reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wasze dzieciątka w brzuszkach mają czasem gorszy leniwy dzień?

Czerwcowamama01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Marzec 2019
Postów
53
Chodzi o ruchy zauważyłam u mojej małej że np dwa dni jest taka ospała leniwa mało się rusza a potem znowu 3/4dni szaleje za każdym razem się martwię kiedy są te ,,gorsze dni" bo niby mam świadomość że ona tak ma ale gdzieś tam zawsze boję się że coś się może dziać a ja to oleje podczas kiedy mogłabym coś zrobić . Nie wiem czy to normalne bo pani ginekolog w szpitalu powiedziała że na tym etapie ciąży 29 tc powinno czuć się ruchy codziennie tak samo nawet w regularnych porach a u mnie pojawiają się te leniwe dni kiedy mała dosłownie kopnie może z 3 razy na cały dzień kilka razy się przekręci i to tyle. Jak jest u was? Czy wasze dzieci miały lub mają czasem gorszy dzień? Co wtedy robicie czekacie czy jedziecie to sprawdzić dla pewności?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie martw się , moja córcia była bardzo leniwa w brzuszku , nawet nie obróciła się główka w dół i miała położenie miednicowe .jej ruchy to było raczej takie rozpychanie się . Za to teraz nadrabia ma 9 msc i już chodzi :) pozdrawiam
Zależy jak leży. Jeśli dziecko jest odwrócone plecami do twojego brzucha to słabo czuć ruchy. Zwłaszcza że jest maleńkie, wyobraź sobie kilkucentymeteową rączkę, no nie ma szans że poczujesz przez ścianę mięśni jak nią macha. To że nie czujesz ruchów, nie znaczy że się nie rusza. Niedługo będziesz mogła sobie zrobić ktg, napewno wszystko jest ok
 
Tak, całą pierwszą ciążę miałam tak z córką. Były dwa ciche dni, a potem szaleństwo przez kolejne 2-3. Nie jeździłam nigdy na IP, nie zamartwiałam się, taka jej natura z tymi ruchami była.
Ale jeśli ciebie coś martwi to możesz podjechać żeby sprawdzili, stres nie jest dobry w ciąży.
 
Ja tak mialam w drugiej ciąży. Np. dwa dni bardzo słabych ruchow (slodycze nie pomagaly), potem kilka dni normalnych. W ogole gorzej czulam te ruchy, gdyz mialam łożysko na ścianie przedniej i ono tłumiło ruchy. A ty masz z ktorej strony?
W obu ciążach mialam detektor tętna.
 
Ja również tak miałam, że jednego dnia czułam bardzo często a innego ruchy były prawie nie wyczuwalne. Wszystko było ok, zależy chyba to od tego jak maluszek się tam ułoży w danym dniu :)
 
Nie martw się , moja córcia była bardzo leniwa w brzuszku , nawet nie obróciła się główka w dół i miała położenie miednicowe .jej ruchy to było raczej takie rozpychanie się . Za to teraz nadrabia ma 9 msc i już chodzi :) pozdrawiam
 
Rozwiązanie
Do góry