reklama

Czy wasze dzieci czesto sie boja?

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez olcia23, 8 Sierpień 2008.

1. olcia23

olcia23 list mama '05

Hej dziewczyny!Chcialam sie spytac czy wasze maluchy czesto mowia ze sie czegos boja?Nasz Benji ostatnio dosc czesto jak oglada jakas bajke to potem mowi ze sie czegos boi np na "Rupercie" jakiegos kuku w lesie:baffled:
    Czasem wydaje mi sie ze on sie normalnie tym bawi .A czasem ze moze faktycznie sie boi.A jak jest u was?

2. jezyk

jezyk Fan(ka)

U nas kacper wręcz odwrotnie on jak na razie nie boi się Niczego i też czasem zastanawiam się czy tak jest naprawdę.

3. reklama
  4. naja

naja Fan(ka)

Maciek już od pewnego czasu boi się duchów i potworów. nie jakoś panicznie, ale jednak. sprawia czasem wrażenie, jakby bawił się tym nowym uczuciem i zarazem chciał mieć pewność, że 'jakby co' mama go obroni. po bajce wystraszył się ostatnio - gdy Franklin udawał potwora ze stawu. ale też wystarczało przytulić i zapewnić go, że nie ma czego się bać, bo mama pomoże:-D

5. kaderka

kaderka Gość

U nas jest podobnie jak u NAJA(I)? na tapecie są duchy i straszne potwory (oczywiście wzięło się to z oglądania bajek), ale wystarczy, że powiem, że duchów nie ma i jest ok. Chociaż raz z płaczem przyszedł do mnie w nocy i mówił, że w pokoju jest duch:szok::szok: i tak się mocno wtulał we mnie aż byłam w szoku.

6. olcia23

olcia23 list mama '05

Dzieki dziewczyny-czyli nie on jeden.

naja-dobrze to okreslilas benus tez czasem "bawi sie tym uczuciem" .

Tez uwazam ze duzo tu winne bajki,choc oglada tylko takie "bezpieczne" dla maluchow,ale co nam sie wydaje ok moze na nich tak dziala np ten Franklin

Pozdrowionka

7. naja

naja Fan(ka)

Maciek ogląda też tylko bezpieczne - na minimini. i mam wrażenie, że ich twórcy z premedytacją wplatają tam elementy, których dzieci mogą się bać. żeby oswoić to uczucie. gdy w czerwonym kapturku jest zły wilk dzieciaki też się go boją - zarazem bajkę opowiada ktoś bliski, do kogo mozna sie przytulić, kończy się ona dobrze, zło jest uakrane, a na minimini potwory okazują się śmieszne. i chyba o to chodzi.

8. olcia23

olcia23 list mama '05

Pewnie masz racje.Benus tez tylko mini mini albo cebeebes.A oni widza ze wtedy ich wspieramy wiec moze czasem sie tez troszke tak bawia:sorry2:

9. kaderka

kaderka Gość

Staś też ogląda bajki tylko na mini mini ale np. bajka o kucykach tam ciągle są jakieś duchy, złe stwory itd.

10. reklama
  11. naja

naja Fan(ka)

a rzeczywiście - ale na szczęście Maciek kucyków nie lubi. Strażak Sam, listonosz Pat, bracia Koala, Sam Sam, mama Mirabel i Clifford, do tego sezamki - wybiera spośród tych bajek. w Sam Samie jest sporo potworów, ale młody je lubi, ja zresztą też;-) wszystkie uosabiają dziecięce lęki, bohater z nimi walczy i wygrywa - genialna bajka!

12. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

Mój Kuba boi się raczej takich rzeczy jak badanie gardła u pani doktor czy np. obciananie paznokci.

Również ogląda minimini i nie zauważyłam, żeby bał się jakichś stworów czy potworów.

Poleć forum