reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to normalne? Nie wiem juz co robic!

KiniakB

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Październik 2019
Postów
827
Moje miesięczne niemowlę cały czas płacze nie wiem już co z nim zrobić, jakoś 2 tygodnie temu byliśmy w szpitalu gdzie wykryto u niego adenowirusa, po kroplówce wyszliśmy do domu i wszystko było w porządku. Ogolnie dziecko ma trochę twardy brzuszek i problemy kiedy chce zrobić kupkę pręży się spina wygina, ale mimo wszystko kupka jest codziennie, a nawet parę razy. Cały czas płacze, potrafi płakać cały dzień i całą noc, nie śpimy z mężem już parę dni, moze po 3 godziny w nocy... Chodze juz na rzesach :/ dziecka nie nie da się uspokoić, uspokaja się tylko przy piersi, mimo że jest bardzo przejedzone ponieważ ulewa czasami...jeśli chodzi o spanie to śpi tylko na mnie po jedzeniu albo czasem w wózku, ogólnie cały czas płacze i nie wiem czy jest to normalne nie wiem już co mam robić jestem cały czas uwiązana bo nie mogę go uspokoić w żaden sposób :(( czy ktos mial podoby problem? Przecież to dziwne że dziecko płacze cały dzień i całą noc..:(((
 
reklama
Rozwiązanie
Na razie udaje mi sie go karmic sama piersia, ewentualnie odciagam pokarm i dopajam, a mieszanka w kryzysowej sytuacji. Polozna kazala mi dac mu 2lyzki wody przed kazdym karmieniem i powiem wam ze moze mu sie bardzo pic chcialo :O bo i na brzuch mu dobrze ta woda robi
No dziwne niby, ale są i takie dzieci. Wyłącznie kp? Kupki prawidłowe tj bez śluzu, krwi, nie w dziwnych kolorach? Tak samo siku, jak często i czy nie ma nic niepokojącego np. ostrego zapachu? Odbijacie po karmieniu? Ulewa? Ma gorączkę? Nie jest przegrzane? Ważycie, jeśli tak to przybiera? To pierwsza seria pytań ;) Jak z tym wszystkim jest ok to trzeba szukać metody jak zorganizować wszystko żeby nie oszaleć, chociaż trochę spać i zdać radę funkcjonować. Masz kogoś poza mężem do pomocy?
 
Dziecko ulewa, ale była ostatnio położna i przybiera prawidłowo na wadze nie jest przegrzany, sprawdzam mu kark to jest taki normalny ciepły, nie spocony, butelkę podaje w wyjątkowych sytuacjach kiedy nie chce się uspokoci, ale bywa i tak że po butelce również płaczę więc nie płacze z głodu... :(, nie znam sie na tych kupkach ale wydaja sie normalne, musztardowe raczej bez sluzu..i siusiu caly czas jest, po karmieniu odbijamy caly czas, raz z jednej piersi, raz z drugiej, poza mezem nie mam nikogo kto moze przyjsc na dluzej.. Idzie oszalec.. @Mixme92
 
A podajecie jakieś probiotyki? Delicol, Sabsimplex lub inne?
Podajemy delicol i esputicon :( tak nam kazali przy wypisie ze szpitala, nic nie pomaga :( teraz mi spi na nogach, ale jakbym odlozyla to by wrecz krzyczal.. Juz sie go boje ruszyc.. :/, ostatnio nawet chcialam przejsc na butelke i przestac karmic piersia bo myslalam ze moze mam nie wartosciowy pokarm..ale potrafi po jedzeniu spac na mnie normalnie i przybiera.. oszaleje niedlugo :(
 
