reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy w moim przypadku lepiej wykonać amniopunkcję czy test Harmony/Panorama?

Izabell_la

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Grudzień 2023
Postów
28
Nie chce powielać tematu, ale mam teraz inne pytanie. Wczoraj dostałam wyniki badań prenatalnych. Na USG wszystko wyglądało idealnie. Jednak wolna beta HCG wyszła mi bardzo podwyższona i ryzyko wystąpienia zespół Downa u mnie wynosi 1:154. Lekarka zaproponowała amniopunkcję. Jednak jestem na końcówce 13 tygodnia a na to badanie musiałabym poczekać do 15 tyg. Mam możliwość wykonania testu panorama, plusem jest to, że test mogę wykonać bez czekania na 15 tydzień. Czy ktoś miał podobny przypadek? Oczywiście poradzę się jeszcze lekarza, ale nie wiem co byłoby dla mnie lepsze. Amniopunkcja jest podobno bardziej dokładna, ale inwazyjna.
 
reklama
Nie chce powielać tematu, ale mam teraz inne pytanie. Wczoraj dostałam wyniki badań prenatalnych. Na USG wszystko wyglądało idealnie. Jednak wolna beta HCG wyszła mi bardzo podwyższona i ryzyko wystąpienia zespół Downa u mnie wynosi 1:154. Lekarka zaproponowała amniopunkcję. Jednak jestem na końcówce 13 tygodnia a na to badanie musiałabym poczekać do 15 tyg. Mam możliwość wykonania testu panorama, plusem jest to, że test mogę wykonać bez czekania na 15 tydzień. Czy ktoś miał podobny przypadek? Oczywiście poradzę się jeszcze lekarza, ale nie wiem co byłoby dla mnie lepsze. Amniopunkcja jest podobno bardziej dokładna, ale inwazyjna.
Amnio daje 100%
Nipty to dalej statystyka. Niby dokładna na 99% ale jednak. Ja miałam amnio.
Decyzja oczywiście należy do ciebie
 
Do góry