reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy ujemna próba trakcji u 8 miesiecznego dziecka moze oznaczac, ze nie bedzie siedziec?

dominika92

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2017
Postów
38
Dzień dobry, ostatnio na kontrolnej wizycie u pediatry okazało się, że synek nie podnosi się podciągany za rączki. Bardzo się tym martwie, jesteśmy zapisani do neurologa ale myśli, że synek nie będzie siedział nie dają mi spokoju. Czy moje obawy mogą być słuszne? Czy możliwe, że pomimo tego synek zacznie normalnie siadać z czworaka? Proszę o odpowiedz i pozdrawiam.
 
reklama
Dzień dobry, ostatnio na kontrolnej wizycie u pediatry okazało się, że synek nie podnosi się podciągany za rączki. Bardzo się tym martwie, jesteśmy zapisani do neurologa ale myśli, że synek nie będzie siedział nie dają mi spokoju. Czy moje obawy mogą być słuszne? Czy możliwe, że pomimo tego synek zacznie normalnie siadać z czworaka? Dodam jeszcze, że synek wczesniej podnosił główkę z leżenia, jakiś czas temu przestał. Proszę o odpowiedz i pozdrawiam.
 
Witam, może okazać się, że syn wymaga rehabilitacji. Dostaliście skierowanie od pediatry?
Dziecko raczkuje tzn. pełza do tyłu? Czy zaczyna czworakowac?
Mój syn próbę trakcji zrobił, gdy miał 6 miesięcy. Neurolog na konsultacji powiedział, że próba trakcji nie jest jedynym wyznacznikiem i czasami może być niemiarodajna. Sprawdził jak syn podnosi się z każdej strony. Natomiast nasza rehabilitantka opowiadala o chłopcu, który w wieku 19 miesięcy nie robił próby trakcji, a siadal i chodził. Poczekaj na konsultacje z neurologiem. Kiedy macie? U nas pediatra od razu dał skierowanie do neurologa, skierowanie na rehabilitację i usg przezciemiaczkowe. Syn był rehabilitowany prywatnie od 2.5 miesiąca życia do 10 miesięca. Czekaliśmy na rehabilitację na NFZ 5 miesięcy. Teraz ma prawie 13 miesięcy i zaczynamy w przyszłym tygodniu kolejna rehabilitację. Syn nie chodzi, co prawda ma jeszcze na to czas, ale wymaga wsparcia.
Pozdrawiam.
 
Witam, może okazać się, że syn wymaga rehabilitacji. Dostaliście skierowanie od pediatry?
Dziecko raczkuje tzn. pełza do tyłu? Czy zaczyna czworakowac?
Mój syn próbę trakcji zrobił, gdy miał 6 miesięcy. Neurolog na konsultacji powiedział, że próba trakcji nie jest jedynym wyznacznikiem i czasami może być niemiarodajna. Sprawdził jak syn podnosi się z każdej strony. Natomiast nasza rehabilitantka opowiadala o chłopcu, który w wieku 19 miesięcy nie robił próby trakcji, a siadal i chodził. Poczekaj na konsultacje z neurologiem. Kiedy macie? U nas pediatra od razu dał skierowanie do neurologa, skierowanie na rehabilitację i usg przezciemiaczkowe. Syn był rehabilitowany prywatnie od 2.5 miesiąca życia do 10 miesięca. Czekaliśmy na rehabilitację na NFZ 5 miesięcy. Teraz ma prawie 13 miesięcy i zaczynamy w przyszłym tygodniu kolejna rehabilitację. Syn nie chodzi, co prawda ma jeszcze na to czas, ale wymaga wsparcia.
Pozdrawiam.

tak, dostaliśmy skierowanie do neurologa, wizyte mamy prywatnie za 2 tygodnie. Zaczyna czworakować, porusza sie do przodu, trzyma wtedy wysoko głowkę, tak samo podczas noszenia, głowka jest stabilna. mam nadzieje, że u nas też tak bedzie i ze synek bez problemu zacznie siadać, Zdązyłam juz sie ta sytuacja porzadnie zestresowac ;/ Od razu przyszlo mi do glowy, ze nie bedzie siedzial
 
We mnie też było bardzo wiele obaw jak dostaliśmy skierowanie do neurologa i na rehabilitację itp. Każdy rodzic chce żeby dziecko nie miało żadnych trudności. Pamiętaj, że Twój syn ma jeszcze dużo czasu żeby samodzielnie usiadł. Może wymaga dodatkowego wsparcia. Postaraj się tym nie stresować. Poczekaj na wizytę lekarska i działaj tak jak zleci neurolog. Ja od samego początku widziałam, że coś jest nie tak z napięciem miesniowym u mojego syna dlatego szukałam pomocy.
 
Dziecko i tak samodzielnia siada z czworaków, więc jak koleżanka napisała niekoniecznie to jest miarodajne. Moja córka usiadła stabilnie po około miesiącu czworakowania. Wcześniej robiła półsiad (podpierała się rączkami). Nasza fizjoterapeutka mowi ze samodzielnie dziecko siada miedzy 8-10 miesiącem, mimo opinii obiegowej ze półroczniak to juz powinien siedzieć. Ale próbę trakcji córka robiła. Wiec nie potrafię odpowiedzieć
 
Tak jak kas90 napisała dziecko siada z czworakow. U nas też syn najpierw czworakowal, a następnie usiadł. Od opanowania czwarakowania do siadania minęło 3 tygodnie. I tak jak dziecko kas90 syn podpierał się raczkami przed samodzielnym siedzeniem. Usiadl jak miał 8.5 mięsiaca. Nie był sądzany na siłę, nie był oblkadany poduszkami.
 
reklama
Te pytania należy zadać lekarzowi. Nawet z dokładnego opisu neurolog się nie wypowie musi zbadać dziecko. Moje pierwsze dziecko było wcześniakiem i późno zaczęło trzymać główkę. W wieku 10 miesięcy zaczęło raczkować i samodzielne siedzieć, ale od 3 miesiąca życia codziennie go rehabilitowałam. Każde dziecko jest inne, na pewno neurolog zaleci prawidłową pielęgnację dziecka, pokaże jakieś ćwiczenia ewentualnie zleci rehabilitacje. Powodzenia!
 
Do góry