reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wizyta u innego lekarza to dobry pomysł

monam

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Luty 2021
Postów
64
Witajcie,
Dziś zaczynam 8 tydzień ciąży.
Byłam na pierwszej wizycie dwa tygodnie temu, ze względu że staraliśmy się 8 miesięcy chciałam wcześniej mieć wizytę by potwierdzić czy wszystko ok. Wtedy serduszko jeszcze nie biło, ale widoczna była ciąża mająca 6mm. Lekarz przepisał mi luteinę dwa razy dziennie, bo pojawily się dwa razy jasno brązowe plamienia i ból podbrzusza, ale nie uciążliwy. W pierwszej ciąży nic takiego nie występowało stąd też wolałam pójść do lekarza wcześniej.
Mój lekarz wyjechał na urlop i kolejna wizyta dopiero 12 sierpnia czyli za tydzień.
Między czasie też występowały dwa razy plamienia i dzwoniłam do niego, ale stwierdził że skoro ustały to nie ma co się niepokoić i czekać do 12 na wizytę.
Ale nie jestem cierpliwa w ogóle.. postanowiłam mówić się do innego by skontrolować chociaż USG, ale czy dobrze robię? W pierwszej ciąży całą ciążę dziecko miało prawdopodobieństwo choroby i ciągła niepewność co będzie, stąd martwię się jeszcze bardziej.
Czy któraś z was kontrolowała się u innego ginekologa w trakcie ciąży? Był to błąd czy raczej było wam potrzebne i dobrze wspominacie?
 
reklama
Witajcie,
Dziś zaczynam 8 tydzień ciąży.
Byłam na pierwszej wizycie dwa tygodnie temu, ze względu że staraliśmy się 8 miesięcy chciałam wcześniej mieć wizytę by potwierdzić czy wszystko ok. Wtedy serduszko jeszcze nie biło, ale widoczna była ciąża mająca 6mm. Lekarz przepisał mi luteinę dwa razy dziennie, bo pojawily się dwa razy jasno brązowe plamienia i ból podbrzusza, ale nie uciążliwy. W pierwszej ciąży nic takiego nie występowało stąd też wolałam pójść do lekarza wcześniej.
Mój lekarz wyjechał na urlop i kolejna wizyta dopiero 12 sierpnia czyli za tydzień.
Między czasie też występowały dwa razy plamienia i dzwoniłam do niego, ale stwierdził że skoro ustały to nie ma co się niepokoić i czekać do 12 na wizytę.
Ale nie jestem cierpliwa w ogóle.. postanowiłam mówić się do innego by skontrolować chociaż USG, ale czy dobrze robię? W pierwszej ciąży całą ciążę dziecko miało prawdopodobieństwo choroby i ciągła niepewność co będzie, stąd martwię się jeszcze bardziej.
Czy któraś z was kontrolowała się u innego ginekologa w trakcie ciąży? Był to błąd czy raczej było wam potrzebne i dobrze wspominacie?
Jeśli ma Cię to uspokoić to idź do innego lekarza, to nie zaszkodzi a stres na pewno nie jest wskazany.
 
Moim zdaniem skontroluj u innego lekarza, jasne. Mi to bardzo pomogło. Wręcz żałuję że tak późno się na to zdecydowałam;)
 
Ja też bym poszła do innego lekarza. Najgorsza jest niepewność i czekanie. Zawsze warto skonsultować u kogoś innego. U mnie serduszko już biło jak zarodek miał 3 mm.
Mam nadzieję że będzie u Ciebie wszystko dobrze.
 
Oczywiście, że się konsultuj. Ja mam takiego prowadzącego lekarza, że gdybym nie poszła na konsultację gdzie indziej, albo nie była w szpitalu to do teraz, do 8 miesiąca nie wiedziałabym nawet, jakiej płci dziecko urodzę 😏 O badaniach I i II trymestru już nawet nie wspomnę...
Inny lekarz normalnie wpisywał w kartę ciąży wszystkie badania, a ten mój prowadzący nic nie mówił, nie wiem nawet czy w ogóle zwrócił uwagę, że coś tam ktoś inny wpisał 🙄
Jak masz wybór w lekarzach to idź, nie zastanawiaj się. Ja takiego nie miałam niestety.
 
Tak , nie masz z nim podpisanej umowy a jeśli bagatelizowanie i twoja nie pewność Cię martwi to idź do innego i się nie zastanawiaj
 
Lekarz którego wybrałam niby w pierwszej ciąży był ok, i każdy chwalił że to dobry lekarz. Jakoś poszłam do niego bo prowadził pierwszą ciążę, ale mało miałam z nim styczności mimo wszystko bo i tak jeździłam do poradni wad płodu i tam wszystkie badania mi prowadzili oprócz morfologii.
Mam ochotę zmienić , przede wszystkim też na kobietę, ale jest mi głupio przed nim.. wiem że to głupie 🤦🏼‍♀️ ale analizuje wszystko nadwyraz niestety
 
reklama
Lekarz którego wybrałam niby w pierwszej ciąży był ok, i każdy chwalił że to dobry lekarz. Jakoś poszłam do niego bo prowadził pierwszą ciążę, ale mało miałam z nim styczności mimo wszystko bo i tak jeździłam do poradni wad płodu i tam wszystkie badania mi prowadzili oprócz morfologii.
Mam ochotę zmienić , przede wszystkim też na kobietę, ale jest mi głupio przed nim.. wiem że to głupie 🤦🏼‍♀️ ale analizuje wszystko nadwyraz niestety
ale lekarza prowadzącego możesz zmienić w każdym momencie , q na początek możesz chodzić też do 2 równolegle , wiele dziewczyn tak robi w zasadzie sama jestem takim przypadkiem tylko ja chodziłam prywatnie nie wiem jak to jest z 2 na NFZ
 
Do góry