reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to torbiele?

Sandra1998

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Kwiecień 2022
Postów
93
Cześć,
zmagam się z PCOS i IO.
Lekarz przepisał mi Duphaston, aby wywołać miesiączkę i zacząć stymulację owulacji.
Miesiączkę dostałam 21 sierpnia, między czasie przyjmowałam Lamette na owulację. W 12dc byłam na monitoring owulacji, lekarz powiedział że jest pęcherzyk 12mm i mam przyjść 16dc. Kilka dni wcześniej bolał mnie brzucha - jak na miesiączkę (skurcze).
Chwilę przed wizytą dostałam lekkiego krwawienia, lekarz stwierdził, że to miesiączka.. jednak silny ból brzucha nie ustępował. Podczas kaszlu kuło mnie w jednym, albo drugim jajniku.
Po kilku dniach, odbyłam stosunek i znowu plamienie się pojawiło. Jednak ból brzucha minął. Od czasu do czasu lekko pobolewaja jajniki. Zrobiłam dzisiaj z ciekawości test ciążowy. Wyszedł pozytywny, gruba czerwona kreska.
Jestem w 30dc. Moje cykle są nieregularne z powodu PCOS.
Czy to mogą być torbiele na jajnikach? Miała, któraś z was podobnie?
 
reklama
Torbiele nie falszuja wyniku testu ciazowego. Jedyny przypadek, kiedy zmiana moze wplywac na test to czynny hormonalnie guz nowotworowy, ktory produkuje beta HCG. Ale takie cos lekarz widzialby na usg. Jesli masz watpliwosci zrob bete z krwi i po 48h przyrost.
 
Właśnie poczytałam trochę w internecie i są dwa różne zdania na temat tego czy torbiele fałszują wynik testu ciążowego. Jedni piszą, że tak, drudzy zaś, że nie. Więc sama się już pogubiłam i nie ukrywam, jestem zmartwiona.
Miałaś jakieś doświadczenia z tym związane?
 
Właśnie poczytałam trochę w internecie i są dwa różne zdania na temat tego czy torbiele fałszują wynik testu ciążowego. Jedni piszą, że tak, drudzy zaś, że nie. Więc sama się już pogubiłam i nie ukrywam, jestem zmartwiona.
Miałaś jakieś doświadczenia z tym związane?

Tak. Mialam w pierwszej ciazy torbiel okolo 8 cm. Pierwsze co mialam zbadane markery nowotworowe. Potem okazalo sie, ze to torbiel cialka zoltego w jajniku i ze jestem w ciazy. Wyniki beta HCH nie byly zafalszowane. Torbiel czy czynnosciowa, czy krwotoczna nie ma jak produkowac hcg. W srodku ma albo plyn surowiczy, albo krew.
 
reklama
Ja też jak przyjmowałam Lamette dostałam krwawienia i myślałam, że to miesiączka, też bolały mnie jajniki i w tym cyklu zaszłam w ciążę. Też PCOS byłam wtedy 50 którymś dniu cyklu, bo lametta mieliśmy tylko sprawdzić czy dochodzi u mnie do owulacji a wyszło tak, że doszło do zapłodnienia.
 
Do góry