reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to nie za szybko???

ewelka4ever

Gosiaczkowa mama:)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2007
Postów
41
Kilka dni temu po raz pierwszy Małgosia usiadła. No i jak się jej już raz udało tak siedzi- sama. Ma dopiero pięć miesięcy. Czy nie jest na to jeszcze za wcześnie? Czy mogę jej na to pozwolic? No bo przeczytałam że w tym wieku to dziecko może ale tylko z podparciem, albo na kolanach u mamy i to na chwilkę. Nie chcę, żeby póżniej miała krzywy kręgosłu albo coś...
No a druga sprawa to taka, że nadal nie ma włosków. To znaczy ma, ale tak nie wiele, jakoś nie bardzo chca rosnąć... kiedy wkońcu coś "ruszy"?
 
reklama
moj maly ma 4 m-ce i ie chce nawet slyszec o noszeniu na lezaco taz ze tylko w pionie i na kolanach w pozycji pol zelzcej tez nie ma mowy tylko siedzi glowa mu ucieka do przodu a on twardo siedzi heheh takze nie wiem
 
Moim zdaniem jak dziecko samo siedzi to znaczy że może. Tylko nie wolno okładać np.poduszkami żeby siedziało. Jak usiedzi sama to jej pozwól. Moja Karolinka też wcześnie siedziała,a jak miała 6 miesięcy zaczęła sama wstawać. Pytałam lekarki powiedziała że skoro sama stoi to widocznie jest gotowa i nic z tym nie zrobimy. Co do włosów słyszałam żeby się martwić jak nie ma ich do roku,a tak to jest ok:-)
Acha i nic na siłę;-)Pozdrawiam
 
Nie ma zadnej reguly ani okreslonego wieku KIEDY POWINNO. Dziecko samo wie, kiedy jest i na co gotowe. Nie wolno go w tym ograniczac!!!
Moja corcia, odkad skonczyla 3 miesiace KOCHA stac na wyprostowanych nozkach. Piszczy, gdy jej sie tego zabrania. Smieje sie, ze bedzie chodzila majac pol roku (zarcik). Dziecko samo pokazuje na co jest gotowe.
Ewelka4ever skoro coreczka chce siedziec- niech siedzi!A wloskami bym sie wogole nie martwila!Kazde dziecko jest inne i napewno nadrobi w swoim czasie. Znam przypadki dzieci prawe lysiutkich do 2 roku zycia!!!

irfinka nie martw sie tym. Moja corcia tez nie chce byc noszona w pozycji lezacej, uwielbia byc wyprostowana w pozycji pionowej. I to juz od dawna!
 
jeżeli dzidzia sama stoi, siedzi , wstaje itp, to ok. Jest na to gotowa. Natomiast nie wolno dziecka zmuszać do stania, czy siedzenia. więc chodzenie pod paszki np. na siłę jest fe.
 
witam moj Jerzyk jutro kończy 2 miesiąc i tez uwielbia siedziec albo chce byc nmoszony w pozycji stojącej. Byłam u ortopedy i pokazałam zachwanie synka . lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń jeśli maluch sam tak chce to można na chwilkę go posadzić lub ponosić w pozycji stojącej! POZDRAWIAM
PS NIE WOLNO NATOMIAST SADZAĆ NA SIŁE I OKŁADAC PODUSZKAMI
 
Moja corcia jest noszona w pozycji pionowej prawie od samego urodzenia bo nie dawala sie polozyc na rekach, rozwija sie prawidlowo a ma teraz 3,5 miesiaca i siedzi juz prawie sama. Sztywnieje jak tylko chce ja delikatnie za razki podniesc z pozycji lezacej ale jej absolutnie nie stawiam. Jeszcze nie wszystko jest prawidlowo wyksztalcone ale mysle ze najprawdopodobniejza 2 tygodnie bedzie juz sama siedziala:tak:
 
my bylismy dzis u ortopedy i powiedzial nam ze jesli maly chce sam to juz moze ale jak nose go w pozycji pionowej plecami do siebie to zeby minimalnie mu podpierac swoim cialem kregoslup

zdjcie041jn1.jpg
 
reklama
Ja byłam łysa do półtora roku - rodzice biadolili, że będzie łysa córa. Ale jak już urosły to okazało się, że są bardzo gęste (tak jest do dzisiaj) :)
U nas są włoski ale plackowato wytarte, nie wiem czy nie wolałabym łysinki :D

Nie martw się, jak ruszy to będzie śliczna czuprynka!!
 
Do góry