reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to objaw zagnieżdżenia czy torbiel jajnika?

Dołączył(a)
1 Maj 2019
Postów
3
Witam serdecznie,
Chciałabym się poradzić Was bardziej doświadczonych w tematach ciążowych dziewczyn :)
Należę do grona tych, które od lat w momencie owulacji odczuwają charakterystyczny ból jajnika, czasami z lekkim krwawieniem lub niedogodnościami ze strony układu pokarmowego. Ginekolog przebadał wszystko i stwierdził, że "taka moja natura".
Do stosunku z moim partnerem doszło w dzień owulacji oraz dzień po owulacji.
Dzisiaj mija 7 dzień od owulacji i naszego pierwszego stosunku w dni płodne. W poniedziałek wieczór miałam lekki stan podgorączkowy 37,1, małe problemy gastryczne (lekką biegunkę) oraz odczuwałam lekkie kłucie w jajnikach oraz lekkie ciągnięcie i rozpieranie w macicy, co uznałam za skutek dość intensywnego seksu, który uprawialismy w niedzielę i poniedziałek.
Wczoraj (wtorek), temperatura spadła do 36,7, ciągnięcie w macicy i jajnikach było nadal bardzo lekkie. Dzisiaj (środa) nastąpił znowu skok temperatury, tym razem do 37,5, ostra biegunka i ból lewego jajnika jak przy owulacji, ciagnący i pulsujący. Ból w obrębie macicy za to się zmniejszył.
Zastanawiam się więc czy możliwe jest aby gorączka plus biegunka plus ból jajnika były związane z zagnieżdżaniem się zarodka (w końcu to 7 dzień po owulacji i stosunku), czy jednak może to wskazywać np.na pęknięcie torbieli lub inne schorzenie jajnika?
Na jakiekolwiek testy jeszcze za wcześnie, innych objawów typu bolące piersi nie mam.
Bardzo proszę Was o odpowiedź, co o tym sądzicie.
 
reklama
Rozwiązanie
Nawet w super regularnych czasem może się coś pomieszać. Jeśli to miałoby być zagniezdzenie to za 2-3dni beta powinna urosnąć na tyle by test z krwi był pozytywny.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedzi. Na razie wyluzuję i poczekam tydzień do planowanej miesiączki. No, chyba, że mnie problemy gastryczne powalą i pójdę do lekarza wcześniej ;)
Owulacja potwierdzona na usg?
Temperatura się nie sugeruj. Taki pomiar nic nie znaczy. Mierzymy rano przed wystaniem o tej samej porze na sluzowce. Trudno powiedzieć co to. Może dopiero teraz owulacja, może infekcja, jakiś stan zapalny...
 
Owulacja potwierdzona na usg?
Temperatura się nie sugeruj. Taki pomiar nic nie znaczy. Mierzymy rano przed wystaniem o tej samej porze na sluzowce. Trudno powiedzieć co to. Może dopiero teraz owulacja, może infekcja, jakiś stan zapalny...
Owulacja wg.mojej obserwacji tylko. Mam super regularne cykle po 28 dni i już czułam ten charakterystyczny ból jajnika tydzień temu dokładnie, więc bym stawiała na to, że jeśli nie zagnieżdżenie, to jakaś infekcja się przyplątała raczej.
 
Nawet w super regularnych czasem może się coś pomieszać. Jeśli to miałoby być zagniezdzenie to za 2-3dni beta powinna urosnąć na tyle by test z krwi był pozytywny.
 
Nawet w super regularnych czasem może się coś pomieszać. Jeśli to miałoby być zagniezdzenie to za 2-3dni beta powinna urosnąć na tyle by test z krwi był pozytywny.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedzi. Na razie wyluzuję i poczekam tydzień do planowanej miesiączki. No, chyba, że mnie problemy gastryczne powalą i pójdę do lekarza wcześniej ;)
 
Rozwiązanie
Do góry