reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy Wasze dzieci pija mleko??

moja corcia bardzo lubi mleko oraz jego przetwory
rano obowiazkowa zupa mleczna - mleko uht z platkami kukurydzianymi ... w dzien serek i jogurt a wieczorem kaszka na mleko modyfikowanym (wciaz z butelki) ...
 
reklama
Witam Mój Mateuszek pije rano i wieczorem Bebiko 3 wraz z kaszką.Dodatkowo czasami jak ma ochotę to zje danonka, ale żadko nachodzi go taka ochota.Teraz jest w okresie buntu i wybiera sobie co chce jeść a co nie.Pozdrawiam
 

Załączniki

  • b9206cecd6.png
    b9206cecd6.png
    19,7 KB · Wyświetleń: 64
Moja Maja pije codziennie rano zupę mleczną (ok. szklanka mleka z kartonu), do tego codziennie zjada danonka i kilka razy na tydzień do kolacji wypija kubeczek kakao, uwielbia też żółty ser
 
Moje dzieci uwielbiają mleko i jego przetwory. Mogły by jeść je przez cały dzień. Ale ja i na to nie pozwalam i przemycam jakieś mięsko i wedlinki. Moje bobasy jak piją mleczko to UHT żadnych Juniorów itp. (a było podejrzenie skazy), a odkąd na codzień jedzą nabiał nie ma obiawów skazowych.
 
u nas z mleczkiem średnio, ale żeby był jakiś nabiał podaję mojemu maluchowi koktajle owocowo-jogurtowe z menu smakosza, czasem jakiś jogurt naturalny z owockami - jakoś mu bardziej jogurtowy smak odpowiada.
 
A my wróciłysmy do Nestle Junior Niestety Tosię po zwykłym mleczku lekko na buzi wysypuje w dodatku zaczął się okres pyłkowy a u nas to dramat. Wioęc dwie alergie to za dużo. dziaj domagała się jogurtu. Bardzo rzadko je je bo nie przepada i jej dałam.
Zobaczymy co będzie jutro.
 
Nasza Emilka pije 1 lub 2 butelki (2x180) bebiko3. Czasem gotujemy budyń, kaszkę manną, ryż.
Lubi też serki i danonki - ale to ograniczam do minimum (szkoda mi poprostu jej żołądeczka).
Prawdę natomiast jest że dziecko łatwiej przyswaja wapń zawarty w wysoko gatunkowym mięsie niż w mleku.
 
Mój Kubuś pochłania duże ilości mleka. W różnej postaci. Najczęściej - jak chyba większość dzieciaków w tym wieku - w kaszkach, serkach i jogurtach. Cieszę się, a z drugiej strony zaczynam sie martwić - czy 14-miesięczne dzieci powinny jeszcze pić dwa-trzy razy w nocy kaszę przez butelkę? Kupujemy kasze, które na swoim opakowaniu informują, że są dla młodszych dzieci... On takie lubi, ale czy są one dla niego odpowiednie? A moje drugie pytanie dotyczy tego czy mogę Kubie podawać mleko krowie, czy tylko modyfikowane? Moja mama ciągle przypomina mi, że ja się na krowim wychowałam, jednak ja mam ciągle obawy...
 
reklama
Mowiw sie,ze do 3 roku zycia ma byc mleko modyfikowane ale oczywiscie kazdy robi jak uwaza.Jak dzieciaczkowi nic nie jest po krowim to mamy podaja.
U nas Victor dobrze przysfaja mleko krowie ale i tak dalej jedziemy na modyfikowanym.Je produkty na nkrowim(nalesniki,gofry) ale rano dostaje swoje i koniec.Co do kaszek to u nas juz dawno odeszly w kat bo maly sie na nie "obrazil"
 
Do góry