reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy wasze dzieci uczęszczają na zajęcia dodatkowe?

Moja Emi chodzi do przedszkola z wykladowym francuskim, ale to chyba nie liczy sie jako zajecia dodatkowe bo mieszkamy we Francji. Jednak jak najbardziej jestem za uczeniem dodatkowego jezyka od najmlodszych lat, wiec nawet jak mieszkalabym w Polsce to zapisalabym na jakis jezyk:tak: Inne zajecia tez kusze i warto zapisac malucha jeszcze na cos, byle mu sie podobalo i nie za duzo tego bylo;-) Ja mysle jeszcze o zajeciach muzyczno-plastycznych dla dzieci 3-6lat w domu kultury. Jutro ide sie dopytac:-)


akwarelka hej!!! :)
fajnie, ze macie przedszkole... my czekamy, bo kolejny rok ( juz ostani) nie zalapalismy sie na zlobek
wiec sama musze dbac o to zeby synka ( nie tyle zajecia dodatkowe - ma 21 m-cy) ale USPOLECZNIAC
zeby jak pojdzie do przedszkola nie bam sie dzieci, nie plakal, potrafil sie bawic w grupie...
nie jest latwo tak organizowac caly dzien maluchowi... w domu to zawsze inaczej
codziennie chodzimy do parku ( ptaki, staw kaczki i plac zabaw), no ale nie powiem, przydalyby sie jakies zajecia w grupie... z dizecmi a nie z mama...
mialam go zapisac na gimnastyczno-muzyczna zabawe dla dzieci, ale w grudniu sie przeprowadzamy ( nie wiemy czy zostaniemy w tym samym miescie, a abonament jest na rok i nie cofaja kasy), no wiec zrezygnowalam... i teraz mysle co tu robic w ciagu dnia orpcz muzyki klockow puzzli i parku z prawie 2-latkiem...
 
reklama
...dziecko w grupie maluszków świetnie się bawiło w pięknej sukieneczce przy pani nauczycielce

o tutaj
dziecko to zarowno chlopiec jak i dziewczynka
To jest forum i odpisuje sie na posta komus z kim ma sie ochote dyskutowac ale najwidoczniej Ty lubisz pisac tylko z tymi ktorzy maja takie samo zdanie jak ty a pozostale osoba majace odmienne zdanie sa niewygodne
Ja Ci nie bronie posylac dziecka na zajecia dodatkowe ale skoro masz czas by je na te zajecia zawiezc to rowniez masz czas by sie nim zajac w domu. Bledne Twoje tlumaczenie
 
i teraz mysle co tu robic w ciagu dnia orpcz muzyki klockow puzzli i parku z prawie 2-latkiem...
u nas na topie sa spotkania mam z dziecmi w domu
Organizujemy np. sniadanie wszyscy razem jemy a pozniej dzieci ida do pokoju obok i sie wspolnie bawia
Fajnie jak ktoras z mam przygotuje wspolna zabawe: pociag, turek, labada..
Teraz jest czas na kasztany i zoledzie wiec wspolna wyprawa po skarby moze byc swietnym spedzeniem czasu. Z uzbieranych lisci mozna zrobic piekna wyklejanke a z kasztanow i zoledzi cudowne postacie, zwierzatka :))
 
u nas na topie sa spotkania mam z dziecmi w domu
Organizujemy np. sniadanie wszyscy razem jemy a pozniej dzieci ida do pokoju obok i sie wspolnie bawia
Fajnie jak ktoras z mam przygotuje wspolna zabawe: pociag, turek, labada..
Teraz jest czas na kasztany i zoledzie wiec wspolna wyprawa po skarby moze byc swietnym spedzeniem czasu. Z uzbieranych lisci mozna zrobic piekna wyklejanke a z kasztanow i zoledzi cudowne postacie, zwierzatka :))

anka dzieki za pomysly... jakies dzieci sprowadzic to ja juz dawno chcialam, bo maly patrzy na obce dzieci jak na ufoludki, ale problem w tym, ze tylko moj z okolicy jest w wieku przedszkolnym. reszta starsza, z wyjatkiem dziewczynki o tydzien mlodszej od synka, ale ona po 1) nie potrafi sie bawic tylko cciagle popycha szczypie za 2 poliki i bije (dorasta w gromadce starszyc braci...) a po 2) chodzi wiecznie chora zaglubiona kaszlaca itp wiec sobie dalam spokoj...
a kasztany mloidy: bieze do buzi zbey mnie nastraszyc... ehh... ciezko..;
 