To wygląda, że dziecko zdrowe... Zrób ewentualnie badanie moczu i doraźnie jak widzisz, że są problemy z brzuszkiem masuj.
Poza tym ja bym na początek spróbowała 2 rzeczy zrobić
Karmcie się "pod górkę"- tu czytelny opis Link do: Pozycje do karmienia piersią
to pomaga na problemy z brzuszkiem, fajnie jak dziecko jest z Tobą w kontakcie skóra do skóry, dodatkowo słyszy serce i nie ma problemu jak tak przyśnie, a Ty razem z nim i do oporu z tego korzystaj. Ogólnie to polecam żebyś spała z dzieckiem- mniej czasu straconego na wybudzenia i chodzenie. (Poczytaj sobie bezpieczny cosleeping czy tam współspanie jak masz opory) W tym czasie męża wysłać do innego pokoju żeby jako tako spał, w razie potrzeby stopery do uszu. W zamian za to - druga sprawa- on zabiera Ci dziecko w dzień na długi spacer, tak żebyś mogła nadrobić braki w spaniu z nocy. I nie ma, że nie bo Ty też MUSISZ odsapnąć bo oszalejesz. Bez dyskusji, pielucha i np. butelka że ściągniętym mlekiem i przez godzinę lub więcej się nie pokazywać.
To tak na pierwszy rzut. Musicie znaleźć coś co pozwoli wam się uspokoić bo bez tego to i dziecko nie będzie spokojne.
 
Niestety dzieci tak mają, skoro jak piszesz, wszystko wygląda że jest ok ,to że się pręży itd normalne, bo niedojrzały układ, minie po 3 miesiącach, może potrzebuje bliskości skoro śpi na tobie ,a może trzeba otulac? Nam pediatra pokazywała jak
 
A może zaczął mu się pierwszy skok rozwojowy? Około 4,5tyg się zaczyna. Niektóre mamy tego nawet nie zauważają, mój synek tak się zmienia że czuje jakby dziecko mi podmienili 😂 jest wtedy właśnie nieodkładalny, płacz i do piersi. Jeśli nie ma podstawy zdrowotnej , to może być skok właśnie. Po paru dniach powinno być wtedy lepiej. @Mixme92 bardzo dobrze radzi, ja też codziennie wysylalam męża na spacer, czasem pół godziny a dało się naładować baterie.
 
reklama
Moja mama przyszla i uspokoila go w 5 minut, ssal strasznie lapczywie smoka.. Powiedziala mi ze musi glodny byc.. Ja mowie ze caly czas mi ssal piers ze niemozliwe.. Dopoilismy go butelka i sie uspokoil.. Maz wlasnie na spacer z nim poszedl, ale maly zrobil jakas brzydka kupe, smierdzaca i taka zielonkawa :O czyzby cos mu z mojego mleka zaszkodzilo?? Nie zmienilam diety..a do tej pory kupy mial ladne.. Chyba go dzis butelka pokarmie i zobacze czy kupka sie zmieni :O bo moze ja go tak przy cycu trzymam a to mu szkodzi
 
reklama
Moja mama przyszla i uspokoila go w 5 minut, ssal strasznie lapczywie smoka.. Powiedziala mi ze musi glodny byc.. Ja mowie ze caly czas mi ssal piers ze niemozliwe.. Dopoilismy go butelka i sie uspokoil.. Maz wlasnie na spacer z nim poszedl, ale maly zrobil jakas brzydka kupe, smierdzaca i taka zielonkawa :O czyzby cos mu z mojego mleka zaszkodzilo?? Nie zmienilam diety..a do tej pory kupy mial ladne.. Chyba go dzis butelka pokarmie i zobacze czy kupka sie zmieni :O bo moze ja go tak przy cycu trzymam a to mu szkodzi
Twoja mama mogła go łatwiej uspokoić bo sama jest spokojna, to trochę tak działa;)
Zrobisz jak uważasz, ja bym powalczyła o karmienie, trzymanie przy cycu samo w sobie nigdy nie szkodzi, ale trzeba zwracać uwagę na efektywność karmienia i właśnie kupy (zielona sporadycznie to nie problem, czasem przy zbyt długo nie zmienionej pieluszek jest taki kolor, ale może też być przy alergii).
 
Ostatnia edycja:
Do góry