reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy w przedszkolach podawana jest woda?

góralka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Kwiecień 2006
Postów
717
Witajcie.
Przyszły upały i mój syn chce pić tylko wodę. W naszym przedszkolu dzieci nie mają stałego dostępu do wody, nie jest podawana nawet podczas posiłku. Dopiero na wyraźną prośbę dziecka panie nalały mu wodę do kubka, oczywiście tylko jemu.
Zastanawiam się jak takie przesłodzone napoje mają się do kształtowania prawidłowych nawyków żyweniowych u dzieci ....
A w Waszych przedszkolach jak jest? Czy jest jakiś przepis, który nakazuje zapewnienie stałego dostępu do wody? Tak jest przecież w zakładach pracy.
 
reklama
Witaj, w naszym przedszkolu jest woda cały rok , dzieci moga same sobie nalewac kiedy maja ochotę, czasem był kompot ale generalnie woda... i bywają akcje ze "zdrojkiem" dzieci chetniej dzieki temu pija wode :) dodam że panstwowe przedszkole
 
U nas stoi woda cały rok, dzieci mogą sobie same nalewać albo poprosić wychowawców. Na dwór też oczywiście biorą wodę.
 
Dziewczyny, w przedszkolu w którym ja pracuje tylko dziś na 16 dzieci poszło prawie 5l wody. W takie upały dzieci same się upominają o picie a i nawet chętnie ją piją. Z tego co wiem to nie wszystkie przedszkola są chętne do podawania jakichkolwiek napojów poza tymi przy posiłkach.
 
W naszym przedszkolu też jest problem z wodą. Kiedyś przyprowadziłam syna do przedszkola a że biegł pól drogi to zaschło mu w gardle, poprosiłam Panią żeby dała mu łyczek wody, to Pani była zakłopotana, powiedziała, ze nie ma wody, ale zaraz zrobi mu herbaty:sorry2:, no trochę to trwało a dziecku w gardle sucho:sorry2:. od tamtej pory codziennie daję mu butelkę z piciem, zazwyczaj herbatę z cytryną lekko osłodzoną.
W naszym przedszkolu picie jest podawane tylko do posiłków, chociaz teraz jak sa upały, to wiem, że po powrocie z dworu dostają pić.
 
MamaAntosia u nas wyglada to tak samo, i ja jak juz pisalam tez daje malej pic, ale zawsze wode bo w przedskzolu sa tylko slodkie napoje, herbatki, kompot.
 
U nas też jest woda dla dzieci i kompot.Woda jest z baniaków "Dar natury":tak: dzieci na żądanie dostają pic zawsze
 
Dziękuje kochane za wiadomości, uzbrojona w tę wiedzę ruszę na rozmowy z dyrekcją przedszkola.
 
reklama
Koniecznie woda! A ty byc dala rade cały dzień bez wody?
Pomęcz przedszkole - u nas stoi zgrzewa i kubeczki jednorazowe. Dzieci mogą pić kiedy chcą. Dzieco w ciągu dnia powinno litr wypić. :-)
Moja córa może i nie zjada wszystkiego, ale dobrze że pije.
 
Do góry