reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wasze trzylatki śpią w dzień?

moje niunie bez drzemki by nie wytrzymały!wstają o 7.30-8.00 kładą sie o 20-21,a popołudniu az od 12-14-14.30 i chocbym chciała obudzic wczesniej,nie da rady,chocbym nie chciala wcale,to poukladaja sie gdzie tylko sie da aby odespac swoje;-)
 
reklama
a moja nie spala od ..hoho... ponad roku w dzien. teraz w wakacje chodzi do przedszkolnego klubu rozrywki i tam spi od 12.30 do 14. Efekt jest taki, ze o 22 wcale spac nie chce:( za to rano, o 8 trudno jej wstać, a trzeba do przedszkola.
Wcześniej chodziła spac przed 21 i budziła się między 7 a 7.30.
Jeżeli sytuacja się nie poprawi, poproszę aby na czas drzemki zostawała z 4-latkami.
 
Moja Tosia też zawsze miała problem ze spaniem w dzień. Zawsze się buntowała. O spaniu w łóżeczku nie było mowy. Trzeba było ją wsadzać do wózka i jeździć po ulicach. Czasami zasypianie trwało godzinę- koszmar. W końcu przestaliśmy ją usypiać ale za to wieczorem szła szybciej spać. Obecnie jest problem ze spaniem w nocy. Budzi się dwa trzy razy i jest zła że mamy nie ma obok niej. Nie docierają do niej tłumaczenia że mama też potrzebuje snu. Czasami są to prawdziwe nocne histerie z wrzaskami.
Macie na to jakąś radę? Ja już tracę siły i cierpliwość. Wydaje mi się że spełniam wymogi dobrego snu dla dziecka tzn. codzienne rytuały o stałych porach, przewietrzony pokój itp. Poradzcie jeśli wyszłyście z takiego problemu bez szwanku.
 
Mój syn (za miesiąc skończy 3 lata) jeszcze śpi w dzień. Dzisiaj np wstał o 6:30 i teraz zasypia;) Jak jesteśmy sami w domu, bez problemu idzie na drzemkę. Problem jest czasem w weekendy, kiedy w domu jest mąż, córka nie w przedszkolu, więc i syn chciałby być cały dzień ,,na bieżąco,,. Ale wtedy popołudniu już jest strasznie marudny. Generalnie chodzi spać około 20,śpi do 6-7. I nic nie dawało np jak latem kładł się spać np po 21, bo rano i tak wcześnie wstawał. Taki ranny ptaszek, ale też chyba dzięki spaniu w dzień. Część dzieci przestaje spać w dzień już około 1rż i chyba nie ma na to reguły. Mój najmłodszy dzisiaj kończy 9 mies, więc niedługo się przekonam, jak będzie z jego spaniem :)
 
U nas Rafałek za 2,5 mca będzie miał 3 latka, a w dzien od jakiegoś roku spi sporadycznie, generalnie tylko wtedy jak nocke ma słabszą (przebudzi się),a tak to nie śpi już w dzień..
 
moja corcia jak tylko skonczyla 2latka przestala spac w dzien( ja sie nawet z tego ucieszylam bo coraz pozniej miala te drzemki o 15, 16 a poxniej wieczorem jej sie nie chcialo spac i skakala do 23) czasami bywalo ze musialam ja przetrzymac( wychodzilysmy wtedy na spacer ) o 19 kapiel a o 20 juz spala. Teraz wstajemy o 8 z budzikiem w reku i chodzi o 21 spac ( ma tyle energii ze musza ja zaciagac do lozka bo by jeszcze siedziala)a o spaniu w dzien to nawet mowy nie ma --- no chyba ze ma 40 stopni garaczki .
 
Kasiuleczka25 dokładnie opisałaś moją córcie;-) u nas jest tak samo:tak: zadziwia mnie tylko to, ze w przedszkolu normalnie chodzi na drzemkę i to nie zmienia sytuacji wieczorem:no: za to jak jest w domu to za żadne skarby świata sie nie położy:dry: no chyba, ze tak jak piszesz jest chora.
 
Maksio za niecały miesiąc będzie miał 3 latka. W dzień przestał spać około drugich urodzin. Wstaje koło 7, idzie spać koło 19.
Zasypia w dzień, tylko wtedy kiedy jest chory.
W przedszkolu w czasie drzemki Maluchów - on idzie do starszaków.

Oluś zaraz ma 2 latka i tez powoli rezygnuje z drzemki...

Mi to absolutnie pasuje, bo nie chciałabym, aby moje dzieci chodziły spać później niż godzina 20:-)
 
reklama
Mój smyk wstaje zazwyczaj 6,00-6,30 i jeśli nie śpi w dzień (a ostatnio często mu się zdarza uciąć drzemkę po powrocie z przedszkola) to zasypia najpóźniej koło 19.:-):-) Jeśli śpi w dzień to zasypia między 22 a 23.:tak:;-)
 
Do góry