reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to zapalenie skóry na twarzy?

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam. Pisze ponownie. Corka 7 miesiecy miala problemy z wysypka na buzi szczególnie wokół ust. Myślałam ze to od jedzenia bo rozszerzałam diete, ale po odstawieniu wszystkiego wysypka i tak wraca.. Problem polega na tym ze wysypka wychodzi najczęściej na brodzie, nosie, czesto pod badz kolo oczu i na szyi ciałko ma czyste, dziecku nic innego nie dolega, proszku nie zmienilam ani kremu do ciała i nadal kp. A tu kilka krostek czerwonych wychodzi kolo siebie i robi sie taka jakby plama. Byłam u lekarza mowi ze od sliny kazal przemywac woda i natłuszczać kremem do pupy, poszlam do innego lekarza dał masc robiona w aptece witaminowa z mala dawka antybiotyku, problem znika po nocy ale potem w ciagu dnia jak nie posmaruje to znowu jej wyskakuja. Teraz kilka na nosie i brodzie. Nie wiem myślicie ze to moze byc jakies zapalenie skóry? Bo masc na AZS juz stosowałam nie pomagalo...
 

Załączniki

  • 20221110_091045.jpg
    20221110_091045.jpg
    771,9 KB · Wyświetleń: 229
  • 20221110_095938.jpg
    20221110_095938.jpg
    860,5 KB · Wyświetleń: 52
reklama
To może być wszystko... Jak zobaczyłam te krostki to pierwsza moja myśl - trądzik niemowlecy. Ja bym wgl tego nie smarowała tłustymi kremami! Spróbuj przemywać solą fizjologiczną, i smarowac sudocremem.
 
To że jedna maść na AZS nie pomogła, to nie znaczy, że nie jest to AZS. Niestety na to mało co pomaga i trzeba znaleźć odpowiedni środek metodą prób i błędów.

Mi się wydaje, że to jednak od śliny.
 
Czekaj, ale karmisz piersią? Bo jeśli tak, to bym obstawiała to, jeśli nie - to może rzeczywiscie jakas alergia
 
To że jedna maść na AZS nie pomogła, to nie znaczy, że nie jest to AZS. Niestety na to mało co pomaga i trzeba znaleźć odpowiedni środek metodą prób i błędów.

Mi się wydaje, że to jednak od śliny.
Czekaj, azs? Jesteś pewna? Bo moim zdaniem azs nie objawia się w ten sposób. Jeśli już w tę stronę - to zdecydowanie bardziej pasuje tu Łojotokowe zapalenie skóry.
 
Juz glupia jestem, próbuję odszukać jakiś zdj w archiwum prywatnym, by Ci pomóc @Magda_lena24 ale nie potrafię odtworzyć w głowie niektórych faktów. Próbowałaś szukać alergologa/dermatologa? Większość olewa, ale może masz jakieś zaufanego, który zna się na dzieciach. My też dłuuugo błądziliśmy, zanim znalazł się ktoś kto "zna się na dzieciach".
 
@DropKick Odniosłam się jedynie do wypowiedzi autorki postu, dotyczącej leczenia tej wysypki przez jednego z lekarzy uważającego, że może to być AZS. Moim zdaniem to nie jest AZS.

Najbliżej co znalazłam to ten link:
 
A uzywasz emolientow do mycia? Jeśli tak, to napisz jak skóra się zachowuje po tym. Ale pierwsze co to bym odstawiła.
 
@DropKick Odniosłam się jedynie do wypowiedzi autorki postu, dotyczącej leczenia tej wysypki przez jednego z lekarzy uważającego, że może to być AZS. Moim zdaniem to nie jest AZS.

Najbliżej co znalazłam to ten link:
A ok. Jestem jakas zakręcona 🙄
Szkoda mi małej, bo teraz też walczymy ze skórą.
 
reklama
Moj syn mial podobnie ale w starszym wieku. Pomogła masc z biodermy polecona w aptece. Po miesiacu problem zniknal calkowicie i juz nie wrocil. Czesto przemywalismy buzie samą wodą i odrazu nakladalam krem, tworzył jakby bariere zeby slina nie miala kontaktu ze skorą, po kazdym posilku to samo, bez wycierania tej okolicy, bez uzywania chusteczek, tylko ostroznie osuczyc zeby dodatkowo nie podrazniac. Jesli lekarz nie znajdzie rozwiazania to sprobowac nie zaszkodzi a moze akurat pomoze
IMG_20221216_161012.jpg
 
Do góry