reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wasze dzieci czesto sie boja?

olcia23

list mama '05
Dołączył(a)
18 Maj 2007
Postów
1 471
Miasto
Basildon UK
Hej dziewczyny!Chcialam sie spytac czy wasze maluchy czesto mowia ze sie czegos boja?Nasz Benji ostatnio dosc czesto jak oglada jakas bajke to potem mowi ze sie czegos boi np na "Rupercie" jakiegos kuku w lesie:baffled:
Czasem wydaje mi sie ze on sie normalnie tym bawi .A czasem ze moze faktycznie sie boi.A jak jest u was?
 
reklama
U nas kacper wręcz odwrotnie on jak na razie nie boi się Niczego i też czasem zastanawiam się czy tak jest naprawdę.
 
Maciek już od pewnego czasu boi się duchów i potworów. nie jakoś panicznie, ale jednak. sprawia czasem wrażenie, jakby bawił się tym nowym uczuciem i zarazem chciał mieć pewność, że 'jakby co' mama go obroni. po bajce wystraszył się ostatnio - gdy Franklin udawał potwora ze stawu. ale też wystarczało przytulić i zapewnić go, że nie ma czego się bać, bo mama pomoże:-D
 
U nas jest podobnie jak u NAJA(I)? na tapecie są duchy i straszne potwory (oczywiście wzięło się to z oglądania bajek), ale wystarczy, że powiem, że duchów nie ma i jest ok. Chociaż raz z płaczem przyszedł do mnie w nocy i mówił, że w pokoju jest duch:szok::szok: i tak się mocno wtulał we mnie aż byłam w szoku.
 
Dzieki dziewczyny-czyli nie on jeden.

naja-dobrze to okreslilas benus tez czasem "bawi sie tym uczuciem" .

Tez uwazam ze duzo tu winne bajki,choc oglada tylko takie "bezpieczne" dla maluchow,ale co nam sie wydaje ok moze na nich tak dziala np ten Franklin

Pozdrowionka
 
Maciek ogląda też tylko bezpieczne - na minimini. i mam wrażenie, że ich twórcy z premedytacją wplatają tam elementy, których dzieci mogą się bać. żeby oswoić to uczucie. gdy w czerwonym kapturku jest zły wilk dzieciaki też się go boją - zarazem bajkę opowiada ktoś bliski, do kogo mozna sie przytulić, kończy się ona dobrze, zło jest uakrane, a na minimini potwory okazują się śmieszne. i chyba o to chodzi.
 
Staś też ogląda bajki tylko na mini mini ale np. bajka o kucykach tam ciągle są jakieś duchy, złe stwory itd.
 
a rzeczywiście - ale na szczęście Maciek kucyków nie lubi. Strażak Sam, listonosz Pat, bracia Koala, Sam Sam, mama Mirabel i Clifford, do tego sezamki - wybiera spośród tych bajek. w Sam Samie jest sporo potworów, ale młody je lubi, ja zresztą też;-) wszystkie uosabiają dziecięce lęki, bohater z nimi walczy i wygrywa - genialna bajka!
 
reklama
Mój Kuba boi się raczej takich rzeczy jak badanie gardła u pani doktor czy np. obciananie paznokci.

Również ogląda minimini i nie zauważyłam, żeby bał się jakichś stworów czy potworów.
 
Do góry