reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy urodzę wcześniej jeśli dziecko z usg wychodzi o tydzień starsze i mam krótką szyjkę macicy?

Dołączył(a)
26 Kwiecień 2020
Postów
12
Dziewczyny, jestem w 33tc a na ostatnim usg lekarz powiedział ze dziecko wyglada na 34 tc a dodatkowo mam krótszą szyjkę macicy niecałe 30mm, czy możliwe jest ze urodzę trochę wcześniej?
 
reklama
Moja córka tez byla woeksza ,na każdym usg, a urodziłam 4 dni po terminie ,i xhyba dla tego zw mi pomogli,a moja szuka do końca dluga i zamknieta
 
Dziewczyny, jestem w 33tc a na ostatnim usg lekarz powiedział ze dziecko wyglada na 34 tc a dodatkowo mam krótszą szyjkę macicy niecałe 30mm, czy możliwe jest ze urodzę trochę wcześniej?
Moja tez byla większa, szyjka w 34 2.4 mm i urodzilam po terminie, czyli w sumie w 41 tc. Pomine, ze miala miec ponad 4 kg wg USG. Urodzilam 3600.
 
@JulaJ czyli reguly nie ma, mozesz, ale nie musisz :) jak ktos napisal dziecko zadecyduje.... jesli to Twoje 1 to raczej, z naciskiem na raczej, ze urodzisz po terminie niz przed
 
Dziewczyny, jestem w 33tc a na ostatnim usg lekarz powiedział ze dziecko wyglada na 34 tc a dodatkowo mam krótszą szyjkę macicy niecałe 30mm, czy możliwe jest ze urodzę trochę wcześniej?
Moje dziecko było o prawie 3 tygodnie "niby" wieksze, w 39tc ciąży mówili,że waży już 4600 i poród będzie na dniach. Koniec końców poród miałam wywoływany i urodziłam 42+1 TC a córka ważyła 3850. USG nie warto się sugerować. Szyjka macicy skrócona od 37 TC i rozwarcie na 2 cm.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, jestem w 33tc a na ostatnim usg lekarz powiedział ze dziecko wyglada na 34 tc a dodatkowo mam krótszą szyjkę macicy niecałe 30mm, czy możliwe jest ze urodzę trochę wcześniej?
Mój syn też był większy, dodatkowo szyjka leciała, ale miałam założony pessar od 32 TC, zdjęty w 38tc, rozwarcie ok 2cm, chodziłam tak jeszcze 11 dni i urodziłam 2 dni przed terminem.
 
reklama
Do góry