reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy widać płeć ?

Natalianatalia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Maj 2022
Postów
1 281
Mam pytanie jestem po prenatalnych i lekarka w 12+5 stwierdziła płeć dziecka na 100% czy jednak jest to wiarygodne w 100% na tak wczesnym etapie ciazy? Jak jest wasza opinia nie chce pisać narazie co powiedział lekarka żeby nie masować wam nic na myśl ale proszę osoby doświadczone żeby się wypowiedziały
 

Załączniki

  • 492FBF3F-C9F6-46DA-9F67-4F82CBE676AC.jpeg
    492FBF3F-C9F6-46DA-9F67-4F82CBE676AC.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 425
reklama
U mnie się sprawdziło po wyrostku płciowym :) powiedziała że wyrostek płciowy wskazuje na dziewczynke i mam dziewcznke. natomiast wcześniejszej ciąży lekarz zobaczył co dziecko ma między nogami w 12tyg i na podstawie tego co widzi między nogami określił płeć w 12tyg i się nie sprawdziło.
 
12 tydzień to bardzo szybko. Ja dowiedziałam się w 17, potem potwierdzone w 20. Ostatnio na USG w 31 tygodniu dla żartów pytałam Pani technik USG czy nic się odnośnie płci nie zmieniło. Na ekranie nie było wątpliwości, że to mała dziewczynka.
 
To chyba zależy.. Moja lekarka nie określała ciąży, trafiłam po teście pappa na starszego lekarza (12 tydzień wlasnie) I powiedzial, ze na bank będzie chłopiec- rzeczywiście się chłopak urodził. Powiedział, że jeśli się dobrze dziecko ułoży, a lekarz wie, jak sprawdzić to z dużym prawdopodobieństwem lekarz to określi. Mówił tez, ze to się sprawdza bardziej przy chłopcach, bo "dziewczynki" potrafią zaskoczyc. Ale na 100% później..
Ja w 12 tygodniu dowiedziałam się, że chłopiec i tak już zostało. A a z corka musiałam poczekać do 23 tygodnia..
 
reklama
To chyba zależy.. Moja lekarka nie określała ciąży, trafiłam po teście pappa na starszego lekarza (12 tydzień wlasnie) I powiedzial, ze na bank będzie chłopiec- rzeczywiście się chłopak urodził. Powiedział, że jeśli się dobrze dziecko ułoży, a lekarz wie, jak sprawdzić to z dużym prawdopodobieństwem lekarz to określi. Mówił tez, ze to się sprawdza bardziej przy chłopcach, bo "dziewczynki" potrafią zaskoczyc. Ale na 100% później..
Ja w 12 tygodniu dowiedziałam się, że chłopiec i tak już zostało. A a z corka musiałam poczekać do 23 tygodnia..
Oczywiscie, ze zalezy. Jednak stwierdzenie na 100% jest niemozliwe, bo nikt nie moze na tym
etapie byc w 100% pewien. Nie widac, nie ma jeszcze narzadow plciowych a wlasnie po tym
plec mozna potwierdzicz
Teoria nub faktycznie czesto sie sprawdza, ake nikt nie moze powiedziec ze na 100%. Widzialam
na yt (chyba) u jednego doktorka jak to samo dziecko w zaleznosci od ulozenia wygladalo zarowno na chlopca jak i na dziewczynke. Na 99,9% to mozna byc pewnym po badaniach z krwi.

Z osobistej historii, moje pierwsze dziecko w 18 tc dziewczynka ( prosze Pani tutaj nic juz nie urosnie) w 22 tc okazalo sie chlopcem😂 moje trzecie - wyrostek wyglada na zenski - w brzuchu jest chlopak ( potwierdzony badaniami z krwi).
 
Do góry