reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy Wasze dzieci pija mleko??

Mozi

MAMUŚKA BB
Dołączył(a)
16 Maj 2007
Postów
3 015
Miasto
Małopolska
Ile mleka pija wasze dzieci??
Ostatnio ogladalam program o dzieciach,gdzie bała mowa,
ze dziecko powinno jest dwie szklanki mleka dzienie.

Moja teraz pije raczej mleko w postaci kaszy manny
( 1 szkl. agro mleka,kasza,troche cukru.)
W tygodniu tylko na kolacje,
w weekandy rano i wieczorem.
Po przedszkolu zje danonek czy serek jak ma ochote.
Kakao nie ruszy,ale czasem
chce mleko z kartonu to dajej jej do kubka.

A jak czesto wasze dzieci pija mleko i w jakiej postaci???
 
reklama
Kubuś pije generalnie 2 razy po 250 ml. mleka bebiko 3-czasem jeszcze w nocy żąda "mlecia " i nie ma siły żeby go oszukać:sorry:
On uwielbia mleko i mógłby je pić na okrągło.Je dużo nabiału, serków różnego rodzaju.
 
moje dzieci obydwoje nie pija mleka ani nic zwiazanego z mlekiem [kaszki, jogurty,budynie itd]od 7 miesiaca życia i nic im nie dolega maja mocne kości o czym niejednokrotnie sie przekonałam maja tez zdrowe zabki.cociaz nie powiem -niejeden lekarz krzyczał na mnie że nie podaje mleka ze tak nie moze byc itd...ale ja nic na to nie poradze nie mam na to wpływu ,próbowałam wszelkich sposobów żeby pili mleko lub chociaz zastapic im mleko innymi posiłkami mlecznymi-ale niestety,na siłe przecierz nie będe im wpychac do buzi....:zawstydzona/y:
 
Witam

Moja córcia mleka nie ruszy ,zaczeło sie jak miała koło półtora roku ,piła coraz mniej ,i mniej ,w końcu odmówiła całkowicie ,nie ruszy mleka, kakao,nawet cukierki jak maja białe nadzienie nie chce jeść ....lekarzowi nawet nie mówie ico on moze z tym zrobić..nic ,je natomiast czasem jogurt ,serek ale to musi miec dzień :happy:

Ale co dziwne je z wielka ochotą ryz ugotowany na mleku ale nie mówie jej, ze gotowany na mleku :-D:-D
 
Hania pije mleczko góra raz dziennie (210 ml). Dwa razy dziennie je kaszkę na mleku i raz dziennie jogurcik. Po wizycie u alergologa (mamy podejrzenie alergii) ten stwierdził, że bez mleka da się żyć (ja nie jem niczego co ma mleko - alergia) ważne jest aby dziecko jadło dobre gatunkowo mięsko i wędliny i nie będzie żadnych problemów ze zdrowiem. Podstawowym źródłem wapnia nie jest mleko tylko ruch na świeżym powietrzu.
 
Mój Kacper jest dzieckiem żłobkowym, więc w tygodniu wieczorem jest kaszka na mleku ( ok. 220) a w weekend 2x 220 ( spanie południowe i wieczorne) :tak::-):tak: a dodatkowo chętnie zje zupkę mleczną z chrupkami na słodko , jogurt, serek czy wypije kakao :tak::-) generalnie daję mu już mleko prawdziwe ( ale staram sie nie podawać kartonowego UHT), w sezonie zimowym dawałam Nestle waniliowe dla juniora ( wydawało mi się,że będzie lepsze, bardziej wartościoweć i uodparniające choc troszkę) :tak::-D;-)
 
a dlaczego UHT nie dajesz dziecku? pytam bo u mnie w domu glownie korzysta sie z UHT.
poza tym moj synek uwielbia nabial-glownie jogurty i sery oraz twarozek, platki kukurydziane na mleku:tak:
 
Moj syn jak skończył 9 mies. to wogole przestał pić mleko, bylam załamana. Ale za to zaczął pochlaniać przetwory mleczne, przede wszystkim jogurty naturalne (smakowych nie lubi). Rano zjada jogurcik albo danio, często drugi przed drzemką, a obiad lubi popić mlekiem prosto z kartonu.
 
Ile mleka pija wasze dzieci??
Ostatnio ogladalam program o dzieciach,gdzie bała mowa,
ze dziecko powinno jest dwie szklanki mleka dzienie.

Moja teraz pije raczej mleko w postaci kaszy manny
( 1 szkl. agro mleka,kasza,troche cukru.)
W tygodniu tylko na kolacje,
w weekandy rano i wieczorem.
Po przedszkolu zje danonek czy serek jak ma ochote.
Kakao nie ruszy,ale czasem
chce mleko z kartonu to dajej jej do kubka.

A jak czesto wasze dzieci pija mleko i w jakiej postaci???


Wiesz, moim zdaniem Twoja córcia je wystarczająco dużo mleka. Przecież wapń (o to głównie chodzi) jest w wielu innych produktach i często jest go tam wiecej. Dużo wapnia jest w serach zółtych i pomarańczach. To co mówią w telewizji, to trzeba traktować z przymrużeniem oka. Sama pewno to wiesz :tak:. Przychodzą kolejne "mądre głowy" i wypowiadają swoje teorie, a często jedna "głowa" mówi jedno, a druga odwrotnie.

Mojego synka karmiłam 13 miesięcy piersią. Jak go odstawiłam, to nie chciał pić modyfikowanego mleka, tylko zwykłe. Daję mu mleko UHT 2% (pediatra nie ma nic przeciw). W pewnym momencie nie chciał jeść nabiału wogóle, ale pediatra powiedziała, że dzieci tak mają, że czasem odstawiają go na jakiś czas. Powiedziała, żebym się nie martwiła i pamiętała o innych produktach. Rzeczywiście przeszło Michasiowi po około miesiącu.
Teraz to synuś pije rano kakao lub płatki czekoladowe z mlekiem (czekoladowy chłopczyk). Pod wieczór zje jogurt owocowy lub danonek. Lubi żółty ser, choć wydzielam, bo jest bardzo tłusty.
 
reklama
Moj syn pije mleko dwa razy ok. godziny 22(na spiaco bo inaczej nie wypije)i o godzinie 6.00 rano.Zageszczam mu mleko albo kaszka manna albo budyniem.Podaje je mu w taki sposob bo moj syn inaczej mleka nie wypije-niestety!
 
Do góry