reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy Wasze dzieci pija mleko??

moim zdaniem macius wcale nie ma wcale tak mało mleka i nabiału w menu. A swoja drogą to ponoć zbyt duża ilość nabiału też nie jest taka dobra.
 
reklama
Ufff...
a ja już się stresowałam, że mój Maluch dostaje za mało mleka. Rano i wieczorem kaszka na Nutramigenie 2, rano 210 ml, wieczorem 180 ml. W ciągu dnia oprócz tego obowiązkowo Danio i buła z serkiem - Almette smietankowe najlepiej. Nutramigen je z przyzwyczajenia już bardziej - bo alergia - na szczęście już nas opuściła. Niestety Mój Dzidziol nie chce innego mleka jak tylko Nutramigen...
Pozdrowienia dla Mam i Dzidzioli ;-)
 
My mamy odwrotny problem.Benji moglby zyc tylko na mleku-pije rano i wieczorem 250 ml mleka Laciate 3.2% z Nescuikiem bananowym a najchetniej to pil by to na okraglo zamiast posilkow-mosimy mu zabraniac pic wiecej mleka:baffled:

acha samo mleko pije tak samo...
 
co do mleka w kartonie nie dałabym dziecku, jest to bowiem mleko uht, ktorego nie powinno sie dawac dziecku, zreszta dla doroslego wcale nie jest wcale takie zdrowe, zreszta samo mowi za siebie, ze co to za mleko, ktore ma termin waznosci kilka miesiecy, ale to jest indywidualna sprawa kazdej matki :-)

A czy Wasze maluchy pija mleczka smakowe, te male ze słomką? Mój pochłaniałby je non stop, ale tylko czekoladowe.
 
Nie próbowałam dawać mleka smakowego Mojemu Bobasowi. Kiedyś kupiłam mu mleko przeznaczone dla dzieci w plastikowej butelce (nie pamiętam firmy), ale nie chciał pić i już później nie próbowałam dawać mu czegoś innego niż wieczny Nutramigen 2 ;)
 
A ja mam z moją Oliwką taki problem, że odmawia prawie wszystkiego ostatnimi czasy, nawet normalnych posiłków (choć te w końcu zjada). Mleka nie tknie, żadnego (anie modyfikowanego, ani tego "normalnego" typu Łaciate), jogurty są fuj (wszystkie, Danonki również), kakao - ohyda (pluje dalej niż widzi), wszelakie mleczka smakowe są "be" (to samo co z kakao) :baffled:. Sery i serki też nie pasują :no:.
I sama nie wiem, czy to przejściowe?? Nie chcę jej nic na siłę wmuszać, ale sama nie wiem, czy nie powinnam tak robić??
Czasem, jak sobie pomyślę, że jeszcze nie tak dawno moje dziecko jadło tyle, że nawet lekarz nie wiedział, jak ona może to mieścić, to ogarnia mnie teraz przerażenie... :-(
Na początku myśleliśmy, że Mała nie chce już pić mleka z butelki, więc próbowaliśmy z kubka niekapka, z kubka ze słomką, z normalnego kubka...I nic... Jogurtami i innymi takimi próbowaliśmy ją karmić - nic. Dawaliśmy jej wolną rekę - żeby jadła sama - nadal nic. I to już tak trwa ponad miesiąc :-(
Może któraś z Was mi pomoże?? Bo ja nie mam żadnego pomysłu :zawstydzona/y::-(
 
co do mleka w kartonie nie dałabym dziecku, jest to bowiem mleko uht, ktorego nie powinno sie dawac dziecku, zreszta dla doroslego wcale nie jest wcale takie zdrowe, zreszta samo mowi za siebie, ze co to za mleko, ktore ma termin waznosci kilka miesiecy, ale to jest indywidualna sprawa kazdej matki :-)

A czy Wasze maluchy pija mleczka smakowe, te male ze słomką? Mój pochłaniałby je non stop, ale tylko czekoladowe.

Termin ważności wiąże się z mikrobiologiczną czystością mleka - modne teraz mleka ESL (filtrowane, a nie obrabiane termicznie) też mają bardzo długi termin ważności. To że coś jest długo trwałe nie znaczy że jest złe.

Mleczka smakowe jakie dajesz? Ja znalazłam tylko takie, co jest makabrycznie dużo barwników, konserwantów i cukru. Może znasz firmę, gdzie są w miare bezpieczne dla dzieci?

Inna - u mnie szybko zrezygnował z mleka (pierś - 8 mcy, modyfikowane 12 m-cy; kaszki na mleku jakoś jeszcze się trzymały do zeszłego tygodnia, kiedy to zaczął po nich wymiotować). Teraz mleko jako takie nie istnieje. U mnie zaczał wymiotować, może twoja Oliwka też ma coś nie tak z trawieniem mleka i stąd niechęć do rzeczonego nabiału? Ogólnie wierzę że nic na siłę - jak co się przepisuje preparaty wapniowe (polecam odwiedzić pediatrę), możesz spróbować bezmlecznych specyfików np. Sinlac (ma wszystkie witaminy i mikroelementy co modyfikowane). Zresztą pewnie sama wiesz, że na siłę nie wepchniesz takiemu maluchowi za bardzo niczego...
Ja przemycam mu śmietanę w zupkach, kefir na ziemniaczkach, jogurt w obiadach (np. sos do mięsa na jogurcie, mizeria, pomidorki, marchewka z sosem-jogurtem naturalnym), twaróg w pierogach (tak ogólnie to nie zje, ale w pierogach na słodko się zagapi), mleko w budyniu, mleko w naleśnikach, placuszkach.
 
co do mleka w kartonie nie dałabym dziecku, jest to bowiem mleko uht, ktorego nie powinno sie dawac dziecku, zreszta dla doroslego wcale nie jest wcale takie zdrowe, zreszta samo mowi za siebie, ze co to za mleko, ktore ma termin waznosci kilka miesiecy, ale to jest indywidualna sprawa kazdej matki :-)

A czy Wasze maluchy pija mleczka smakowe, te male ze słomką? Mój pochłaniałby je non stop, ale tylko czekoladowe.


Karmilam besia 14mies piersia.po osstawieniu probowalam roznych modyfikowanych-za zadne skarby nie ruszyl,wiec pediatra powiedzial ze oczywiscie lepiej by bylo gdyby pil modyfikowane ale jak nie da rady to mozna podac zwykla i tak zrobilam.A czy te smakowe mleka sa na modyfikowanym?
 
reklama
TAK, TE SMAKOWE SA UHT - NIESTETY, ale moj synek pije je tak zadko, ze moge na to pozwolic, poza tym nie pije innego mleka uht, kupuje granulowane odtłuszczone
 
Do góry