(

Dobrze wiem co czujesz bo moja pierwsza ciąża tez była pozamaciczna i straciłam jajowod . Druga po dwóch latach była pustym jajem ale to już był 8 tydzień i nie pojawiał się zarodek . Beta zaczęła spadać wiec wiem ze było złe . Caly czas wierzyłam do samego końca. U Ciebie jest wczesna ciąża i jest czas na zarodek . Pójdź zrób usg na dobrym sprzęcie . A jak się czujesz ?
 
reklama
Do góry