reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wasze trzylatki śpią w dzień?

reklama
Mój 3-latek jeszcze śpi w ciągu dnia i widzę po jego zachowaniu, że sen jest mu jeszcze bardzo potrzebny. Był taki moment, kiedy skończył 2 lata, że nie spał, ale to trwało ok.2 tygodni. Jeżeli nie śpi w ciągu dnia, a to mu się zdarza raz na m-c podczas wizyty u babci, to pod wieczór jest nie do zniesienia i zasypia w łóżeczku przy butelce. Generalnie śpi w nocy ok.9-10 godz., czyli od 22 do ok.7:30 i w dzień śpi ok.1,5 ha od 14 do 15.30.
 
Witajcie mój Hubciu nadal sypia popoludniami po 3 do 4 godzin..Tylko w okresie kiedy sie córcia urodziła i była piękna pogoda przez jakieś 2 tyg, go nie kładłam bo szkoda mi było pogody na takie dlugie drzemki..ale niestety mój mały maruda źle znosił calodniowe harce na dworku i znowu sypia sobie w dzioneka siostrzyczka razem z nim :p
 
mój trzylatek raczej nie śpi w dzień; czasami zdarzy się że sam poprosi o drzemkę:tak:
idzie spać w ok 21 a wstaje 6/7/8 a czasami jest tak kochany że i o 9 dopiero:-D
 
Kuba też śpi w dzień jakieś 2 h czasami krócej :tak: choć teraz przez parę dni nie spał nie chciał ale jak nie śpi to wieczorem jest marudny przychodzi godzina 19 i zasnął by na siedząco:happy2:.
 
Mój Jas jeszcze bardzo chętnie śpi w ciagu dnia i wydaje mi się, że ma wieksza potrzebę snu niż jego młodszy 2-letni braciszek. Nie śpi tylko jak wyjeżdzamy do babci, bo wtedy ma tyle atrakcji,że nie ma sił, aby go połozyc, ale wtedy zasypia w samochodzie w drodze powrotnej, bo nie wytrzymuje do wieczora. Generalnie w ciagu dnia jego drzemka trwa od 1,5 do 2 godzin. Wieczorem zasypia ok.21.30 i budzi sie o 6.30.
 
Moja Ola nie śpi od zeszłego roku, widocznie tego nie potrzebuje. Obecnie ma około 3,5 roku i śpi około 10-11 godzin (przewa nocna).
 
witam
Mój Kuba (teraz 3 lata i 3 m-ce) jeszcze sypia w dzień. Potrafi i 3 godziny spać. Prawdą jest, że chodzi późno spać. A dni bez spanka w dzień są wyjątkiem.
 
Już nie pamiętam kiedy Wiki spała w dzień :) poważnie ...
Odkąd skończyła rok, to z drzemek w ciągu dnia zrezygnowała :)
Nie wiem jak będzie z przedszkolem, bo od września wędruje, a leżakowa
 
reklama
I mój Dawid należy do śpiochów (aktualny wiek: 2 lata i 10 miesięcy).
Codziennie ok 13 pada na średnio 2 godziny (ale potrafi też dłużej spać).
Jeśli z jakiś przyczyn drzemka jest niemożliwa (nieczęsto na szczęście :-D) jest potem bardzo marudny.
Zastanawiam się kiedy dobrowolnie zrezygnuje z spania w dzień, bo na razie się na to nie zanosi...
 
Do góry