reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to objaw ciąży?

vixxua

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Marzec 2019
Postów
71
Może zacznę od początku. Moje miesiączki są baardzo nieregularne, okres potrafi mi się spóźnić nawet do 2-3 tygodni. Byłam dużo razy z tym u ginekologow i każdy rozkłada ręce. Jedyne co wyszło to lekko zawyzona prolaktyna.
Ale do rzeczy... Tydzień temu (w poniedziałek) kupiliśmy ze znajomymi sobie po parę piw i o dziwo nie mogłam w ogóle go wypić bo miałam odruch wymiotny, następnego dnia po południu zobaczyłam na bieliźnie jasno brązowe plamienia które trwały tylko dwa dni i były bardzo skąpe, dosłownie parę plam na dzień. I od tamtego czasu jest mi często niedobrze, nieważne o jakiej porze dnia, czuję takie napięcie podbrzusza jakbym miała miesiączkę, uczucie ciągnięcia, kłucia. Wczoraj znajoma zapaliła przy mnie papierosa to też miałam odruchy wymiotne mimo iż czasami sama popalalam.
Z chłopakiem sie nie zabezpieczam od 2 lat bo w sumie chcemy już tą dzidzie ale z moimi cyklami jest chyba bardzo ciężko.
Jutro powinnam dostać okres, ale w sumie zawsze się spóźnia więc nie wiem skąd te tygodniowe objawy. Może któraś z was miała podobnie? Opowiadajcie :) (do lekarza jestem umówiona na środę, 20.03)
 
reklama
Rozwiązanie
Nie sądzę, to mogą być objawy wszystkiego. I niczego. Choć plamienie sugeruje choćby jakieś niedobory hormonów etc.
Dziwne też że używasz pojęcia spodziewanej daty miesiączki skoro zazwyczaj się spóźnia. Sugeruje obserwację to niewiele Cię zaskoczy.
Twoje objawy mogą wskazywać na ciążę, pms lub wiele innych rzeczy. Zrób test w terminie miesiączki lub beta hcg. My tutaj nie wywróżymy nic. Nieregularne cykle nie są normalne i dziwię sie lekarzom, że nic z tym nie robili. Bierzesz coś na na zbicie prolaktyny? Bo może tutaj tkwi problem w nieregularności cyklów.
 
Został mi przepisany castagnus... Co mi w sumie nic nie pomógł.
W moim mieście nie ma chyba dobrych ginekologow, teraz jestem zapisana aż w innym województwie więc jestem ciekawa co mi powie
 
Wiele objawów ciąży można przypisać objawom zbliżającej się miesiączki. Nikt tutaj Ci nie powie, czy u Ciebie to pierwsze, czy drugie jest powodem takiego, a nie innego samopoczucia. Jeżeli nawet to ciąża, to lekarz prawdopodobnie nie będzie w stanie jej potwierdzić, ani wykluczyć, bo jest za wcześnie. Zrób sobie test z krwi beta. To Ci da pewność na chwilę obecną. Ewentualnie test o czułości 10, ale on może nic jeszcze nie pokazać. ;-)
 
Nie sądzę, to mogą być objawy wszystkiego. I niczego. Choć plamienie sugeruje choćby jakieś niedobory hormonów etc.
Dziwne też że używasz pojęcia spodziewanej daty miesiączki skoro zazwyczaj się spóźnia. Sugeruje obserwację to niewiele Cię zaskoczy.
 
Rozwiązanie
Do góry