reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to normalne?

D

Deleted member 176021

Gość
Zaczynam trochę się martwic o syna, który ma obecnie 3.5 miesiąca od kilku dni usiłuje mi siadać. Jak zabawka wisi nad nim chwyta ją i podciąga się jednocześnie. Leży w lezaczku unosi nogi i głowe do góry i usiłuje mi siadać. Czy to jest normalne?
 
reklama
W tym wieku wszystko można uznać za normalne. Może zabierz tę zabawkę albo daj ją dziecku do rąk. To zachowanie jest dosyć powszechne u bobasów. Jeżeli wygląda to dla ciebie jak powód do obaw to idź do dobrego terapeuty, który da ci odpowiednie wskazania i pomoże nakierować dziecko. Nie bagatelizuj, to może pomóc pozbyć się potencjalnie szkodzących dysfunkcji ruchowych.
 
Dużo dzieci w tym wieku tak ma. Mój szybko podnosił głowę i właśnie tak podnosił się do siadania a stabilnie zaczął siedzieć na 7 miesięcy:)
 
Kochana to nie siadanie a ćwiczenie mięśni karku .
Mój też tak robił,koleżanek dzieci też:)
Pamiętam jak się z tego śmiałysmy bo tak to śmiesznie wyglądalo:D.
Synek wyglądał jakby cały normalnie siadal w bujaku a córeczka koleżanki normalnie budy dotykala w wózku i kukala
Synek usiadł z czworaka bo tak prawidłowo dzieci siadają (oczywiście zdarza się że jakieś nie usiądzie z czworaka bo też nie każde raczkuje )Córeczka koleżanki później.
Zawsze możesz skonsultować.
 
Do góry