reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to normalne że w 16 tc mam płaski brzuch?

AgaG04

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Grudzień 2018
Postów
23
Witam jestem w 16 tc a brzuszka właściwie zero. Z rana płaski jak deska później moze troche wyskakuje ale to bardziej z tego co zjadlam. Dwie moje znajome jedna 18 tc a druga 20 tc maja juz ładne okrągłe brzuszki a ja nic wiembze kazda ciąża jest inna ale ;( nie ukrywam ze chciałbym zeby bylo widac nie dla kogos a samej siebie zawsze mnie brzuszki rozczulały a własny to juz wgl a tu nic ;( z dzieckiem jest wszytko dobrze rozwija sie prawidłowo ale jesli chodzi o przyrost wagi przytylam tylko 2 kg przez wymioty i przy wzroście 163cm ważę 53kg czy to prawidłowo? Kiedy u was zaczęło byc widac brzusio?
 
reklama
Nic się nie martw. U mnie brzuch zaczął rosnąć po 25 tygodniu ciąży. Wcześniej nawet nie było za bardzo po mnie ciąży widać. Teraz jestem w 34 tygodniu ciąży i mam maly brzuszek a dziecko rośnie prawidłowo i mam tyle wód płodowych co trzeba. Masz jeszcze czas na pojawienie się brzuszka u mnie na tym etapie też nic nie było widać. A co do wagi to ja dopiero zaczęłam przybierać na wadze po 15 tygodniu ciąży. :)
 
Witam jestem w 16 tc a brzuszka właściwie zero. Z rana płaski jak deska później moze troche wyskakuje ale to bardziej z tego co zjadlam. Dwie moje znajome jedna 18 tc a druga 20 tc maja juz ładne okrągłe brzuszki a ja nic wiembze kazda ciąża jest inna ale ;( nie ukrywam ze chciałbym zeby bylo widac nie dla kogos a samej siebie zawsze mnie brzuszki rozczulały a własny to juz wgl a tu nic ;( z dzieckiem jest wszytko dobrze rozwija sie prawidłowo ale jesli chodzi o przyrost wagi przytylam tylko 2 kg przez wymioty i przy wzroście 163cm ważę 53kg czy to prawidłowo? Kiedy u was zaczęło byc widac brzusio?

Jeśli jesteś z natury szczupła to jest to normalne. U mnie brzuszek pojawił się dopiero ok 20 tc, wcześniej było podobnie jak u ciebie czyli rano płasko a wieczorem pojawiało się małe wybrzuszenie. Pierwszy kilogram pojawił się w 18 tc, więc to jest całkiem normalne. Jeśli dzidzia zdrowo przyrasta a ty się dobrze czujesz to nie ma powodu do niepokoju :)
 
To normalne :) nie liczy się wielkość brzucha tylko odpowiednia wielkość dziecka i ilość wod plodowych. Ja będąc na usg 3 trymestru w 30 tyg ciąży miałam tylko taki jak by wzdęty a mały ważył prawie 1.5 kg już. Dopiero po 30 tyg zaczął rosnąć a ludzie zaczęli zauważać że w ciąży jestem. Do 20 tyg to u mnie nawet zalążka brzucha nie było, jedynie przytyłam tak ogólnie więc spodnie xs się nie dopinaly [emoji14] w 26 tyg w kiecke rozmiar 34 się wcisnęłam [emoji14]
 
Super jeżeli z dzidzią wszystko ok to nie masz się co martwić, potem szybciej wrócisz do swojej figury a brzuszek jeszcze wyskoczy nie martw się
 
Rozwiązanie
Ja właśnie zaczęłam 16 tydzień i nic płaska jak deska a byłam w tamtym tyg w sobotę i wszystko było ok... Pomału zaczynam się martwić że nic nie widać
 
reklama
Poczekaj jak Cie wywali na koniec to nawet buta sobie nie dasz rady zawiązać😅 A Twoja mama jaki miała brzuch? Poza tym to nie ma w ogóle znaczenia, ja cały czas słyszałam że mam mały brzuch, chociaz pod koniec czułam się jak waleń a dzidź się urodził 3150 :)
 
reklama
Spokojnie,jeszcze Ci brzuch wywali ;) U mnie tez nie było widać baaaardzo długo brzucha, wieczorem co nie co odstawało, ale z rana nikt by mi nie uwierzył, ze jestem w ciąży i to nie w pierwszych tygodniach. Aktualnie jestem w 31 tc i tak od ok 5 tygodni widać w ubraniach ciąże. Skoro z dzieckiem wszystko ok to najważniejsze, a ty się ciesz, bo jeszcze przyjdzie czas, ze zatęsknisz za tym płaskim brzuchem ;)
 
Do góry