reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy w 14 tygodniu dziecko może zasłonić obraz USG?

Dołączył(a)
28 Wrzesień 2012
Postów
4
Witajcie.
Jakiś czas temu bałam się, że jestem w ciąży przez niejasny wynik testu. Po tym zdarzeniu zrobiłam betę i wyszła ujemna, więc zapomniałam o sprawie i minęły od tego czasu jakieś 3 miesiące. Tydzień temu byłam u ginekologa, który badał mi jajniki normalnym badaniem i przez USG dopochwowe. Wtedy jakoś przypomniało mi się o tamtych testach i zaczęłam znowu myśleć, czy na pewno ten pierwszy, który był niejasny (odczytany długo po dozwolonym czasie) na pewno się pomylił. Podczas badania byłabym jakoś w 14/15 tygodniu ciąży. Czy byłaby jakaś możliwość, że jakimś cudem lekarka nie zauważyłaby tej ciąży? Czy istnieje możliwość, żeby dziecko w tym tygodniu zasłoniło sobą obraz USG, tak że na badaniu nie można by go zobaczyć?
 
reklama
Nie, nie ma takiej możliwości. Dziecko w 14 tc to mały człowieczek doskonale widoczny na usg. No i nie mógłby przesłonić obrazu usg.
 
Nie sadze. Na tym etapie ciazy macica jest juz niezle powiekszona, dziecko na scanie wyglada juz calkiem okazale. Nie wiem czemu nie zrobisz testu, ja bym to zrobila w pierwszym rzedzie. Poza tym, jesli podejrzewasz ze mozesz byc w tak zaawansowanej juz ciazy, czemu nie powiedzialas o tym lekarzowi?
 
reklama
Lekarze widzą ciąze juz w 4 tc, a w 14 by nie zauważyli? Nie martw się, jakbys była w ciąży, to na pewno byś już sama po sobie wiedziała o tym :tak:

Duzo zdrowia życze!
 
Do góry