reklama

Czy zarodek się rozwija?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez wivianna, 11 Luty 2016.

1. wivianna

wivianna Początkująca w BB

Hej. jestem tu nowa. Mam pewne obawy i chciałabym żebyście mi pomogły. Wszystko wskazuje na to, że jestem w ciąży. Tydzień temu byłam u gina, powiedział, że 4tc i 1dz. ale na usg nic nie stwierdził. Dał skierowanie na bete, wyszła ponad 900. Kolejną wizyte mam 3 marca. Piersi bolą mnie od około 3tyg. Martwię się, bo nie mam nudności, nie czuję się jakoś specjalnie zmęczona, a dzisiaj piersi jakby mniej bolały. Czy to normalne? Zalezy mi na dziecku, ale do 3 marca jeszcze tak długo.... panicznie się boję, że mogę poronić, albo, że zarodek przestał się rozwijać, bo nie mam tych objawów i piersi mniej bolą, brzuch też.... Czy też tak miałyście? Czy to normalne?

2. żabs

żabs Fanka BB :)

To normalne. Każda kobieta inaczej znosi ciążę. Nie sugeruj się więc brakiem objawów takich jak nudności, czy zmęczenie, bo one są subiektywne. Ja jestem w 5tc, a jedynym jej objawem jest brak okresu.
    Postaraj się zachować spokój, bo panikując sobie nie pomagasz. Ewentaulnie idź wcześniej do ginekologa, żeby się uspokoić.

3. reklama
  4. Iguana86

Iguana86 Fanka BB :)

Nie ma powodu do niepokoju :) ja ani w pierwszej ,ani teraz w drugiej ciąży nie miałam na początku żadnych objawów. Zmęczenie pojawiło się później, a nudności w ogóle nie miałam i nie mam. Każdy organizm inaczej reaguje. Ciąże widać na usg z reguły w 6-7 tygodniu dopiero, chyba że lekarz ma super aparaturę. Dbaj o siebie,dużo wypoczywaj i nie dźwigaj ! :) dużo zdrówka życzę ;-) ;)

5. Kaana

Kaana Fanka BB :)

Ciążę widać wcześniej. Już w 4-5 tyg powinno być widać pęcherzyk ciążowy w którym później powinna pojawić się tarczka zarodkowa i ciałko żółte :). Objawami się nie przejmuj, ja do tej pory nie mam żadnych typowych, ciążowych objawów. Jestem już na tym etapie, że czuje ruchy, piersi są większe i widać wszystkie naczynia krwionośne ale do 17 tyg ciąża była dla mnie abstrakcją :)
    Jeżeli się martwisz: jednorazowy wynik bety nic nie mówi, musisz go powtórzyć bo dwóch dniach i zobaczyć czy odpowiednio przyrasta. To powinno dać Ci wtedy spokój do kolejnej wizyty. Ale pozwól, że Cię pocieszę- teraz już cały czas będziesz się martwić :)

6. Iguana86

Iguana86 Fanka BB :)

To prawda... ciąża to nieustanny niepokój o dziecko.

7. Koalka91

Koalka91 Fanka BB :)

Witajcie dziewczyny.
    14 marca dowiedziałam się że jestem w ciąży poprzez test ciążowy. Tego samego dnia udałam sie do swojego ginekologa który potwierdził ciążę i wg 1 dnia okresu miałby to być 7 tydzień a wg USG zarodek mierzył 5.13mm co odpowiada 5 tygodniowi. 12 dni później dostalam mocnego krwawienia i pojechałam do szpitala na izbe przyjęć. Okazało się że grozi mi poronienie. Z USG które robili mi w szpitalu zarodek mierzył 5.6mm. Jestem trochę przestraazona ponieważ przez nie całe 2 tygodnie zarodek nic prawie nie urósł. Lekarz w szpitalu wpisał mi że zarodek odpowiada ledwo 6 tygodniowi. Czytałam ze pod koniec 5 tygodnia najszybciej rośnie i powinie mieć juz centymetr czy może się myle? Proszę poradźcie mi czy mam sie martwić. Mój ginelolog jest na urlopie i za tydzien mam kontrole dopiero. Z góry dziekuje za odpowiedzi- jestem 1 raz w ciąży dlatego jestem calkiem zielona.

Poleć forum