reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ząbki?

SmerfnaAga30

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Kwiecień 2021
Postów
29
Córka 6,5 mc, od dwóch tygodni niespokojny sen, często wybudzała się z płaczem. Parę dni temu doszły zaparcia, podaję syrop Lactalosum. Przedwczoraj doszedł katar a wczorajsza noc tragedia! Pobudka z płaczem co godzinę, zasypianie tragedia, widać że jest zmęczona ale strasznie płacze gdy próbuję ją uśpić. Po dziąsłach nie widzę żeby były napuchnięte, w dzień gdy nie śpi jest w miarę wesoła, marudna i drazliwa ale nie ma tragedii. Mało je, jadła 120 co trzy godziny teraz 90 jak zje co 4 godziny to jest dobrze. Byłam dwa razy u lekarza, osluchana, zbadana... Nie mam pojęcia o co chodzi? Czy to mogą być ząbki?
Pomocy!
 
reklama
Jak najbardziej mogą być ząbki. Podobnie moje dzieci ząbkowały. Katar, gorączka biegunka budzenie w nocy marudzenie, brak apetytu. Myślę że może tak być, skoro lekarz wykluczył chorobę.
 
Tak długo nic nie widziałam. Siostrzenica teraz ząbkuje i też ciągle ma katar kaszel i brak apetytu a na dziąsłach nic, dopiero po jakimś czasie widać ząbek.
 
Cześć SmerfnaAga!
Po tym co tutaj opisałaś, jestem na 99% pewna, że to ząbki. Dziąsła nie muszą być opuchnięte, ale jednoczesne objawy takie jak zaparcia, zmniejszony apetyt, drażliwość czy katar - mogą na to wskazywać. Czy mała bierze często rączki do buzi? To też by na to wskazywało. ;)
Natomiast pamiętaj, aby przed każdym sprawdzaniem czy ząbek już wyszedł, myć palec którym chcesz odsunąć wargi. Nie ma co ryzykować przenoszenia bakterii lub wirusów.🤒
Trzymaj się ciepło. Pozdrawiam, Paulina
Wykapana Niania
 
Do góry