reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to zabkowanie?

Dołączył(a)
29 Czerwiec 2011
Postów
8
Miasto
Loughborough, UK/Praszka
Zastanawiam sie czy moj Maluch zaczal juz zabkowac. W przyszlym tygodniu konczy 4 miesiace a od paru dni nie wiem co sie z nim dzieje. Slini sie na maksa (ale to juz od dawna), wszystko co w zasiegu raczek laduje w buzi, zaczal zostawiac czasami troche mleczka i wscieka sie strasznie, jak majstruje przy buzi. Czy to juz? Czy sie zaczelo? Jak posmarowalam mu dziaselka Dentinoxem to sie uspokoil i zasnal, ale nie potrafie dostrzec niczego na dziaselkach:no: Sama juz nie wiem, moze po prostu przechodzi ciezki okres w zyciu:confused:
 
reklama
Megi bardzo możliwe że Kubuś już zaczyna ząbkować.Mój Adrian miał 4 m-ce i 6 dni jak wyrżnął mu się pierwszy ząbek.
Dziąsełka są miękkie,rozpulchnione?
 
poczekaj jeszcze pare dni,obserwuj maluszka,może podawaj schłodzone gryzaczki jeśli masz chociaż moi ich nie lubili.Smarowanie dziąsełek też pewnie nie zaszkodzi.
 
Jakiś miesiąc temu moja córeczka zachowywała się podobnie: śliniła się, złosciła, wpychała wszystko do buzi, pocierała piąstką dziąsełka, kupki były brzydkie. Też nie potrafiłam nic dostrzec na dziąsełkach. Okazało się że to jednak ząbki szły i 2 tygodnie temu pojawił się ząbek :) tydzień przerwy i od wczoraj znowu to samo zaczyna się dziać. Także czekamy na kolejne ząbki. Dobrze że Dentinox troszkę pomaga :)
 
Właśnie, dobrze, ze jest Dentinox. Też wydaje mi się, że sypia lepiej jak nim posmaruję. Dobrze, że w nocy chociaż śpi:-) Czekam więc na pierwszego ząbka, mam nadzieję, że to to, bo z niczym innym nie moge powiązać tych dziwnych objawów.
 
Megi391, mój synek w wieku 3 mcy też zaczął wszystko wkładać do buzi i okropnie się ślinić, wszyscy mówili ząbki, ząbki, a jemu pierwszy ząbek wyszedł kiedy mial niecałe 8 mcy ;-) Każde dziecko jest inne, ale życzę, żeby dolegliwości szybko przeszły !
 
Witajcie!

Jestem kwietniówką 2011:-)
I szukam jakis sposobów, żeby ulżyc synkowi ząbkowanie (w sumie nie wiem czy to na pewno to, ale inne rzeczy wykluczyłam), macie może jakiś sposoby, może jakiś żel(czy mogę smarowac bez konsultacji z lekarzem?
Napiszcie co z gryzakami (wsadzac do lodówki czy zamrażalki)?m

Z góry dziękuję za rady :-)
 
reklama
mercedes jesli to wkladaj gryzaki do lodowki, w zamrazalniku jest za niska temperatura i gdzies czytalam, ze to moze uszkadzac tkanki jakies w buzi u maluchow, takze jak juz to lodowka!
 
Do góry