reklama

Czy w 14 tygodniu dziecko może zasłonić obraz USG?

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez kasiku, 9 Grudzień 2013.

1. kasiku

kasiku Początkująca w BB

Witajcie.
    Jakiś czas temu bałam się, że jestem w ciąży przez niejasny wynik testu. Po tym zdarzeniu zrobiłam betę i wyszła ujemna, więc zapomniałam o sprawie i minęły od tego czasu jakieś 3 miesiące. Tydzień temu byłam u ginekologa, który badał mi jajniki normalnym badaniem i przez USG dopochwowe. Wtedy jakoś przypomniało mi się o tamtych testach i zaczęłam znowu myśleć, czy na pewno ten pierwszy, który był niejasny (odczytany długo po dozwolonym czasie) na pewno się pomylił. Podczas badania byłabym jakoś w 14/15 tygodniu ciąży. Czy byłaby jakaś możliwość, że jakimś cudem lekarka nie zauważyłaby tej ciąży? Czy istnieje możliwość, żeby dziecko w tym tygodniu zasłoniło sobą obraz USG, tak że na badaniu nie można by go zobaczyć?

2. paulinka88

paulinka88 Mama Mikołajka i Marcelka

Nie, nie ma takiej możliwości. Dziecko w 14 tc to mały człowieczek doskonale widoczny na usg. No i nie mógłby przesłonić obrazu usg.

3. reklama
  4. kłaczek

kłaczek Fanka BB :)

Nie sadze. Na tym etapie ciazy macica jest juz niezle powiekszona, dziecko na scanie wyglada juz calkiem okazale. Nie wiem czemu nie zrobisz testu, ja bym to zrobila w pierwszym rzedzie. Poza tym, jesli podejrzewasz ze mozesz byc w tak zaawansowanej juz ciazy, czemu nie powiedzialas o tym lekarzowi?

5. oliwia2

oliwia2 Fanka BB :)

dziewczyny mają racje. Nie ma takiej opcji, żeby lekarka nie zauważyła ciąży

6. misio123

misio123 Fanka BB :)

Nie możliwe żeby lekarka nie zauważyła ciąży.Gdyby to był sam początek to może ale nie 14 tydzień

7. anastazi

anastazi Fanka BB :)

kochana 14 tydz ciąży to z pewnoscia i praktykantka by zauwazyla a nie tylko lekarz.....:):)

8. Koreczek

Koreczek Fanka BB :)

Lekarze widzą ciąze juz w 4 tc, a w 14 by nie zauważyli? Nie martw się, jakbys była w ciąży, to na pewno byś już sama po sobie wiedziała o tym :tak:

Duzo zdrowia życze!

Poleć forum