reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wedlug was ten test jest pozytywny?

Dziekuje, skonsultowałam z lekarzem luxmed online, to zalecił tylko unikać forsownych tras i wysiłku. Dzisiaj zrobię badanie krwi, ale pewnie wynik też nie będzie od razu.
 
reklama
Nie, nie ma ogólnego zalecenia że kobiety w ciąży nie mogą jechać. Chodzi o to że lepiej skonsultować to z lekarzem. Chodzi tu o różnice ciśnienia. To nie jest tak że jedzie ktoś do zakopanego i coś się będzie dziać.. Jeżeli zdrowa kobieta i zdrowy płód nic nie powinno się dziać.ale tak jak mówię, pisze to co wiem, z czym się spotkałam.
Ja bym normalnie pojechała jedynie nie pisałabym się na jakieś ekstremalne wycieczki, wdrapywania się na szlakach itp. Generalnie ja jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży po przejściu paru sklepach na mieście padłam ze zmecznia 🥴 i to był pierwszy objaw ciąży
 
Ja w ten weekend wyjeżdżam w góry, u mnie to już będzie 9 tydzień - konsultowałam to z lekarzem i mówi że ciąża to nie choroba i żeby korzystać z tego że się czuję dobrze :) oczywiście nikt nie mówi o wdrapywaniu się gdzieś wysoko ale jakieś dolinki czy coś jak najbardziej mogą być :)
 
Mam już wyniki. Beta 18.94. Czyli mogę się wstępnie cieszyć? Na wakacjach nie będzie za bardzo jak zrobić ponowne badanie. Dopiero po powrocie.
 
Mam już wyniki. Beta 18.94. Czyli mogę się wstępnie cieszyć? Na wakacjach nie będzie za bardzo jak zrobić ponowne badanie. Dopiero po powrocie.
Beta świadczy o ciąży, gratuluję :) Teraz najważniejszy jest przyrost ☺️ Jeśli nie masz konieczności brania jakiś leków to najlepiej by było umówić się na wizytę dopiero koło 7 tygodnia, wtedy już powinno być wszystko ładnie widać bez domysłów 😊
 
No tylko myślę czy powinnam jednak kontrolnie też powtórzyć betę. Bo tak czytam, że jest dość niska i różnie to jeszcze można interpretować. Przez najbliższy tydzien trudno mi będzie zorganizować nowe badanie. Mam nadzieję, że wszystko będzie zdrowo rosło. 23 września bym miała wizytę, o I okres faktycznie nie przyjdzie.
 
reklama
No tylko myślę czy powinnam jednak kontrolnie też powtórzyć betę. Bo tak czytam, że jest dość niska i różnie to jeszcze można interpretować. Przez najbliższy tydzien trudno mi będzie zorganizować nowe badanie. Mam nadzieję, że wszystko będzie zdrowo rosło. 23 września bym miała wizytę, o I okres faktycznie nie przyjdzie.
Sama wartość bety nie mówi nic prócz tego że świadczy o ciąży. Przyrost sugeruje czy ciąża rozwija się prawidłowo dlatego to on jest najistotniejszy. Jeśli chodzi o niską wartość to jeśli dobrze kojarzę to jesteś jeszcze przed terminem miesiączki, jeśli badanie zrobione jest wcześnie to i wynik jest niski. Kiedyś przecież ta beta musi zacząć rosnąć 🤷‍♀️
 
Do góry