reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy Wasze dzieci majac rok pija jeszcze mleko? Wit d

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Hej
Chcialam zapytac czy Wasze dzieci majac rok pija jeszcze mleko? Moje ma 13 m i pije. Konkretnie Bebiko na ktorego pudelku pisze ze ilosc ktora dziennie pije pokrywa w 80% dzienne zapotrzebowanie na wit d. Dlatego daje w kropli 400 mimo ze lekarka mowila by zwiekszyc dawke do 800. Ale nie ufam jej i jeszcze przed zwiekszeniem dawki chce zasiegnac Waszej opinii czy mam dawac dawke 800. Bo dziwne mi sie wydaje ze nie pyta o diete tylko z gory zaleca dawke.A przeciez jedne dzieci pija mleko inne nie.
 
reklama
Rozwiązanie
Hej
Chcialam zapytac czy Wasze dzieci majac rok pija jeszcze mleko? Moje ma 13 m i pije. Konkretnie Bebiko na ktorego pudelku pisze ze ilosc ktora dziennie pije pokrywa w 80% dzienne zapotrzebowanie na wit d. Dlatego daje w kropli 400 mimo ze lekarka mowila by zwiekszyc dawke do 800. Ale nie ufam jej i jeszcze przed zwiekszeniem dawki chce zasiegnac Waszej opinii czy mam dawac dawke 800. Bo dziwne mi sie wydaje ze nie pyta o diete tylko z gory zaleca dawke.A przeciez jedne dzieci pija mleko inne nie.
Moja nie pije od 10 miesiaca a ma rok. Odstawila tak z dnia na dzien. Ja bym sie nie martwila na twoim miejscu, bo moja w nocy jak sie obudzi to musze robic jej kaszke a co lepsze, nie zje jej z butli tylko łyżeczka. Gdyby pila...
Mi chodzi ze nie ma wit d jako leku w jednostce 400. Nie rozumiem, jednostke 800 podawac raz na dwa dni? Daje 800 na dobe, czyli dwie krople bo jedna ma 400. Nie wiem co masz na mysli zeby podawac 800 raz na dwa dni?
Pytałaś o taka w dawkach 400 twierdzac, że nie ma wyboru, podałam Ci przyklady.. Jeśli odpowiada Ci jakas witamina która ma w jednej kropli 800 i nie da jej się podzielić, to podajesz raz na dwa dni - dobowo wychodzi 400.....
Jesli jesteś już na wyższej dawce to np.
Vigantol ma 500 więc podajesz w jeden dzień 500-1 kropla w drugi 1000-2 krople. Wychodzi 1500 na dwa dni. Więc na jeden 750... Czego nie rozumiesz ?
 
reklama
Pytałaś o taka w dawkach 400 twierdzac, że nie ma wyboru, podałam Ci przyklady.. Jeśli odpowiada Ci jakas witamina która ma w jednej kropli 800 i nie da jej się podzielić, to podajesz raz na dwa dni - dobowo wychodzi 400.....
Jesli jesteś już na wyższej dawce to np.
Vigantol ma 500 więc podajesz w jeden dzień 500-1 kropla w drugi 1000-2 krople. Wychodzi 1500 na dwa dni. Więc na jeden 750... Czego nie rozumiesz ?
Chodzilo mi ze nie ma wyboru dawki 400 w leku bo wszystko to suplementu. A jak niemowle ma zalecone 400 to co dwac, tylko suplement. Pomyslalam ze chodzi Ci ze mam dawac mojemu 800 raz na dwa dni. A Tobie pewnie chodzilo ze niemowlakom co maja zalecania 400 na dobe, mozna dawac 800 raz na dwa dni? Chociaz nie wiem czy to tak zdrowo dla nich skoro na dobe maja zlecone nie wiecej niz 400.
 
Chodzilo mi ze nie ma wyboru dawki 400 w leku bo wszystko to suplementu. A jak niemowle ma zalecone 400 to co dwac, tylko suplement. Pomyslalam ze chodzi Ci ze mam dawac mojemu 800 raz na dwa dni. A Tobie pewnie chodzilo ze niemowlakom co maja zalecania 400 na dobe, mozna dawac 800 raz na dwa dni? Chociaz nie wiem czy to tak zdrowo dla nich skoro na dobe maja zlecone nie wiecej niz 400.
Zadzwoń albo idź do lekarza. Przecież można umówić się na teleporade i zapytać.

"Witaminę D można przyjmować w skumulowanej dawce raz na dłuższy czas, np. 14 000 IU raz na tydzień. Jednak przyjmując ją codziennie np. do śniadania szybko wyrobimy sobie taki nawyk i łatwiej będzie o tym pamiętać"-to oczywiście dawki dla dorosłych.

Suma tygodniowa jest taka, ze dawki dobowe nie są przekraczane

Zapytaj lekarza, będziesz pewna. Ja wklejam z internetu. Sama tak robię, co nie znaczy, że Ty też tak musisz.
 
Hej
Chcialam zapytac czy Wasze dzieci majac rok pija jeszcze mleko? Moje ma 13 m i pije. Konkretnie Bebiko na ktorego pudelku pisze ze ilosc ktora dziennie pije pokrywa w 80% dzienne zapotrzebowanie na wit d. Dlatego daje w kropli 400 mimo ze lekarka mowila by zwiekszyc dawke do 800. Ale nie ufam jej i jeszcze przed zwiekszeniem dawki chce zasiegnac Waszej opinii czy mam dawac dawke 800. Bo dziwne mi sie wydaje ze nie pyta o diete tylko z gory zaleca dawke.A przeciez jedne dzieci pija mleko inne nie.
Moja nie pije od 10 miesiaca a ma rok. Odstawila tak z dnia na dzien. Ja bym sie nie martwila na twoim miejscu, bo moja w nocy jak sie obudzi to musze robic jej kaszke a co lepsze, nie zje jej z butli tylko łyżeczka. Gdyby pila mleko z butelki byloby lepiej, a tak to mam wyrzuty ze moze za malo je produktow mlecznych (kaszki na mleku podaje jogurty tez ale to nie to samo co mleko).
 
Rozwiązanie
Do góry