reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to wiarygodne?

Dołączył(a)
8 Luty 2022
Postów
8
Kochaliśmy się z mężem 3 dni przed planowanym okresem. Stosunek przerywany (nie było wytrysku w środku). Mam regularne cykle 30-33 dni. Niestety okres się nie pojawił. 4go dnia spóźnienia wykonałam test płytkowy - negatywny. 7go dnia wykonałam beta-HCG - negatywne. Czy jest szansa, że jestem w ciąży? Jeśli tak, to jak duża?
Od około 3go dnia spóźnienia odczuwam delikatne skórcze, wydzielina jest biała, konsystencja lukru. Wcześniej była wodnista.
 
reklama
Jak testy negatywne to ciąży póki co brak, mogło się wszystko przesunąć, w tym owulacja i dojść do zapłodnienia mimo braku końca w środku (to nie jest metoda antykoncepcji) lub mogło się wszystko przesunąć i nie dojść do niego - przesunie się tylko miesiączka. Jeśli nigdy tak nie było to nic nie znaczy ( zawsze może się przesunąć pierwszy raz.) :)
 
Jaka jest szansa na to, że przesunęło się akurat o tyle dni? Dużo się naczytałam i gdzieś znalazłam badania, że 95% cykli płodnych mieści się w 30 dniach od początku ostatniego cyklu. To by znaczyło, że znalazłam się w tych 5% i jeszcze, że skuteczność stosunku przerywanego to 78% w ciągu roku. Czy to znaczy, że musiałabym się znaleźć w tych 5% i do tego jeszcze w tych 22% dla których ta metoda była nieskutecza? Czy beta-HCG nie wyszłaby po tygodniu od stosunku? U mnie wyszło mniej niż 0.2.
 
Minimum 8 dni po stosunku może beta coś pokazać. Implantacja trwa od 6-12 dni (u każdej kobiety jest to inny dzień po stosunku) + 2 dni na wytworzenie bety HCG więc minimum 6+2dni a maksymalnie 12+2. Więc w tydzień nic nie wyjdzie
 
Tak, najlepiej z krwi beta HCG (tutaj będzie 100% pewności) i jeśli nic nie wykaże umowilabym się do lekarza z brakiem miesiączki po jakimś czasie
 
@Asia_88 Może być za wcześnie. Dopóki nie ma @, to szansa na ciążę jest.
Jeśli nie wiadomo kiedy była owulacja - to możemy założyć, że max 2 dni po stosunku + max 12 dni na implatantację - to daje razem 14dni. Czyli ok 15 dni po stosunku test/beta dadzą odpowiedź.
 
reklama
Do góry