reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy w przedszkolach podawana jest woda?

Wyszło na to, że mogę zostawiać własną wodę w szatni, ale dziecko i tak raczej z niej nie skorzysta, bo szatnia jest na innym piętrze, strome schody. Teraz rozpoczyna się remont, jeśli rozmowy z dyr. nie przyniosą skutku to może po wakacjach grupa mojego syna będzie miała szatnię u siebie na piętrze. Wówczas zostawianie butelki z wodą będzie miało sens.
 
reklama
Wyszło na to, że mogę zostawiać własną wodę w szatni, ale dziecko i tak raczej z niej nie skorzysta, bo szatnia jest na innym piętrze, strome schody. Teraz rozpoczyna się remont, jeśli rozmowy z dyr. nie przyniosą skutku to może po wakacjach grupa mojego syna będzie miała szatnię u siebie na piętrze. Wówczas zostawianie butelki z wodą będzie miało sens.
O jejku! Niefajnie...
Zaczynam doceniać inicjatywę przedszkola, do którego uczęszczają mi chłopcy. Tam w każdej sali jest dystrybutor z wodą i kubeczki jednorazowe. Okrągły rok. Rodzice przy opłacie za przedszkola płacą za ten luksus 1 zł miesięcznie!
 
W przedszkolu syna woda jest serwowana bez dodatkowej opłaty. Dystrybutory są przy każdej sali, do dyspozycji każdego. Dodatkowo są przenośne dystrybutory na salach. Taki przenośny jest wynoszony np na plac zabaw, kiedy dzieci wychodzą. W każdej chwili mają dostęp do picia kiedy chcą, dodatkowo są obowiązkowe przerwy na picie wody jak jest bardzo gorąco. Kubeczki jednorazowe oczywiście.
 
W przedszkolu syna woda jest serwowana bez dodatkowej opłaty. Dystrybutory są przy każdej sali, do dyspozycji każdego. Dodatkowo są przenośne dystrybutory na salach. Taki przenośny jest wynoszony np na plac zabaw, kiedy dzieci wychodzą. W każdej chwili mają dostęp do picia kiedy chcą, dodatkowo są obowiązkowe przerwy na picie wody jak jest bardzo gorąco. Kubeczki jednorazowe oczywiście.
W państwowoym przedszkolu macie takie luksusy? ;)
Brawo dla dyrekcji przedszkola, która tak dba o dzieciaki!
 
Witam. :)
Słyszałam, że w niektórych jest podawana woda jednak chyba nie we wszystkich.. ja osobiście wolałam dać mojemu małemu soczek w buteleczce i nie martwić się :) Polecam też tak róbcie :)
 
Pompon - i tak powinno być.
Co do tematu ogólnie - właśnie sie zastanawiam, czy prawo o dostępie do wody, nie jest jakiś międzynarodowym prawem. :)
Pamiętam własne przedszkole, na w upalne dni podawano na prawie wrzątek do picia z dziwnym posmakiem. Przynajmniej była pewność, że bez zarazków, ale dzieci to nie przekonywało. :)
 
Do góry