reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to poronienie zatrzymane?

Dołączył(a)
5 Październik 2020
Postów
7
Cześć dziewczyny. Wg Om jestem w 7tc, ale miesiączki miałam nieregularne. Tydzień temu byłam u ginekologa i był pęcherzyk 0,56cm, wczoraj nie było zarodka tylko też sam pęcherzyk 0.65cm.
Lekarka powiedziała że mam odstawić dupasthon bo nic z tego już nie będzie ale w razie czego kazała zrobić betę. Wczoraj wyszła 470u/l. Dodam zema 40 lat, więc pewnie prawdopodobieństwo poronienia większe. Objawy ciążowe jak były tak są, piersi bolą itp
Czy faktycznie odstawić i nie nastawiać się już? Co dalej jeśli okaże się że to poronienie? Iść do szpitala na czyszczenie czy lepiej poczekać aż natura sobie poradzi?
Z góry dziękuję za pomoc 😉
 

Załączniki

  • 16019722501747762861980435898319.jpg
    16019722501747762861980435898319.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 4 196
  • 16019722759858429772071645502132.jpg
    16019722759858429772071645502132.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 445
reklama
Cześć dziewczyny. Wg Om jestem w 7tc, ale miesiączki miałam nieregularne. Tydzień temu byłam u ginekologa i był pęcherzyk 0,56cm, wczoraj nie było zarodka tylko też sam pęcherzyk 0.65cm.
Lekarka powiedziała że mam odstawić dupasthon bo nic z tego już nie będzie ale w razie czego kazała zrobić betę. Wczoraj wyszła 470u/l. Dodam zema 40 lat, więc pewnie prawdopodobieństwo poronienia większe. Objawy ciążowe jak były tak są, piersi bolą itp
Czy faktycznie odstawić i nie nastawiać się już? Co dalej jeśli okaże się że to poronienie? Iść do szpitala na czyszczenie czy lepiej poczekać aż natura sobie poradzi?
Z góry dziękuję za pomoc 😉
Musisz zrobić betę żeby sprawdzić przyrost. Skoro masz nieregularne cykle to nie wiadomo, który to faktycznie tydzień ciąży. Nie odstawiaj lekarstw póki co.
Wiek nie ma tu nic do rzeczy.
Osobiście nie czekałabym aż natura sobie poradzi, bo ja tak chodziłam 5 tygodni, im szybciej tym lepiej, dlatego zgłosiłam bym się do szpitala.
 
Moim zdaniem to poronienie. Pęcherzyk jest widoczny przy becie 1000, a ty masz już 470 - czyli tendencja spadkowa.
Ja bym duphaston odstawiła, by sztucznie ciąży nie podtrzymywać (ja tak chodziłam 3-4 tygodnie biorąc ten lek, nie miałam krwawień i musiało się skończyć zabiegiem). A jak odstawisz, to masz szanse na naturalne poronienie.
 
Ostatnia edycja:
Jak masz jakieś wątpliwości to najlepiej poszukać innego lekarza który rzuci okiem na to wszystko raz jeszcze. Ale i tak beta w tym wypadku jest obowiązkowa, bo musisz sprawdzić czy spada. Bez tego badania i tak nikt nie będzie chciał ci zrobić żadnego zabiegu.
 
Moim zdaniem to poronienie. Pęcherzyk jest widoczny przy becie 1000, a ty masz już 470 - czyli tendencja spadkowa.
Ja bym duphaston odstawiła, by sztucznie ciąży nie podtrzymywać (ja tak chodziłam 3-4 tygodnie biorąc ten lek, nie miałam krwawień i musiało się skończyć zabiegiem). A jak odstawisz, to masz szanse na naturalne poronienie.
Ale skąd wiesz czy ta beta spada czy nie ? Są dziewczyny, które mają niską betę i widać w ciąży pęcherzyk przy ok. Takiej wartości.
Trzeba sprawdzić czy rośnie czy nie.
 
@ness. Bo jeśli beta wczoraj wynosiła 470, to by oznaczało, że tydzień temu musiała być poniżej 100. Nie wierzę, że przy takiej becie byłby pęcherzyk tej wielkości.
 
Radzilabym Ci zrobic bete zeby sprawdzic przyrost, jesli rosnie w normach to zostawilabym leki i poszla tez do innego lekarza z lepszym sprzetem. Jesli masz nieregulane cykle to nic nie wiadomo ale jesli to 7 tydzien to pecherzyk jest moim zdaniem za maly.
 
Ja uważam tak jak @witch84. Odstawilabym leki i czekała na poronienie samoistne. Myślę, że beta już spada i to kwestia kilku dni jak zaczniesz krwawić. Szpital to ostateczność.
 
reklama
Moim zdaniem to poronienie. Pęcherzyk jest widoczny przy becie 1000, a ty masz już 470 - czyli tendencja spadkowa.
Ja bym duphaston odstawiła, by sztucznie ciąży nie podtrzymywać (ja tak chodziłam 3-4 tygodnie biorąc ten lek, nie miałam krwawień i musiało się skończyć zabiegiem). A jak odstawisz, to masz szanse na naturalne poronienie.
Taki pecherzyk jak autorka ,milam w 4 tc przy becie 360, i ciaza rozwijała się prawidlowo, więc nie wiem czemu mowisz ze od 1000 dopiero widac
 
Do góry