reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy wasze dzieci uczęszczają na zajęcia dodatkowe?

reklama
uważam że rytmika to świetna rzecz, nawet jak dziecko nie zapała wielką miłością do muzyki i tańca to w tym wieku jest to jak najbardziej wskazane, rozwija poczucie rytmu, motorykę, funkcjonowanie w grupie itp, wiec nei zastanawiaj się nawet nad tym czy warto. Poza tym angielski tez fajna sprawa, nie myslcie ze to zmuszanie dziecka do nauki od malego! na takich zajęciach dziecko spiewa, tanczy, co zapamieta to jego ale nie ma zadnej presji ze musi umiec niewiadomo ile, a zawsze to jakieś zajęcia inne niż te prowadzone przez panią przedszkolankę.
 
Uczeszczaja :) Ja w ogole nie rozumiem czemu nie, jesli nie robimy tego wbrew woli dziecka, nie mamy przerostu ambicji, nie przekupujemy zeby chcialo chodzic i nie planujemy mu od razu wielkiej kariery ;) To po prostu pewna fajna, ciekawa forma spedzenia czasu - badz co badz dziecko ma do dyspozycji okolo 10-12 godzin dziennie na rozne zabawy, wiec nawet jak ma jakies zajecia dodatkowe (najczesciej krotkie dla maluchow) to i tak ma mnoooostwo czasu do zaaranzowania przez mame lub wlasnego. Moja potworzyca chodzi 2x tyg. na socatots, 2x na przygotowanie baletowe (rytmika z elementami baletu), raz muzykoterapia (bardzo fajne zajecia w nurtach muzyki afrykanskiej). Te zajecia sa jako dodatkowe w jej (naszym) przedszkolu. Oprocz tego ze mna na basen raz w tyg. na zasadzie zabawy, polaczonej z cwiczeniami przygotowujacymi do plywania. Przed kazdymi zajeciami pytam czy chce isc - odmowila tylko raz - jak jej sie wykluwala choroba. Nauczyciele sa swietni, atmosfera swietna, wiec dzieci tez sie dobrze bawia.

Z jezykowych - od urodzenia jest dwujezyczna, wiec papla po angielsku i polsku na rowni (i niemal bez przerwy ;). W przyszlym roku mysle o hiszpanskim, bo ostatnio liznela podstawy i zaczela chetnie uzywac hiszpanskich slow (w koncu to jezyk Dory ;). I tyle poki co. Moze az tyle...Nie wiem, nam sie sprawdza :)
 
Mój synek ma dwa latka i właśnie w tym roku musieliśmy z mężem zdecydować się na żłobek. Przyznam, że bardzo długo szukaliśmy idealnego prywatnego żłobka i w końcu jedna z pań poleciła nam żłobek Dolina Elfów na warszawskim Ursynowie. Przyznam szczerze, że na początku nie byłam przekonana, lecz teraz kiedy minęły 4 miesiące odkąd przebywa tam mój synek jestem mile zaskoczona! :) Rozwija dużo swoich umiejętności, śpiewa, maluje, zauważyłam również jego zręczność. A co do wyprawki to w każdym przedszkolu jest inaczej, najlepiej pytać dyrektorów, oni dadzą Wam dobre szczegóły. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym przedszkolem, oto ich strona: www.dolinaelfow.pl Pozdrawiam! :)
 
To musi być rzeczywiście cudowne miejsce, skoro w każdym swoim poście o nim wspominasz. Az zaluje, ze nie mieszkam w Warszawie. Ale kto wie, może dla dobra dzieci sie przeprowdzimy?
 





Drodzy Rodzice
Centrum Terapii PROMITIS oraz Centrum Audio-Psycho-Fonologii ESPACE
zapraszają wszystkich Rodziców na
BEZPŁATNY WYKŁAD DOTYCZĄCY METODY prof. Alfreda Tomatisa
oraz na
BEZPŁATNE BADANIE UWAGI I LATERALIZACJI SŁUCHOWEJ DZIECKA.

Jeśli Wasze dziecko:
* ma zdiagnozowany autyzm, zespół Aspergera, ADHD lub dysleksję
* ma trudności z czytaniem lub pisaniem, koncentracją uwagi, dostosowaniem społecznym, mówieniem, koordynacją ciała
* jest wrażliwe na dźwięki
* zdarzają mu się częste infekcje górnych dróg oddechowych i zapalenie ucha
Prawdopodobnie jego uwaga słuchowa (umiejętność odbioru i analizy informacji słuchowej) jest niepoprawnie wykształcona.

Trening uwagi słuchowej w formie opracowanej przez A. Tomatisa, ma na celu wyćwiczenie i usprawnienie zdolności słuchania w sposób efektywny i zorganizowany. Metodę kształcenia uwagi słuchowej, zwaną także treningiem słuchowym, wynalazł 40 lat temu francuski otolaryngolog, neurolog i foniatra- prof. Alfred Tomatis. Podstawowym celem tej metody jest wspieranie funkcji słuchowej, dzięki czemu następuje poprawa koncentracji, jakości uczenia się oraz rozwijanie zdolności językowych i komunikacyjnych, a także zwiększanie kreatywności oraz poprawa zachowań społecznych.

Zapraszamy wszystkich rodziców na BEZPŁATNY WYKŁAD POŚWIĘCONY METODZIE prof. A. Tomatisa prowadzony przez panią Małgorzatę Szurlej. Rodzice biorący udział w wykładzie, po spotkaniu będą mogli skorzystać z możliwości zapisania dziecka na BEZPŁATNE BADANIE UWAGI I LATERALIZACJI SŁUCHOWEJ.

Wykład odbędzie się 18 lutego 2012 roku o godzinie 11:00 w przedszkolu PROMITIS przy ul. Cmentarnej 17 (okolice Ronda Żaba).
Liczba miejsc ograniczona! Prosimy o mailowe lub telefoniczne potwierdzenie obecności.


mail: przedszkole1@centrum-terapii.pl
tel: 796 090 762

ZAPRASZAMY!!!
 
reklama
Do góry