reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to napewno ospa?

Dołączył(a)
6 Listopad 2007
Postów
13
Witam wszystkie mamy!!! Ja jestem mamą Wojtusia,który w marcu skończy cztery lata.Mam taki problem!!! W środę za uwarzyłam u mojego synka kilka chrostek na szyji jest ich dosłownie trzy i pani przedszkolanka nie chciała mi go przyjąc do przedszkola i wysłała do lekarza.Pani doktor obejrzała go dokładnie i znalazła jeszcze jedną na rączce więc w sumie cztery i stwierdzila ze to jest ospa wieczna!!! Dodam ,że mały nie ma temperatury ani żadnych innych objawów choroby nawet nie psika,nie kaszle dosłownie nic!!!! Czy któraś z Was miała podobny problem bo ja juz sama nie wiem czy to na pewno ospa!!! A małe krostki smarujemy takim pudrem i w sumie nic sie nie dzieje moze dwie trochę zaschły.W poniedziałek nie wiem czy mam go posłac do przedszkola czy zostawic w domu!!! Proszę o radę bo nie wiem czy to jest normalne i czy wasze dzieci tez tak miały???? Dziekuje i pozdrawiam!!!!!!!!
 
reklama
po pojawieniu sie krost dziecko juz nie zaraza, jak nie ma goraczki i dobrze sie czuje to smialo moze isc do przedszkola (skoro nie zaraża) . Ja mialam ospe jak mialam 8, moze 10 lat i bardzo mocno mnie wysypalo, julie zaszczepilismy jak miala 2 latka, chociaz podobo szczepionka nie na wszystkich dziala .
 
Ostatnia edycja:
Moja córka ma wysypkę pod pachą i cały jeden bok w krosteczkach czerwonych malutkich, pare dni temu swędziało teraz już nie, zero objawów chorobowych, zero gorączki i te nie wiem co to moze być..... Pare dni temu jadła truskawki- jeżeli to np wysypka po truskawkach- ile dni moze sie utrzymywac? A moze to jakaś choroba zakaźna ?? hmmmmm
 
Marysia przeszła ospę mając... półtora roku!Obsypało ją i to porządnie.Bąble wyglądały jak po ugryzieniu komara,ale co chwilę pojawiały się nowe.Nie gorączkowała,ale na dwa dni przed wysypką jakoś pokasływała.Pojechaliśmy z nią na pogotowie (Bo akurat było Boże Ciało) i tam szanowna pani doktor "zjechała" mnie jak nie wiem co,mówiąc,że jak dziecko ma ospę,to się z nim do lekarza nie idzie.Wystarczy kupić Pudroderm i po sprawie...A skąd miałam wiedzieć,że to ospa,przecież nie jestem lekarzem,a to mogło być też uczulenie.
Po dwóch tygodniach smarowania syrupki odpadły i nie został jej ani jeden ślad.Nic nie drapała!Trzeba tylko uważać,by nie zaziębić ospy!
 
Do góry