reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy z ciążą wszystko w porządku? Czy ciąża może być bliźniacza ?

Ja też nie badałam bety na początku ciąży ale miałam plamienia i wg gina jeden pęcherzyk (zarodek?) się wchłonął. Były 3 została ciąża bliźniacza. Tak więc być może u Ciebie ten jeden się faktycznie wchłonie i zostanie jeden. Ja bym się na nic nie nastawiała...musisz niestety poczekać do następnego badania i do następnej wizyty. Mam nadzieję że będzie u Ciebie wszystko dobrze:*
 
reklama
A czy może być tak że jeden pęcherzyk jest pusty i dlatego taki spadek? Nie mam krwawienia ,nadal gdy myje zęby mam odruch wymiotny oraz ból piersi
Spadek bety przy obumarciu jednego z bliźniąt jest możliwy, aczkolwiek zdarza się to bardzo rzadko.
Wszystko się może zdarzyć, ale nie trać nadziei. [emoji3526]
Na innym wątku czytałam taką historię, nawet googlowalam kiedyś i faktycznie.
 
Ja też nie badałam bety na początku ciąży ale miałam plamienia i wg gina jeden pęcherzyk (zarodek?) się wchłonął. Były 3 została ciąża bliźniacza. Tak więc być może u Ciebie ten jeden się faktycznie wchłonie i zostanie jeden. Ja bym się na nic nie nastawiała...musisz niestety poczekać do następnego badania i do następnej wizyty. Mam nadzieję że będzie u Ciebie wszystko dobrze:*
Dziękuję ,mam nadzieję że jakoś wytrzymam chociaż będzie ciężko bo jednak jakiś promyk nadziei jest ,zmieniłam ginekologa to może się też tym lepiej zajmie
 
Spadek bety przy obumarciu jednego z bliźniąt jest możliwy, aczkolwiek zdarza się to bardzo rzadko.
Wszystko się może zdarzyć, ale nie trać nadziei. [emoji3526]
Na innym wątku czytałam taką historię, nawet googlowalam kiedyś i faktycznie.
Dziękuję ,też mam taką nadzieję że będzie jednak ok,za ponad tydzień się okaże co to jest
 
Więc moja ginekolog zawsze źle mi mówiła,więc czy w tym wypadku wierzyć tym wynika ? Bo objawy nadal mam a przy 1 poronieniu od razu mdłości przeszly
To, że wykonywałaś je w większym odstępie czasu niż się powinno to jedno, (48-72h) ale działa to yylko na niekorzyść, ponieważ te przyrosty powinny być zdecydowanie jeszcze większe. Na to wychodzi, że nie dość, że był spadek to jeszcze ten wzrost tak naprawdę jest na poziomie zaledwie kilku- kilkunastu %.
 
Witam, 10 sierpnia 2021 roku poroniłam pierwszą ciążę w 3 miesiącu,ciąża obumarła i był wyraźny spadek bhcg po dwóch dniach (23150-13989). 19 stycznia robiłam dwa testy i wyszły pozytywne, lekarz zauważył pecherzyk ciążowy i skierował na dodatkowe badania z tym bhcg ,pierwszy wynik robiony 20.01 wynosil 4375 a dnia 24.01 4012. Od razu udałam się do innego ginekologa ,zrobił nowe zdjęcie i prawdopodobnie znajdują się tam dwa pecherzyki, ciężko stwierdzić czy ciąża jest obumarła bo ciąża ma dopiero 4-5 tygodni. Mam mieć kolejne USG i może będzie coś więcej widać 3.02.Czy może to być ciąża bliźniacza a jeden zarodek jest pusty albo obumarł? Wcześniej na usg drugiego nie było widac.Co to może być czy ciąża bliźniacza? i czy takim spadkiem należy się martwić ? Dziś robiłam znów badanie bhcg ale wyniki będę mieć dopiero wieczorem i bardzo się stresuje czy wszystko jest w porządku czy czekać na poronienie?
W trzeciej ciąży miałam takie usg, jak Twoje. Na nastepnym usg byl juz jeden zarodek. Jednak gin nie mowil, abym sprawdzala przyrost. W ciazy nie bylo plamien i innych przkrych sytuacji. I najlepiej pod kazdym wzgledem ja przeszlam. Urodzilam zdrowe dziecko, w terminie. Także autorko, nie martw się na zapas. Na pewne rzeczy nie mamy wplywu, jednak wierzę, że u Ciebie będzie dobrze ;-)
 
Dziękuję wszystkim za wsparcie,myślę że jak wytrzymam do czwartku to już będzie dobrze ,dziwi mnie tylko to że przy 1 USG inną lekarka nie zauważyła drugiego pęcherzyka i że skierowała mnie na badanie bhcg a nie kazala poprostu czekać aby pęcherzyk urósł
 
reklama
Dziękuję wszystkim za wsparcie,myślę że jak wytrzymam do czwartku to już będzie dobrze ,dziwi mnie tylko to że przy 1 USG inną lekarka nie zauważyła drugiego pęcherzyka i że skierowała mnie na badanie bhcg a nie kazala poprostu czekać aby pęcherzyk urósł

Akurat to że nie zauważyła na pierwszym USG dwóch pęcherzyków to nic takiego, zazwyczaj tak jest jak się wcześnie chodzi na USG, czasem nawet w 12tc można się dowiedzieć, że to bliźnięta bo pęcherzyki są tak małe i leżą jeden na drugim, że ciężko je zobaczyć
 
Do góry