reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy warto kupowąć oryginalne ubranka?

Dołączył(a)
30 Styczeń 2011
Postów
7
Witam!

Tak się zastnawiam, czy warto kupować oryginalne ubranka tzn firm typu H&M, Smyk, Crocodillo,Tup Tup itp?

Czytałam ostatnio wiele wypowiedzi, w których mamy polecają te firmy, ale sama mam wątpliwości czy warto wydawać kase na ubranko, które dziecko założy parę razy.
Ale z drugiej strony, może kupowanie w tych sklepach gwarantuję dobrą jakość i komfort dla dziecka?
 
reklama
Smyk, Cocodillo - mają wyjątkowo marne ubranka i na pewno nie warto. Body znika po kilku praniach. Troszkę lepsze tup tup a h&m warto - bo spokojnie "przechodzi" to kilkoro dzieci.
najbardziej warto kupować marki next, gap u nas niedostępne w sklepach stacjonarnych - w tych mogą chodzić już całe pokolenia:)
 
Jak dla mnie najgorsze były 5-10-15. Rozmiary to jakies z kosmosu, rękawki zawsze były za krótkie dla małej.

Faktycznie z Tup Tupa mam kilka rzeczy. Są dobre jakości i ładne. Niektóre egzemplarze jednak mają pewne wady.
 
5-10-15 nie polecam, z ubranek po praniu robily sie szmatki, juz z biedronki ubrania sa lepsze... ja mam wiekszosc firmowych ubranek z ...lumpka, kupuje rzeczy w stanie idealnym, czesto z metkami za grosze
 
Ubrania w markowych dzieciecch sklepach sa tak drogie, ze niekiedy dorosly by sie ubral lepiej za ta cene, a i jak piszecie powyzej nie idzie to najczesciej w parze z jakoscia. My mamy wiekszosc ubran od znjomych po starszych dzieciakach, ale do lumpka tez czesto zagladam, ubrania teraz przewaznie tam nie sa uzywane a z wadami fabrycznymi, których normalny czlowiek nawet nie zauwazy, a sa naprawde ladne i dobre jakosciowe. Ja zreszta osobiscie wiekszosc swoich najlepszych ciuchów posiadam wlasnie z takich sklepów, zreszta nie lubie chodzic ubrana jak pół miasta, bo jest taka moda i w sklepach, na bazarach itp. sa te same ciuchy
 
ja uwazam ze warto. sa drozsze ale kupuje sie je na dluzej. moze faktycznie od 0 -12 m-cy dziecko zmienia bardzo szybko rozmiar, ale powyzej juz wcale tak nie...
mozna kupic taniej, ale jakosc jets inna i wtedy ubranek kupi sie duzo wiecej. z wymienionych polskich znam tylko crocodillo. h&m jest dobry, ale dla mniew kwestii trwalosci najlepszy jest gap!- nie do zdarcia!
 
Warto kupowac markowe, bo pozniej jakby co latwiej je sprzedac... tylko kupuj na wyprzedazach...
Na pewno nie polecam rzeczy ze Smyka i 5-10-15 jakosciowo tragedia... Mam kilka nowych tych firm i po jendym dziekcku (5msc noszenia) nie nadaja sie nawet, zbey je komus oddac... Mam bardzo duzo ubranek firmowych (Next, Carter's, Ralph Lauren, CK, itp) kupionych zagranica, za smieszne pieniadze, lub w Polsce w sklepach z uzywana odzieza... Te zakupione juz jako uzywane znacznie lepiej wygladaja niz te nowe , uprane kilka razy (w 40C) z 5-10-15 czy Smyka. Ze Smyka dobrze sprawuja mi sie swetery (az dziwne) i jednen kombinezon.. drugi porazka..
 
reklama
Niestety nasuwa się wniosek, że dobre jakościowo rzeczy są kupione za granicą. Moje markowe są właśnie z lumpka - właśnie dziś je zapakowałam już 4 niemowlakowi :)) i dalej wyglądają jak nowe. te kupione w smyku czy 5-10-15 już dawno są w koszu - choć kupione nowe.
 
Do góry