reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy Twoje dziecko jeździ na rowerku biegowym W KASKU CZY BEZ?

Czy Twoje dziecko jeździ na rowerku w kasku?

  • TAK

    Głosów: 9 90,0%
  • NIE

    Głosów: 0 0,0%
  • CZASAMI

    Głosów: 1 10,0%

  • Wszystkich głosujących
    10
  • Ankieta zamknięta .
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Dobry wybór :-)
Tak od siebie dodam, że ten z krokodylami-piratami też jest bardzo lubiany :-)

Smiley_pink.jpgSmiley_croco.jpg
 
Tak, ale wygląd do tylko jedna strona medalu...
Ważne, żeby w kasku dziecko dobrze się czuło i nie protestowało jak chcemy mu go założyć.
Jak się o to postarać?

1. Sposób najprostszy - dać przykład. Nic gorszego, jak wytłumaczyć dziecku dlaczego ono musi a my my nie...
Niech żyje konsekwencja i dobre wzory :-)
2. Sprawdzić, czy kask jest przewiewny - ile ma otworów wentylacyjnych, aby dziecko się w nim nie pociło nawet w ciepłe dni.
3. Sprawdzić czy paski pod brodą są miękkie, nie drapią i czy łatwo się zapinają.

A jak już jest na główce - to pamiętajmy, aby był założony prawidłowo. Nie na tyle głowy tylko tak, aby chronił czoło i skronie.
 
Nasza akcja powoli dobiega końca...
Więc pora na kilka słów podsumowania na temat naszej ankiety.

No cóż... proporcje są całkiem niezłe! Tylko szkoda, że przy dłuższym słupku nie widać co najmniej jeszcze jednego zera po dziewiątce... :-) :-) :-)

To nasunęło mi jednak dość przewrotny wniosek, a moje obserwacje chyba go potwierdzają.
Otóż mam wrażenie, że wciąż zbyt mało dzieci jeździ w kaskach, a do tego czego nie robimy, chociażby należało, niechętnie się przyznajemy...

Ale to oznacza, że wielokrotnie nie doceniamy zagrożenia albo uczymy się dopiero na błędach. Sami często też nie mamy nawyku jeżdżenia w kasku więc o tym zapominamy lub bagatelizujemy sprawę jeśli chodzi o nasze dzieci. Albo też w końcu odkładamy to na nigdy nienachodzące potem...

A powinno być dokładnie odwrotnie. Nawet jeśli sami kasku nie używamy uczmy tego dzieci (choć te często potrafią być baaaardzo spostrzegawcze i wnikliwe więc szybko zarzucą nam brak konsekwencji... :-))
To jest sprawa ich bezpieczeństwa. Może nie od samego początku, bo podobnie jak hamulca, kasku maluchy będą potrzebować nieco później.

Jednak kiedy tylko stwierdzimy, że nadszedł czas na lekcje hamowania za pomocą hamulca a nie nóg pamiętajmy, że jest to TAKŻE czas na wyposażenie naszego małego, całkiem nieźle i dość szybko już jeżdżącego cyklistę, W KASK!
 
Ostatnia edycja:
my jeździmy z kaskiem od samego początku - tak, żeby Młody się przyzwyczaił i traktował rower i kask jako całość. gdy zauważyłam że jeździ coraz szybciej, zabrałam się w końcu za wyregulowanie pasków. strasznie ciężko jest to zrobić na ruchliwym dwulatku ;-)

od ponad 3-tygodni nie natknęłam się na ani jedno dziecko w kasku (latem widywałam je dość często)
co prawda nie widziałam też ani jednego dziecka na rowerku biegowym, ale na czterokołowym i owszem.
 
reklama
I tak upłynęło nam pięć tygodni... Nie chce mi się wierzyć, że to już... :-)

Ale nic dziwnego... Pochłonięci naszą pasją nigdy nie zauważamy upływających godzin. Tym bardziej miło mi było dzielić ją z Wami. Cieszę się, że tak wiele osób odwiedziło nasze forum i wzięło w nim udział. Mam nadzieję, że podobała Wam się nasza propozycja i że mogliście się dzięki niej sporo dowiedzieć na temat fenomenu rowerków biegowych. Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za wspólnie spędzony czas.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania - piszcie do nas:info@firstbike.pl
lub bezpośrednio do mnie: anna.grzybek@firstbike.pl
Z ogromną przyjemnością odpowiem na Wasze pytania
biggrin.gif


Poza tym cieszę się, że nasz wątek testowy będzie nadal aktywny! Sprawdzajcie co słychać u maluchów, które dopiero niecały miesiąc temu nauczyły się jeździć na rowerkach biegowych: TESTY rowerka biegowego First BIKE. Opinie, relacje, komentarze.

Odwiedźcie też naszą stronę First BIKE
Zapraszam szczególnie teraz.
Zobaczcie co specjalnego mamy dla Was na okres świąteczny.
Naprawdę warto tam zajrzeć!
biggrin.gif


Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Ania

PS.
I pamiętajcie - jak na rower to w kasku! :-) Bez znaczenia czy na biegowy czy już na ten duży, z pedałami.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry