reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to skaza białkowa?

milena1706

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Marzec 2017
Postów
924
Drogie mamy czy któraś z was spotkała się z takim czymś u swojego maluszka? Córka ma prawie 3 miesiące i ma szorstki polik i czasami się robi czerwony do tego ma takie drobne krostki na twarzy i tylko na jednej rączce takie szorstkie plamki i szorstki łokieć. Czy to może być skaza białkowa? Lekarz powiedziała że prawdopodobnie to skaza ale z taką małą nie ma sensu cokolwiek robić ewentualnie przejść na mleko z Ha (córka jest na mm) ale widzę że to ją strasznie swędzi bo drapie się po twarzy że problem mam z usypianien jej bo muszę jej aż rączki trzymać. Zastanawiam się czy może zmienić jej mleko na bebilon pepti albo nutramigen czy lepiej najpierw spróbować z tym HA? Już nie wiem co mam robić, długo jej nie mogłam dobrać mleka bo miała problemy z brzuszkiem jak już wydawało mi się że znalazłam idealne mleko to zaczęła się ta wysypka. Płakać mi się chce z bezradności
 
reklama
Doraźnie to natłuszczaj te zmienione miejsca, mozesz naturalnymi olejami, mozesz emolientami, zależy od Ciebie. I poszukaj dobrego lekarza, który Ci coś konkretnie podpowie, zebyś nie musiała eksperymentować na dziecku.
 
Drogie mamy czy któraś z was spotkała się z takim czymś u swojego maluszka? Córka ma prawie 3 miesiące i ma szorstki polik i czasami się robi czerwony do tego ma takie drobne krostki na twarzy i tylko na jednej rączce takie szorstkie plamki i szorstki łokieć. Czy to może być skaza białkowa? Lekarz powiedziała że prawdopodobnie to skaza ale z taką małą nie ma sensu cokolwiek robić ewentualnie przejść na mleko z Ha (córka jest na mm) ale widzę że to ją strasznie swędzi bo drapie się po twarzy że problem mam z usypianien jej bo muszę jej aż rączki trzymać. Zastanawiam się czy może zmienić jej mleko na bebilon pepti albo nutramigen czy lepiej najpierw spróbować z tym HA? Już nie wiem co mam robić, długo jej nie mogłam dobrać mleka bo miała problemy z brzuszkiem jak już wydawało mi się że znalazłam idealne mleko to zaczęła się ta wysypka. Płakać mi się chce z bezradności
Naprawdę to nie jest powód do płaczu[emoji6] moja dwójka ma skaze, żyją i mają sie świetnie. Wystarczy inne mleko plus zmiana kosmetyków i będzie dobrze [emoji4]

Hubert 18.02.2015 [emoji65]
Wiktoria 06.06.2017[emoji64]
 
Na swędzenie pomoże Emolium krem specjalny. Tak się nazywa.

Ja bym zmieniał mleko. Bo jeśli swędzi to może być lekkie AZS. A alergeny nasilają problem. Popytaj lekarza o probiotyki. Sprawdź za uszkami czy nie pęka skóra.
 
Ja polecam też Emolium ja przez cały czas używam Emolium emulsję do kąpieli i malutka nie ma żadnych problemów a jak nie kąpałam jej w tej emulsji to też miała tak jak i twoja szorstkie policzki i zaczerwienienia na ciele głównie ramionach Ja karmię naturalnie
No i moje dziecko toleruje tylko krem firmy La Roche-Posay Lipikar Fluide i mamy spokój
Musisz jak dziewczyny piszą znaleźć odpowiednie kosmetyki i głowa do góry prędzej czy później ze wszystkiego dzieci wyrastają
 
reklama
Moja córka miała takie objawy ale pod kolankami, karmiłam wtedy piersią i niby też miałam odstawić nabiał ale koniec końców kremy i emolienty pomogły. Jeśli nie pomoże spróbuj może zmienić mleko ale zanim nutramigen to może kozie modyfikwane?
 
Do góry