reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to skok rozwojowy? Jak sądzicie

Dołączył(a)
22 Październik 2016
Postów
7
Hej,

Od kilku dni z naszym niemowlakiem hmmm nie chcę użyć tego słowa, ale problem. Zastanawiamy się czy coś mu dolega, boli, czy to może skok rozwojowy. Licząc tygodnie, to 24.11 skończył 4 miesiące.

A jakie są objawy? Od kilku dni jest maluch jest marudny, w nocy nie chce spać (wierci się), potrafi obudzić się z płaczem. W ciągu dnia ma zmienne nastroje. Chcę być ciągle przy mamie. Apetyt ma. Nie gorączkuje. Kał wygląda na normalny.

Czy to kolki? Ciężko powiedzieć, gdy miał miesiąc stwierdzono u niego nietolerancję laktozy i gdy zastosowaliśmy zalecenia lekarza wszystko się unormowało. Kolek też miało już nie być.
Zastanawiałem się czy to może jakieś skutki po szczepieniach? Ale to za długo by trwało (już z pięć dni). Szukałem w necie informacji i natrafiłem na kilka artykułów o skoku rozwojowym.

Jak sądzicie? Jak u was wyglądał taki skok?
 
reklama
A może dolne jedynki dziecku wychodzą?
Czy dodatkowo się ślini?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie jestem pewna ale to mogą być ząbki. Warto by było zajrzeć do buzi czy dziąsła są rozpulchnione i zaczerwienienie.
Bańki może robić z nadmiaru śliny.
 
Do góry