reklama

Czy Wasze dzieci zwracają uwagę na modę?

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez ann5679, 5 Wrzesień 2013.

1. ann5679

ann5679 Początkująca w BB

Witam wszystkie Mamy :)

Pytanie jak w temacie - czy przedszkolaki zwracają uwagę na to, w co je ubieracie? Chodzi mi głównie o to czy w przedszkolach pojawia się moda na ubrania/gadżety, które Wasze dzieci koniecznie chcą mieć, bo mają je koleżanki/koledzy?

2. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

witaj. mój synek jeszcze nie chodzi do przedszkola ale chciałam się wypowiedzieć co myślę na ten temat. dzieci na modę uwagi nie zwracają, ale zwracają uwagę na to co mają rówieśnicy i chcą się do nich upodabniać .. osobiście nie podoba mi się dzisiejszy trend by stroić dzieci do przedszkola czy podstawówki, przywiązujemy zbyt dużą wagę do tego jak dziecko jest ubrane, a przecież powinno mu być przede wszystkim wygodnie :-) widziałam kiedyś dziewczynkę na placu zabaw (z grupą i przedszkolanką) która stałą obok i nie bawiła się z innymi dziećmi, a kiedy jej koleżanka zapytała dlaczego, to powiedziała że mama jej dała nowe buty i będzie krzyczała jeśli je ubrudzi :-( dramat po porostu ... kiedyś dzieci przychodziły do szkoły czy przedszkola w dresiku i nikogo nie obchodziło to jak wygląda, ważne żeby miał wygodę w zabawie itd. a teraz jak słyszę że musisz dziecko do przedszkola ubrać w najlepsze ciuchy bo przedszkolanki zwracają uwagę na to jak dziecko jest ubrane, to się łapię za głowę co się porobiło ... a dziecko chodzi cały dzień zestresowane bo boi się że sobie coś ubrudzi albo zniszczy :-( i na co to komu? bieda zrobiła się wstydliwa, a dzieci szybko zauważają różnice miedzy sobą, to oczywiste że chcą się dopasować i mieć to co koledzy, to stwarza im pozory przynależności do grupy ... obłęd, czego my uczymy nasze dzieci? :-(

3. reklama
  4. Magdzik20

Magdzik20 Fanka BB :)

Ja stawiam przede wszystkim na wygodę mój syn do przedszkola chodzi w spodniach dresowych i bluzeczce z krótkim rękawkiem gdy chodził do żłobka na sale puszczałam go w samych rajstopkach. Ma być wygodnie i czysto ubrane a nie modnie ;-) tzn. czysto jak wychodzimy z domu a potem i tak wiadomo że po jednym dniu ciuszki do prania ;-)

5. ann5679

ann5679 Początkująca w BB

Dziękuję za odpowiedzi. A jak to jest w starszych grupach? Czy mogłyby się wypowiedzieć jeszcze Mamy 5, 6 latków?

6. OlaKrl

OlaKrl Początkująca w BB

Ja jestem mamą 5 latka, więc pozwolicie, że się wypowiem :) Jestem tu nowa, więc w razie niejasności proszę o wybaczenie ;)
    W przedszkolu gdzie mam pociechę jest zauważalny trend do strojenia się przez dizeci, choć jeszcze nie kłuje to w oczy. Oczywiście strojenie możemy rozumieć wielorako, ale np. widać, że inne mamy zwracają na ubiór pociechy co raz większą uwagę. To i plus i minus. Mi np. podoba się motyw dziewczynki z grupy mojego Karolka, która przyszła do przedszkola ubrana w kolorystkę zwierzęcą z bucikami w identycznej kolorystce. Za cholerkę nie wiedziałam skąd miała takie stroje, ale potem przed przedszkolem zobaczyłam baner i już wiedziałam skąd ten zestaw.

Inny przykład to też dziecko z grupy mojego dziecka, które zawsze przychodzi w fajnie dopasowanych ciuszkach - bluza z kapturkiem i dresiki.

Generalnie... na pewno jest proges w tej kwestii w porównianiu do tego co pamiętam, gdy moją siostrę prowadzałam do przedszkola, ale też jakiegoś dramatycznego przeskoku nie ma :)

Ostatnia edycja: 19 Wrzesień 2013
  7. aga.o

aga.o Zaciekawiona BB

Córka jest w grupie czterolatków. Pojawia się moda na ubranka z postaciami z bajek i widzę, że ma dużą potrzebę upodabniania się do grupy. Ale z drugiej strony najbardziej lubi rozszerzane spódnice/sukienki, które "się klęca" i każdorazowo ta opcja wygrywa.
    Widzę sporo dzieci ubranych jak z żurnala, białe rajstopki i elegancka sukieneczka na co dzień do przedszkola i jakoś nie robi tona mnie dobrego wrażenia. Niby pięknie, ale co z tego skoro elegancja kończy się po dwóch godzinach zabawy, bo sukienka w kolorowych farbach, a kolanka czarne po zabawie na placu zabaw.

8. monika19

monika19 Gość

Raczej nie u chłopaków przychodzi to dużo póżniej

9. kasia-matiy

myślę że jest to generalizowanie, są dziewczynki które nigdy nie będą gonić za modą (ja osobiście do takich należałam - i szczerze mówiąc, należę dalej ;-)) i coraz więcej jest już chłopców którzy bardzo dużą wagę przywiązują do stroju, muszą mieć najnowszy model butów sportowych, markową "raperską" czapkę itd ;-)

10. reklama
  11. OlaKrl

OlaKrl Początkująca w BB

Jako, że tematowi choć trochę udało się rozwinąć, to dodam jeszcze parę słów, ale raczej w ramach ciekawostki i potwierdzenia słów kasia-matiy
    "coraz więcej jest już chłopców którzy bardzo dużą wagę przywiązują do stroju, muszą mieć najnowszy model butów sportowych, markową "raperską" czapkę itd"

U mnie na przykład przed przedszkolem mam dwa banery, jeden z reklamą bluzek dla dzieci w kocie wzorki (np. minka kota na koszulce) i kapci, które mają motywy afrykańskie (zebry, lwy). A, że dziewczynka z grupy przyszła w takiej koszulce i kapciach zaraz słyszałam w domu, że mój Karolek też takie chce. Swoją drogą, jak psychologia działa na dzieci i... na mnie to jest szok. Dzieci od razu ten baner zauważyły, ja dopiero - jak zobaczyłam to na innym dziecku :D Ale doceniam przynajmniej fakt,że to nie są czasy PRL-u i można naprawdę fajne ciuszki czy buciki znaleźć :D No bo jak np. nie pokochać czegoś takiego (zdjęcie znalezione w Internecie, ale widziałam je na banerze przed przedszkolem).
    kapciochy.jpg

12. kasia-matiy

patent sprzedany chociażby dlatego że dzieci uwielbiają się przebierać, za zwierzaki np. ;-) a to jest właśnie takie ubranko-przebranko ;-)

Poleć forum