reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy wasze dzieci uczęszczają na zajęcia dodatkowe?

ola652

Mamusia Adrianka!
Dołączył(a)
5 Lipiec 2008
Postów
980
Jak w temacie, mam zamiar zapisać Adrianka na rytmikę na początek, myślę ze to idealnie trafi w jego zainteresowania czy wasze pociechy chodzą na jakieś zajęcia?
 
reklama
moja nie dostała się do przedszkola wiec zapisałam ją od września na wymarzony balet jak wrócę do pracy i będzie więcej pieniążków mam również zamiar zapisać ją na plastykę ceramiczną bo balet ma raz w tygodniu i strasznie jej się ten czas dłuży upomina się po kilka razy dziennie kiedy w końcu idzie:sorry: pewnie jakby chodziła do przedszkola mielibyśmy większy wybór i chodziła by na więcej zajęć no ale tak to wszystko troszkę kosztuje ;)
 
Ola w domu bardzo lubi tańczyć i udaje baletnicę:-D
U nas w mieście niestety nie ma szkoły baletowej więc pewnie skorzystam z proponowanych przez przedszkole zajęć rytmiczno-muzycznych.
Ale najpierw musi przyzwyczaić się ogólnie do chodzenia do przedszkola;-)
 
Hej
we wrocławskich przedszkolach Rytmik ajest zajęciami dodatkowymi obowiązkowymi, I myślę, że to na razie wystarczy. po 3 dniach chodzenia juz drugi tydzien w domu przez wirusa siedzimy. Więc zapisze go na coś więcej jak sie wychoruje bo za niektóre zajęcia nie ma możliwości zwrotu pieniędzy...:-(
 
to super u nas w przedszkolu tylko raz w tyg przychodzi pan i gra na gitarze dzieciaki śpiewają a Adrian szaleje ze szczęścia wiec zapisałam go jeszcze na jeden dzień do szkoły muzycznej dla dzieci ;)
 
noo dobra rytmikę macie w przedszkolu a pytam o zajęcia dodatkowe czyli poza przedszkolem, jak wyżej balet, super dla dziewczynki z reszta
 
moj po skonczych dwoch latach chodzil raz w tyg. na rytmike, raz na plastyke, raz na gimnastyke do tej samej szkolki oraz dodatkowo raz w tyg. na zajecia "music together" czyli zajecia umuzykalniajace dla rodzica z dzieckiem. Nie byly to jakies dlugie zajecia, godzinka kazda lekcja. Polecam bo warto.
 
reklama
Jeśli jesteście z okolic Katowice i szukacie ciekawych zajęć dla dzieci - gorąco polecam Akademię Indygo. Od stycznia uczęszczają tam moje dwa maluchy (teraz 3 lata i 1,5 roku). A i dla mam organizują ciekawe spotkania - ja z braku czasu jeszcze sie nie załapałam. Z podobnego miejsca wczesniej zrezygnowałam - miałam poczucie przerostu formy nad treścią. Tutaj spotkałam entuzjazm i pasję - no i dzieci to wyczuwają, moje uwielbiają tam jeździć. Zajęcia prowadzą trenerzy i nauczyciele z doswiadczeniem i duzym zaangażowaniem. Nas dopadły poważne problemy zdrowotne z synkiem. Bardzo się zatroszczyli - pomogli znaleźć specjalistów i zwołać konsylium lekarskie. Żeby przystosować synka do przedszkola, wysłałam go na 2 ms wakacji do wakacyjnego przedszkola Indygo (5h na dzień). Rozwinął się bardzo. Zresztą dla mnie idea była w dziesiątkę - np. zamiast używać zabawek, wymyslali tematycznie dzień: rycerze i wróżki - szli do sali artystycznej i sami tworzyli rekwizyty do zabawy (malowali, wycinali, budowali), a potem dopiero bawili się, albo np. doświadczali świata z misami tybetańskimi. Synek przychodził do domu z rzeźbami swojej roboty, koralami itd. Zresztą mój 3 letni Jakub wystawił Indygo najlepsze referencje: "mamo dziękuję, że mnie tu przyprowadziłaś" :-). Tylko teraz w tradycyjnym przedszkolu chyba ma niedosyt - kilka razy powiedział mi, ze chce do Pani Asi, do Indygo :-(.
 
Do góry