reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to pomyłka?

agusia mnie tez bolal. kazdy ma inne objawy. niektore kobiety wogole nie zauwazaja ze sa w ciazy bo wszystko jest tak samo jak przed okresem. Ja bym sie nie martwila :-) jezeli bol nie jest silny i cie nie streca w pol, nie krwawisz, nie masz temperatury i czujesz sie dobrze - wszystko jest ok!
 
reklama
:-)Gratuluję! Ja widzę drugą kreskę bo miałam taką samą-jasniutką... A co do objawów to może idź prywatnie do ginekologa? Albo jeśli nie możesz to może uda się państwowo? Czy dzieci i kobiety w ciązy nie mają dostępu do lekarza bez ubezpieczenia?? Wydaje mi się że, możesz iść bez ubezpieczenia ale, moga robić problemy...
 
obecnie mieszkam za granica potrzebny mi insurance, czytalam jednak na necie ze takie objawy nie sa bardzo niepokojace i ze u iles tam % kobiet sie zdarzaja, te bole nie sa duze trwaja naprawde krotko i rzadko sie pojawiaja.
 
agusia jezeli jestes w anglii (widze Luton pod nickiem) to potrzebujesz National Insurance i jakis dowod zatrudnienia chyba (z tego co pamietam) zeby sie zapisac do przechodni. Tam wtedy umowisz sie z midwife, ale pierwsza wizyta jest dopiero ok 10tc na ktorym zrobi wywiad i da ci date na pierwszy scan (usg).
Do tej pory jakby sie cos dzialo a chcesz zostac sprawdzona (normalnie nie przewiduje sie usg przed 12tc) wejdz na Association of Early Pregnancy Units i tam znajdz w poblizu Early Pregnancy Unit. Tam zadzwonisz i odrazu tego samego dnia cie przyjmuja i robia usg.
Generalnie trzeba miec dobry powod zeby cie przyjeli, ale ja za ostatnim razem jak chcialam potwierdzenia powiedzialam poprostu ze baaaardzo mnie boli brzuch a wczesniej juz jedno poronilam i chce sie sprawdzic. No i mnie przyjeli :-)

zycze poodzonka i bezobjawowej ciazy :-)
 
agusia tylko na NIN się sporo czeka. Ale póki będziesz załatwiać wystarczy ci ten tymczasowy który dostaje każdy pracownik (jest na paysleepie). I też cię wszędzie na niego przyjmą.
 
Tak wiem o tym. Narazie nic sie nie dzieje złego a nie chce dzieciatka naswietlac narazie usg. Napewno bedzie dobrze :)
 
Taki ból często pojawia się w czasie, kiedy powinnas mieć miesiączke... Ja przez 2 pierwsze m-ce dokładnie o tej porze odczuwałam taki ból. Ale chyba najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u ginekologa, lub położnej - zależy gdzie mieszkasz ;-)
Nie martw się - myśl pozytywnie i zajrzyj na wątek dla dziewczyn, które maja termin na ten sam miesiąc :-)
Gratuluję

Jeśli chodzi o usg - to tu w Anglii najwcześniej w 12 czy 13 tygodniu ciąży. Warto zapisać się do przychodni. Ja nie miałam NIN-u jak się zapisywałam - tylko list na moje nazwisko z angielskim adresem oraz dowód osobisty.
Opieka medyczna dla kobiet w ciazy jest tutaj darmowa bez względu na to czy pracujesz czy nie.
 
Ostatnia edycja:
agusia, nie wiem skąd przeświadczenie, że usg może szkodzić.. wywnioskowałam to po stwierdzieniu " nie chce dzieciatka naswietlac narazie usg", to najbardziej bezpieczna metoda sprawdzenia czy z dzieckiem wszystko w porządku. MOja ciąża była zagrożona i swego czasu usg miałam co 2 tygodnie! Zatem nie masz powodów do obaw..
 
Mam pewne problemy z wyrobieniem Insurancu, a obecnie nie pracuje więc tego tymczasowego też nie mam. Ale chcę iść do lekarza zobaczyć jak się ma moje maleństwo. Jestem tutaj poniżej trzech miesięcy jak narazie ale chcemy tu zostać na stałe Co zrobić w takiej sytuacji? Mój narzeczony pracuje tylko.
 
reklama
agusia idziesz z mezem do jego GP i mowisz jak sytuacja wyglada.

Ja nie mialam NI na poczatku a do GP poszlam z moja mama (do jej gp) bo mnie brzuch bolal, okazal sie wyrostek, musialam byc hospitalizowana itp.
Dokument z NI musialam doniesc w ciagu 3miesiecy, inaczej chcieliby pieniedzy za opieke bo nie mialam tez tej europejskiej karty.

Mysle ze w takiej sytuacji bez problemu cie zapisza do midwife na 10tc i dadza czas na doniesienie dokumentow.

Nie czekaj idz!
 
Do góry