reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy z ciążą wszystko w porządku? Czy ciąża może być bliźniacza ?

Malami97

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Styczeń 2022
Postów
38
Witam, 10 sierpnia 2021 roku poroniłam pierwszą ciążę w 3 miesiącu,ciąża obumarła i był wyraźny spadek bhcg po dwóch dniach (23150-13989). 19 stycznia robiłam dwa testy i wyszły pozytywne, lekarz zauważył pecherzyk ciążowy i skierował na dodatkowe badania z tym bhcg ,pierwszy wynik robiony 20.01 wynosil 4375 a dnia 24.01 4012. Od razu udałam się do innego ginekologa ,zrobił nowe zdjęcie i prawdopodobnie znajdują się tam dwa pecherzyki, ciężko stwierdzić czy ciąża jest obumarła bo ciąża ma dopiero 4-5 tygodni. Mam mieć kolejne USG i może będzie coś więcej widać 3.02.Czy może to być ciąża bliźniacza a jeden zarodek jest pusty albo obumarł? Wcześniej na usg drugiego nie było widac.Co to może być czy ciąża bliźniacza? i czy takim spadkiem należy się martwić ? Dziś robiłam znów badanie bhcg ale wyniki będę mieć dopiero wieczorem i bardzo się stresuje czy wszystko jest w porządku czy czekać na poronienie?
 

Załączniki

  • IMG_20220126_095838.jpg
    IMG_20220126_095838.jpg
    56,5 KB · Wyświetleń: 590
  • IMG20220125210027.jpg
    IMG20220125210027.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 345
reklama
A czy może być tak że jeden pęcherzyk jest pusty i dlatego taki spadek? Nie mam krwawienia ,nadal gdy myje zęby mam odruch wymiotny oraz ból piersi
 
Spadek bety jest bardzo niepokojący, I napeweno Noe powinno spadać nawet jeśli jedno obumarło , powtorz bete moze Ti jakos błąd w lab
 
Witam, 10 sierpnia 2021 roku poroniłam pierwszą ciążę w 3 miesiącu,ciąża obumarła i był wyraźny spadek bhcg po dwóch dniach (23150-13989). 19 stycznia robiłam dwa testy i wyszły pozytywne, lekarz zauważył pecherzyk ciążowy i skierował na dodatkowe badania z tym bhcg ,pierwszy wynik robiony 20.01 wynosil 4375 a dnia 24.01 4012. Od razu udałam się do innego ginekologa ,zrobił nowe zdjęcie i prawdopodobnie znajdują się tam dwa pecherzyki, ciężko stwierdzić czy ciąża jest obumarła bo ciąża ma dopiero 4-5 tygodni. Mam mieć kolejne USG i może będzie coś więcej widać 3.02.Czy może to być ciąża bliźniacza a jeden zarodek jest pusty albo obumarł? Wcześniej na usg drugiego nie było widac.Co to może być czy ciąża bliźniacza? i czy takim spadkiem należy się martwić ? Dziś robiłam znów badanie bhcg ale wyniki będę mieć dopiero wieczorem i bardzo się stresuje czy wszystko jest w porządku czy czekać na poronienie?
Witaj

Ja w 2 ciąży miałam 2 pęcherzyki przy 1 usg ale jeden był pusty 2 z zarodkiem. Na kolejnej wizycie córeczka rosła a 2 pęcherzyk się wchłaniał. Urodziłam zdrowa córkę. Czy beta mi spadła w którymś momencie tego nie wiem bo jej nie badałam.
Bądź dobrej myśli moja ginekolog mówiła, że często się zdarza taka sytuacja.
 
reklama
Mam nadzieję że błąd bo we wcześniejszej ciąży jak płód obumarl to robiłam badania w czwartek i poniedziałek czyli tak samo jak teraz i u lekarza byłam też we wtorek i już było widać że coś się zmieniło a tutaj widać zarodek którego wcześniej nie było widać oraz jakiś drugi pęcherzyk
 
Do góry