reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy udało wam się i jak szybko zajść w ciążę po poronieniu?

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Drogie dziewczyny,
Powiedzcie mi proszę, w czy udało wam się zajść w zdrową ciążę po poronieniu?

Po jakim czasie od poronienia dostałyście zielone światło na ponowne starania?

Jestem po pierwszym poronieniu i zastanawiam się czy jest sens na tym etapie szukać przyczyn których podobno może być cała masa…

Czy według waszej wiedzy, prawdą jest że po jednym poronieniu jest mniejsza szansa że poroni się kolejny raz? I czy prawdą jest, że zaraz po poronieniu łatwiej jest zajść w ciążę?
 
reklama
Rozwiązanie
Drogie dziewczyny,
Powiedzcie mi proszę, w czy udało wam się zajść w zdrową ciążę po poronieniu?

Po jakim czasie od poronienia dostałyście zielone światło na ponowne starania?

Jestem po pierwszym poronieniu i zastanawiam się czy jest sens na tym etapie szukać przyczyn których podobno może być cała masa…

Czy według waszej wiedzy, prawdą jest że po jednym poronieniu jest mniejsza szansa że poroni się kolejny raz? I czy prawdą jest, że zaraz po poronieniu łatwiej jest zajść w ciążę?
Ja poronilam w grudniu 2017, teraz jestem w pierwszych tygodniach ciąży.
Jestem po jednym poronieniu ciąża obumarla w 8tyg przestało bić serduszko. Ja zrobiłam masę badań aż znalazłam przyczyne, dzięki temu jeśli teraz zajde w ciążę mam zabezpieczenie. Lekarze zazwyczaj uważają, że to przypadek i tak się dzieje i u niektórych kobiet tak jest, że kolejna ciąża jest szczęśliwa, a inne muszą przechodzic ponownie przez ten koszmar i wtedy zaczynają szukać przyczyny. Ja dla swojego spokoju przebadalam to co uważałam za potrzebne. Jeśli chodzi o zajście w ciążę po poronieniu jest na pewno łatwiej bo organizm jest nastawiony na ciąże, a z tego co pamiętam dwie owulki po poronieniu były obfite i nie dało się ich nie zauważyć. :) Ja po zabiegu poszłam na kontrolę przed pierwszą miesiączka od poronienia i wtedy już lekarz widział, że wszystko ładnie się zagoilo i nie widział przeciwwskazań do starań zaraz po pierwszym okresie.
 
Ostatnia edycja:
Jestem po jednym poronieniu ciąża obumarla w 8tyg przestało bić serduszko. Ja zrobiłam masę badań aż znalazłam przyczyne, dzięki temu jeśli teraz zajde w ciążę mam zabezpieczenie. Lekarze zazwyczaj uważają, że to przypadek i tak się dzieje i u niektórych kobiet tak jest, że kolejna ciąża jest szczęśliwa, a inne muszą przechodzic ponownie przez ten koszmar i wtedy zaczynają szukać przyczyny. Ja dla swojego spokoju przebadalam to co uważałam za potrzebne. Jeśli chodzi o zajście w ciążę po poronieniu jest na pewno łatwiej bo organizm jest nastawiony na ciąże, a z tego co pamiętam dwie owulki po poronieniu były obfite i nie dało się ich nie zauważyć. [emoji4] Ja po zabiegu poszłam na kontrolę przed pierwszą miesiączka od poronienia i wtedy już lekarz widział, że wszystko ładnie się zagoilo i nie widział przeciwwskazań do starań zaraz po pierwszym okresie.

O to bardzo dobre wiadomości. A czy możesz mi powiedzieć co u ciebie było przyczyną jeśli to nie tajemnica? Jakie badania wykonałaś?
Ja przed ciążą miałam badane hormony bo mam niedoczynność tarczycy i z badałam ten zespół antyfosfolipidowy.

