reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wszystko jest w porządku?

Madziołek.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2016
Postów
525
Hej.Ostatni okres miałam 14.07 miesiączki mam regularne więc jak nie przyszła 14.08 to 27.08 zrobiłam test i wyszedł negatywny 29 poszłam do ginekologa i miałam robioną betę i morfologię,31 przyszedł wynik i wyszedł również negatywny.Z morfologii wyszło,że mam obniżone MCH i MCHC oraz Neutrofile więc od 02.09 zaczęłam brać Chela-Ferr Forte (pomimo wyniku podejrzewałam,że to może być ciąża) później zaczęły mi się pojawiać bóle piersi i mdłości.Ginekolog po badaniu stwierdziła,że mam iść na usg lewego jajnika bo jej się coś nie podoba.21.09 poszłam do drugiej ginekolog i od razu na USG powiedziała,że jest dzidziuś i na pewno jest to 10 tydzień,miałam robione też w ten dzień badania z moczu i betę wyszło prawidłowo,w ten sam dzień robiłam test i od razu wyszły dwie ładne kreski :) .Jednak ginekolog kazała mi zrobić jeszcze jedne badania żeby upewnić się,że ciąża nie jest bezzarodkowa.Pomóżcie martwię się o to czy wszystko jest w porządku.Miała któraś z was podobną sytuację?
 

Załączniki

  • 20160921_151638.jpg
    20160921_151638.jpg
    419,1 KB · Wyświetleń: 273
reklama
Zrób dla spokoju jeszcze jedno usg i będzie wiadomo, w 10 tc dziecko ma już pewniez dwa cm i bijące serce, ja ostatnią miesiączkę miałam 13.07 ( prawie tak jak Ty ) i już w 6 tc biło serduszko. Nie denerwuj się, po prostu sprawdź, generalnie oko lekarza i sprzęt grają dużą rolę w diagnozie początkowej ciąży.
 
W 10 tygodniu ciąży już powinno bić serce i to jest wyznacznik prawidłowo rozwijającego się zarodka. Lekarz powinien zrobić usg żeby to potwierdzić.
A swoja drogą, jeszcze nie wiesz czy ciąża rozwija się prawidłowo a już pytasz w na innym temacie czy coś Ci się z tego tytułu należy, nie prościej było w jednym poście???
 
28.09 miałam zrobione następne USG.Maleństwo jest dzisiaj jest 9 tydzień.Ginekolog pokazała mi bijące serduszko, dała skierowanie na badania i kazała przyjść za 2tyg. Dziwi mnie jednak,że nie założyła mi karty ciąży ani nie dała posłuchać jak bije serduszko,myślę nad zmianą ginekologa.
 

Załączniki

  • 20161002_135244.jpg
    20161002_135244.jpg
    422,9 KB · Wyświetleń: 214
28.09 miałam zrobione następne USG.Maleństwo jest dzisiaj jest 9 tydzień.Ginekolog pokazała mi bijące serduszko, dała skierowanie na badania i kazała przyjść za 2tyg. Dziwi mnie jednak,że nie założyła mi karty ciąży ani nie dała posłuchać jak bije serduszko,myślę nad zmianą ginekologa.
Spokojnie, większość lekarzy nie zakłada karty przed 10 tygodniem ciąży. Nawet jeśli zmienisz ginekologa to i tak zapewne zdążysz już wejść w 10 tydzień i na pewno kartę ci założy. A to, że nie dał posłuchać serduszka też nie jest niczym strasznym ;) Jesli chciałaś go posluchać to mogłaś po prostu poprosić..
 
Wielu lekarzy nie praktykuje zakładania karty przed 10 tc podobnie ze słuchaniem serca bo ryzyko poronienia do 12 tc jest spore i wielu lekarzy uważa, że lepiej pewnych czynności nie robić by nie narażać matki na jeszcze większe przykrości...
 
Malaja dokładnie. Ja osobiście przed załozeniem karty nastawiałam się psychicznie na to, że mogę poronić. I przypuszczam, że przy ewentualnym poronieniu nie było by to dla mnie aż tak bolesne.
 
reklama
Do góry