reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to owulacja?

Dołączył(a)
6 Maj 2019
Postów
4
Hej zaczynamy starania o dzidziusia dopiero zaczynam monitorować swój cykl testami owulacyjnymi. Przez 3 lata brałam tabletki antykoncepcyjne po odstawieniu pierwszy cykl bez owulacji drugi cykl była owulacja nie wiem dokładnie kiedy ale będąc na wizycie u ginekologa 15.07 w19dnc było widoczne ciałko żółte mysle że owulacja była 3 dni przed wizyta z powodu bólu jajnika. Teraz wykonywałam testy owulacyjne i ogólnie wychodziły bardzo blade kreski oprócz 06.08 dnia czyli 13dnc wskazywał na owulacje ponieważ pośród wszystkich kresek był najciemniejszą w ciągu kilku dni. Starania o dzidziusia były 3dni przed owulacją. Dziś jest 14.08 zrobiłam test owulacyjny tak z ciekawości wyszły bardzo grube dwie kreski obecnie to 22dnc. Zamieszczam zdjęcie i napiszcie co myślicie.
 

Załączniki

  • 83EB0168-4ACF-427C-BC60-6A1BCFC66D6E.jpeg
    83EB0168-4ACF-427C-BC60-6A1BCFC66D6E.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 374
  • EB9541CE-B5E5-4839-96C7-56BDB07A2E8B.jpeg
    EB9541CE-B5E5-4839-96C7-56BDB07A2E8B.jpeg
    187,4 KB · Wyświetleń: 154
reklama
Zawsze testy owulacyjne wychodzą mi bardzo blade przez cały cykl tylko jednego dnia w zawsze kreska jest troszkę ciemniejsza ale nie znacznie nigdy nie miałam tak wyraźnych kresek tak jak dziś. W dniu w którym miałam owulacje miałam silne bóle jajników wybudziły aż mnie z snu myśle że wtedy właśnie była owulacja minął tydzień od owulacji a dziś czułam mocny ból lewego jajnika
 
13 dc test był negatywny, przynajmniej ten widoczny na zdjęciu.

Pik wyglada tak, jak na zdjęciu z 22dc, ale jeśli nie robilas testu po 15 dc to ciężko stwierdzić kiedy był PIK. U wielu kobiet dodatni owulacyjny test może utrzymywać się kilka dni.

Dodatkowo pozytywny test nie oznacza ze w tym momencie mamy owulacje tyko, ze następuje w ciągu 24-36h.
 
13 dc test był negatywny, przynajmniej ten widoczny na zdjęciu.

Pik wyglada tak, jak na zdjęciu z 22dc, ale jeśli nie robilas testu po 15 dc to ciężko stwierdzić kiedy był PIK. U wielu kobiet dodatni owulacyjny test może utrzymywać się kilka dni.

Dodatkowo pozytywny test nie oznacza ze w tym momencie mamy owulacje tyko, ze następuje w ciągu 24-36h.
no właśnie nie wiedziałam ze może utrzymać się kilka dni. Ogólnie cykle mam bardzo regularne co 28dni i zdziwił mnie te pozytywny test owulacyjny w 22dnc
 
no właśnie nie wiedziałam ze może utrzymać się kilka dni. Ogólnie cykle mam bardzo regularne co 28dni i zdziwił mnie te pozytywny test owulacyjny w 22dnc
a jakie jest ogólnie pytanie w tym wszystkim ?

Jeśli masz cykle regularne 28 dni, to owulacja zapewne była w 14 dniu cyklu, choć test tego nie wykazał, ale nikt z nas tego nie wie. Równie dobrze cykl mógł być bezowulacyjny.

Testem owulacyjnym z 22 dc nie masz co się kierować. Ja przy swoich staraniach dodatni owulak co miesiąc miałam przez 3-5 dni, ale najważniejszy jest pierwszy z dodatnim wynikiem.

Jeżeli w tym miesiącu się nie powiedzie, polecam testy owulacyjne z domowego labolatoeium
 
Wydaje mi się,że owulacja była później niż tego 13 dc. Czemu nie robiłaś dalej testów? Wszystkie te że zdjęcia są negatywne. Jak starasz się o dziecko to nie celuj dokładnie w owulke. Kochajcie się regularnie co dwa dni. Przy testach można przegapic ten dzień.
 
Hej, a co sądzicie o mojej owulacji kiedy była ?
Bo ja już zgłupiałam. Ja widzę ciemna kreskę 10dc,19-20 dc i teraz 23dc. Testy robione na wieczór. Jak to interpretować ?
IMG_20221205_233355512_MFNR.jpg
 
Hej, a co sądzicie o mojej owulacji kiedy była ?
Bo ja już zgłupiałam. Ja widzę ciemna kreskę 10dc,19-20 dc i teraz 23dc. Testy robione na wieczór. Jak to interpretować ?Zobacz załącznik 1471462

Testy są wyschnięte więc ciężko ocenić, ale obstawiałabym pik 02.12 czyli owulację max. 4.12
O ile oczywiście występuje u Ciebie owulacja
 
reklama
Do góry