reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to wysoki puls ?

bobas2020

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Luty 2020
Postów
112
Cześć dziewczyny :) od kilku dni mam wysoki puls . Dziś cisnienie 100/70 puls 97 wczoraj puls wynosił 105 przedwczoraj 100. Zauważyłam ze szybko się mecze i ciężko mi się oddycha . Jestem w 16 tygodniu ciąży . Wizyta dopiero za miesiąc ale jeśli będzie trzeba przyspiesze .
 
reklama
W ciąży ogólnie puls może być wyższy, wydaje mi się, że 90-100 jest OK, ale wspomniałaś, że źle ci się oddycha, więc może warto skonsultować. Dobrze, że ciśnienie jest w normie. Jak u Ciebie z nawadnianiem organizmu i poziomem magnezu? Bo u mnie bardzo te dwie sprawy wpływają na samopoczucie i właśnie tętno, oddychanie.
 
Powiem szczerze, ze jeśli chodzi o nawadnianie to nie pije dużo. Zawsze po wypiciu dużej ilości wody mam problemy z żołądkiem może faktycznie powinnam zacząć pic większe ilości . Magnez zaczęłam brać dopiero od zeszłego tygodnia według zalecenia leharza . Spróbuje więcej się nawadniać dziękuje :)
 
W obu ciążach miałam tak samo - ciśnienie książkowe, a puls wariował, miałam duszności, trudności z wzięciem głębokiego wdechu, ale to na końcówce, 7-8-9 miesiąc, jak już brzuch był wielki i uciskał wszystko w środku. Pomagało mi wtedy uniesienie rąk do góry, żeby złapać oddech.
Dla świętego spokoju możesz przyspieszyć wizytę, bo nerwy są w ciąży niewskazane :)
 
Cześć dziewczyny :) od kilku dni mam wysoki puls . Dziś cisnienie 100/70 puls 97 wczoraj puls wynosił 105 przedwczoraj 100. Zauważyłam ze szybko się mecze i ciężko mi się oddycha . Jestem w 16 tygodniu ciąży . Wizyta dopiero za miesiąc ale jeśli będzie trzeba przyspiesze .
Tez miałam taki wysoki puls i niskie ciśnienie. Serce musi pompowac dużo większe ilości krwi, więc szybciej pracuje siłą rzeczy. Jeśli ciśnienie nie jest za wysokie, to bym się nie martwiła 😊 duszności i szybkie meczenie się to też moze byc objaw "ciążowy ", obciążenie układu krążenia jest po prostu ogromne. Ale warti sprawdzić czy nie brakuje jakichś witamin czy minerałów. Polecam picie dużej ilości wody- ja nie przepadam za sama wodą, wkrajałam sobie kawałki owoców- pomarańczy, grejpfruta cytryny czy nawet arbuza :)
 
reklama
U mnie podobnie w obu ciążach niskie ciśnienie, wysoki puls. Dostałam informację od lekarki że niepokojący puls w ciąży to 140 i wyżej w stanie spoczynku.
 
reklama
Do góry