Puki dziecko jest małe to fajnie jest mu pokazac kilka mozliwosc taniec muzyke plastyke teatr....tylko trzeba zachowac umiar bo tu nie chodzi o nauke tylko o zabawe... dzieci na takich zajeciach super sie bawia i nawet jak nie namaluje super obrazu czy nie zatanczy polki czy jeziora łabedziego to zle...moze te zajecia teraz zaowocuja w przyszłosci....

Anka masz fajne pomysły ale moje dzieci lepiej cos robia z inna osoba niz mama...poprostu jej słuchaja nie dyskutuja nie wydziwiaja tylko jak ciocia martyna powie lepimy z gliny to lepimy a nie targujemy sie co bede robic za 10 min....wiadomo ze kazde dziecko jest inne...
 
o tutaj
dziecko to zarowno chlopiec jak i dziewczynka
To jest forum i odpisuje sie na posta komus z kim ma sie ochote dyskutowac ale najwidoczniej Ty lubisz pisac tylko z tymi ktorzy maja takie samo zdanie jak ty a pozostale osoba majace odmienne zdanie sa niewygodne
Ja Ci nie bronie posylac dziecka na zajecia dodatkowe ale skoro masz czas by je na te zajecia zawiezc to rowniez masz czas by sie nim zajac w domu. Bledne Twoje tlumaczenie


to chyba masz problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego bo ja tam nie napisałam MOJE DZIECKO ... i tak jak ty masz swoje zdanie i ja go nie neguje ty nie neguj mojego, mówiłam o balecie bo ty o tym wspomniałaś co nie znaczy ze ja mam zamiar posyłać syna na balet prędzej bym wybrała jakiś sport ale twoja ironiczna wypowiedz tego nie uwzględnia co? a to chyba nie jest istotne chodzi tu o to żeby sie dowiedzieć kto posyła dzieci na zajecia dodatkowe o tym post, wiec nie rozumiem twoich wypowiedzi, chyba musisz podjąć inny post. ja za to dziękuje mamą które napisały ze ich dzieci uczestniczą w zabawom poza domem.
 
Ostatnia edycja:
ja z mężem np czerpiemy pomysły z bajki Pan robótka, jest przy tym wiele radochy i takie cuda wychodzą ze szok, naprawe polecam dzieki temu mozemy robic codzienne inne prace zamki z pustych rurek po papierze toaletowym, węże ze skarpetek itd pomyslow co nie miara.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny bardzo prosze o ostudzenie emocji podczas grzecznej wymiany pogladow ;-)
I przypominam ze zgodnie z regulaminem nie piszemy posta pod postem. Dziekuje!
 
ich dzieci uczestniczą w zabawom poza domem.
jezyk polski jest trudny wiec wybaczam;-)
ja dziecko będę posyłać i tyle i nie kontynuuje z tobą tematu bo to bez sensu.


oj jestes niekonsekwentna:-D:-D




anka dzieki za pomysly.....;

Anka masz fajne pomysły
wiadomo ze kazde dziecko jest inne...

Dziewczyny z caleg serca polecam Wam zestaw 5 ksiazeczek dla dzieciaczkow autorstwa Elżbiety Lekan "Mam 3 latka" Swietne ksiazeczka na kazda pore roku z swietnymi zabawami:tak: i jedna z wierszami. Moja corka jest zachwycona:-) Jakis czas temu te ksiazki byly w Biedronce:tak: Ksiazeczki wydala Ksiegarnia Olesiejuk
 
reklama
musze dodoatkowo
a pozostale osoba majace
musze dodatkow zapisywac
oj jestes niekonsekwentna

roku z swietnymi zabawami

skoro jestem nie konsekwentna to po co ciągniesz temat, z natury tak masz?

no i fakt język polski trudny jest trzeba go odmieniać oj żal nie?

zanim zaczniesz coś mnie wytykać spójrz w lustro!
 
Ostatnia edycja:
Do góry