reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to pomyłka?

agusia_20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Maj 2011
Postów
30
Miasto
Luton
Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie.
Kilka dni temu miałam dostać okres, ale go nie było zrobiłam test ciążowy który wyszedł pozytywnie. Zastanawiam się czy mógł się pomylić ze względu na to że zmieniłam kraj zamieszkania. Chociaż okresu jak nie miałam tak nie mam do tego mam mdłości ale lekkie, często oddaję mocz, mam nabrzmiałe piersi. Wszystkie kalkulatory "Który to tydzień" itd pokazują że jestem w 5 tygodniu ciąży. A drugie pytanie który chciałabym zadać to:
Kalkulatory zapłodnienia pokazują że stało się to 19-18 dni temu więc jak mogę być w 5 tygodniu?
 
reklama
Za granicą nie mogłaś zajść w ciążę bo dziecko nie miało paszportu:-D
 
No wiesz, pewności, że jesteś w ciąży lub nie nikt tutaj Ci nie da. Okres mógł Ci się przesunąć z powodu zmiany miejsca zamieszkania, ale żeby z tego powodu wzrósł poziom b-hcg (a poziom tego hormonu wykrywają testy ciążowe) to raczej nie. Możesz zrobić jeszcze jeden lub dwa testy albo po prostu badanie krwi w laboratorium na poziom b-hcg - i to badanie powinno rozwiać Twoje wątpliwości.
A tydzień ciąży przeważnie liczy się (lekarze liczą) od pierwszego dnia ostatniego okresu - i dlatego kalkulatory pokazują 5 tydzień.
Pozdrawiam
 
Agusia tak jak dziewczyny piszą, ciążę licz się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli przez ok. pierwsze 2-3 tygodnie właściwie jeszcze nie jesteś w ciąży. Po prostu tak lekarzom łatwiej, pytac o miesiączke niż o seks;-)

Teoretycznie zmiana miejsca zamieszkania mogła wpłynąć na cykl, ale dotąd spotykałam się raczej z tym że przy zmianie nagle pojawiał się okres. Pozostałe objawy wskazują na ciążę, myślę że możesz się cieszyć, gratulacje:)
 
dziękuję wszystkim serdecznie :) skorzystam z rady zrobię jeszcze jeden test za jakiś czas. Mam nadzieje ze bedzie on jednak pozytywny :)
 
Jak jestes już po terminie to test jest wiarygodny,dla własnego sumienia powtórz jeszcze raz.
Wklej zdjęcie testu,proszę,zobaczymy...
 
100_1215.jpg
 
reklama
dziwny ten test...u mnie na pozytywny wyniki miały wyjść 2 czerwone kreski, a ja tu widzę jedną...chyba, że to jakiś inny test i tak ma być, albo nie dowidzę 2 kreski...
 
Do góry