reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to skaza białkowa? (Załączone zdjecie)

Magdalenka16

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Grudzień 2019
Postów
1 028
Synek za tydzień skończy 6 mcy. Od urodzenia na mm tylko do 7 tygodnia życia trochę również jadł mojego odciągnięte go mleka. Jadł 3 mce bebilon później hipp combiotic . Te plamki wyskoczyly od jakiś 3 tygodni ale mniejsze później zniknęły i od około tygodnia znów tylko teraz bardziej są te policzki czerwone. Czy to uczulenie na mleko krowie? Jak miał 2 mce to przez około 6 tygodni płakał wieczorami bardzo i w dzień problemy ze snem. Później się to uspokoiło to zaczęły się cyrki z jedzeniem. Prężył się płakał nie chciał jesc tyle co przed tem. Tak jest do tej pory raz jest lepiej raz gorzej , przybierać na wadze mało ale przybiera. Śpi ładnie w nocy i nie widzę by go bolał brzuszek. Od właśnie 3 tygodni staram się rozszerzać dietę ale kiepsko to idzie raczej wcale. Nie chce otwierac buzi nawet. Jedyne co mu do tej pory dałam to mikroskopijne ilości chrupki kukurydzianego, kleiku ryzowego szczyptę do mleka, banana i marchewki z jabłkiem. Ale to są małe ilości na raz nawet nie jest to łyżeczka dziennie. Hipp tez ostatnio zmienił recepturę może to jest też przyczyna. Jutro mam szczepienie to zapytam ale pewnie przepisza specjalne mleko i weź się martw jak mu to podać. To obecne je niechętnie a co dopiero tamte. Ale jak trzeba będzie to przejdziemy i juz. Oby tylko dobrze było.
 

Załączniki

  • 20201020_152755.jpg
    20201020_152755.jpg
    612,8 KB · Wyświetleń: 242
  • 20201020_152753.jpg
    20201020_152753.jpg
    578,1 KB · Wyświetleń: 214
reklama
Rozwiązanie
I co na to się stosuje? No właśnie tego się boje ze każda wysypka na buzi wg lekarza to od razu skaza i specjalne mleko :( a jakie dostaliscie mleko?
Bebilon pepti czy jakoś, masakra byla ,smierdzial ,mala nie chciała tego pić, lekarz mi recept nie chciał wypisać i powoedzial " nie wystawie pani skierowania do alergologa ,bo zanim Pani sie dostamie ,to corce przejdzie " hm miał rację, mala skończyła rok , juz mało kiedy aie to pojawia , mam leki na to wyślę Ci na priva, ale lepiej skonsultuj to lekarzem
Dodam jeszze że te zmiany nasiliły się dzisiaj jeszze bardziej jak wróciliśmy ze spaceru.tydzień nie chodziliśmy bo ciągle padał deszcz. Może to zbieg okoliczności ale te zmiany tez pojawiły się jak mały zaczal się intensywnie ślinić i wkładać łapki do buzi i tymi mokrymi lapkami macać policzki.
 
Ostatnia edycja:
Dodam jeszze że te zmiany nasiliły się dzisiaj jeszze bardziej jak wróciliśmy ze spaceru.tydzień nie chodziliśmy bo ciągle padał deszcz. Może to zbieg okoliczności ale te zmiany tez pojawiły się jak mały zaczal się intensywnie ślinić i wkładać łapki do buzi i tymi mokrymi lapkami macać policzki.
Mojemu dziecku pojawiają się podobne ślady i byłam pewna że to skaza, byliśmy dzisiaj u pediatry i mówi, że raczej nie. Tak czy siak warto skonsultować.
 
W zasadzie nic nie powiedział. Teraz na przykład nie ma śladu. Wczoraj miał tylko na jednym policzku. Faktycznie jest na tym etapie pakowania łapek do pyszczka i rozsmarowywania śliny po całej japce. Lekarz taki trochę na odwal się.
No a u nas to nie znika. Od tygodnia się utrzymuje i pogłębia niestety. Smaruje to różnymi kremami. Nawet i sudocremem ale chyba gorzej po tym
 
No a u nas to nie znika. Od tygodnia się utrzymuje i pogłębia niestety. Smaruje to różnymi kremami. Nawet i sudocremem ale chyba gorzej po tym
To chyba trzeba faktycznie skonsultować. U nas się pojawia i znika, tylko w sumie wystraszyłam się bo to naprawdę wyglądało mi na skazę. Nie mam pomysłu czym to posmarować, nie użyłam innego kosmetyku ani niczego nowego, używamy tylko kremu Hipp.
 
Moja ma.doklasnie to samo , pediatra od razu skaza , przeszliśmy na specjalne mleko , zero poprawy, pojechaliśmy prywatnie do innego pediatry, mówi że to łojotokowe zapalenie skóry, pojechaliśmy jeszcze do dermatologa i potwierdziła lzp, ale najlepiej to skonsultuj, ale większość pediatrow, zgania na skazw
 
reklama
Moja ma.doklasnie to samo , pediatra od razu skaza , przeszliśmy na specjalne mleko , zero poprawy, pojechaliśmy prywatnie do innego pediatry, mówi że to łojotokowe zapalenie skóry, pojechaliśmy jeszcze do dermatologa i potwierdziła lzp, ale najlepiej to skonsultuj, ale większość pediatrow, zgania na skazw
I co na to się stosuje? No właśnie tego się boje ze każda wysypka na buzi wg lekarza to od razu skaza i specjalne mleko :( a jakie dostaliscie mleko?
 
reklama
I co na to się stosuje? No właśnie tego się boje ze każda wysypka na buzi wg lekarza to od razu skaza i specjalne mleko :( a jakie dostaliscie mleko?
Bebilon pepti czy jakoś, masakra byla ,smierdzial ,mala nie chciała tego pić, lekarz mi recept nie chciał wypisać i powoedzial " nie wystawie pani skierowania do alergologa ,bo zanim Pani sie dostamie ,to corce przejdzie " hm miał rację, mala skończyła rok , juz mało kiedy aie to pojawia , mam leki na to wyślę Ci na priva, ale lepiej skonsultuj to lekarzem
 
Rozwiązanie
Do góry