Ja w dziewiątym tygodniu dowiedziałam się że Zarodek jest martwy i prawdopodobnie stało się to między siódmym a ósmym tygodniem ciąży [emoji22]
 
U mnie przyczyną najprawdopodobniej był mikro skrzep który zablokował przepływ krwi do płodu ale to nie jest na 100% potwierdzone tylko tak lekarz uważa wnioskujac po badaniach. Ja robiłam zespół antyfosfolipidowy przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM beta 2-glikoproteinie IgG i IgM, Antykoagulant toczniowy LA, wskaźniki krzepnięcia krwi czyli czas potrombinowy PT czas PT wskaźnik PT INR, czynnik reumstoidalny RF, czas kaolinowo-kefalinowy APTT, przeciwciała przeciw peroksydazie tsrczycowej ATPO, toksoplazmoze, cytomegalie i listerioze, do tego zrobiłam badanie na trombofilie czyli mutacje genetyczne i wyszło mi PAI i mthfr tu mam zalecona heparyne i witaminy z grupy B metylowe w tym kwas foliowy i dodatkowo mam przyjmować luteine dopochwowo i duphaston ale to już bez związku z mutacjami

Edit jeszcze robiłam homocysteine
 
Ostatnia edycja:
Zespół antyfosfolipidowy i Antykoagulant toczniowy LA najlepiej zbadac do 6tyg po poronieniu. Jest opcja, że może aktywować się tylko w ciąży, a póki są hormony ciążowe to można zbadać
 
Zespół antyfosfolipidowy i Antykoagulant toczniowy LA najlepiej zbadac do 6tyg po poronieniu. Jest opcja, że może aktywować się tylko w ciąży, a póki są hormony ciążowe to można zbadać

Zespół antyfosfolipidowy miałam badany.
Ja ogólnie choruje na białaczkę i miałam wiele badań robionych. Chociaż mam przeciwciała przeciw jądrowe anty – SM ale brak objawów tocznia więc to zostało wykluczone. Zresztą nie wydaje mi się aby to było powodem bo kobiety stocznie też bez problemu zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci.
Daj Boże aby to był wypadek losowy ,a nie żadna konkretna przyczyna
 
To na te przeciwciała przeciw jądrowe nie bierze się dodatkowego hormonu czy coś takiego? Encorton? Nie jestem pewna. Jeśli masz jakieś pytania to na wątku Link do: Ciąża Po Poronieniu dziewczyny podpowiedzą coś więcej bo ja wiem tyle co u siebie robiłam. A zespół antyfosfolipidowy wyszedł pozytywny? Jeśli jest zdiagnoziwany to też w ciąży powinno brać się heparyne. Możesz zbadać ewentualnie jeszcze białko C i S
 
To na te przeciwciała przeciw jądrowe nie bierze się dodatkowego hormonu czy coś takiego? Encorton? Nie jestem pewna. Jeśli masz jakieś pytania to na wątku Link do: Ciąża Po Poronieniu dziewczyny podpowiedzą coś więcej bo ja wiem tyle co u siebie robiłam. A zespół antyfosfolipidowy wyszedł pozytywny? Jeśli jest zdiagnoziwany to też w ciąży powinno brać się heparyne. Możesz zbadać ewentualnie jeszcze białko C i S

Zespół antyfosfolipidowy wyszedł negatywnie.
Dziękuję ci za poradę – na pewno tam zajrzę.
 
reklama
Jeśli chodzi o starania to powiem Ci, że warto starać się jak najszybciej jeśli oczywiście jest taka możliwość i psychicznie czujesz się dobrze. Ja teraz żałuję, że nie starałam się od razu tylko odpuściłam ale wtedy też psychicznie lekko nie było. Czujesz się gotowa i na siłach działaj :) trzymam kciuki i życzę zdrówka ❤️ trzymaj się ciepło
 
reklama
Jeśli chodzi o starania to powiem Ci, że warto starać się jak najszybciej jeśli oczywiście jest taka możliwość i psychicznie czujesz się dobrze. Ja teraz żałuję, że nie starałam się od razu tylko odpuściłam ale wtedy też psychicznie lekko nie było. Czujesz się gotowa i na siłach działaj :) trzymam kciuki i życzę zdrówka [emoji173]️ trzymaj się ciepło

Tak zamierzam. Chociaż nie wiem czy uda się naturalnie… Bo u mnie pęcherzyki nie pękały i musiałam brać specjalne zastrzyki żeby pękały. No chyba że zdarzy się Cud i przez zmiany w organizmie nagle same zaczną pękać ale szkodami mi miesiąca na obserwację.

Dziękuje pięknie i wzajemnie wszystkiego dobrego [emoji173]️
 

Podobne tematy

1
Odpowiedzi
19 tys
Wyświetleń
772 tys
Do góry